• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birželio 7 dieną penktosiomis „Betsafe-LKL“ finalo rungtynėmis pasibaigė LKL finalas, kuriame po 12 metų pertraukos čempionų titulą į viršų kėlė Vilniaus „Ryto“ klubas. Serijoje 4:1 sostinės krepšininkai įveikė Nenado Čanako vadovaujamą Panevėžio „Lietkabelio“ klubą.

36

Birželio 7 dieną penktosiomis „Betsafe-LKL“ finalo rungtynėmis pasibaigė LKL finalas, kuriame po 12 metų pertraukos čempionų titulą į viršų kėlė Vilniaus „Ryto“ klubas. Serijoje 4:1 sostinės krepšininkai įveikė Nenado Čanako vadovaujamą Panevėžio „Lietkabelio“ klubą.

REKLAMA

Finalo serijoje tiek „Ryto“, tiek „Lietkabelio“ komandose netrūko žaidėjų, kurių pasirodymai tiek nustebino, tiek nuvylė.

„Ryte“ įspūdingai finale žaidė Arnas Butkevičius, Margiris Normantas, Kenneth‘as (Speedy) Smithas, tačiau kol kas nėra aišku, kuris žaidėjas nuskins finalo MVP titulą.

„Mūsų žvaigždė yra komanda. Tai įrodėme lemiamomis akimirkomis. Galima išskirti vieną, kitą žmogų. Lemiamu momentu apsigynėme kartu – su pagalbomis, vienas už kitą pastovėjome, o puolime – visą sezoną buvome tokie. Vienerias rungtynes patrauks vienas, kitas rungtynes patrauks kitas rungtynes. Aišku, kapitonas Arnas visose rungtynėse vedė mus į priekį. Tik pirmos ne, nes susirinko pražangas. Man labiausiai įsiminė komanda. Ketvirtasis kėlinys, širdis, čempioniškas charakteris – tą norėtųsi išskirti“, – laimėjęs LKL čempionų titulą kalbėjo Giedrius Žibėnas.

REKLAMA
REKLAMA

Finalo MVP

Nors ir G. Žibėnas nenorėjo išskirti vieno krepšininko, kuris būtų vertas LKL finalo MVP apdovanojimo, tačiau užsiminė apie tai, kad nori išskirti komandos kapitoną A. Butkevičių.

REKLAMA

„Ryto“ puolėjas šioje serijoje buvo fenomenalus – puikiai dirbo gynyboje, visada atsidurdavo greitos atakos smaigalyje, gerai dalindavosi kamuoliu bei visada buvo tas, kuris paragins ir pagirs savo komandos draugus.

Sostinės klubo veidas nėra laikomas pačiu geriausiu puolimo žaidėju, tačiau A. Butkevičius visada atsidurdavo laiku ir vietoje, pataikydavo savo metimus, kurie turėdavo didelę svarbą perimant rungtynių iniciatyvą.

REKLAMA
REKLAMA

Penktajame LKL finalo mače A. Butkevičius lemiamomis rungtynių akimirkomis perėmė kamuolį ir įgrūdo jį iš viršaus. Būtent šis momentas simbolizavo, ką reiškia dėmesio nepametimas, detalių svarba ir galų gale pagrindinę „Ryto“ lyderio savybę – atviros aikštelės išnaudojimą ir kontratakų užbaigimą.

Ilgus metus dėl šanso tapti čempionu dirbęs A. Butkevičius šioje serijoje buvo sunkiai sulaikomas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Krepšininkas prieš „Lietkabelį“ rinko po 11 taškų, atkovodavo po 5,6 kamuolio, atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus ir sukaupdavo 15,6 naudingumo balų vidurkį.

Neblogas pareiškimas tapti finalo MVP, tiesa?

Visgi savo žodį finalo MVP rinkimuose gali tarti ir M. Normantas.

Žinant šio „Ryto“ krepšininko istoriją, kuomet prieš kelerius metus teko perimti pagrindinio įžaidėjo rolę iš išvytų „Ryto“ legionierių, traumų, po kurių „Rytui“ šio gynėjo nebereikėjo, ir galop šis finalas – jei Margiris gautų šį apdovanojimą, tai būtų labai gražus jo karjeros sostinėje įprasminimas.

REKLAMA

Aštrusis vilnietis ne kartą laužė „Lietkabelio“ gynybą prasiveržimais, įmesdamas sudėtingus floaterius (aukštos trajektorijos metimus – aut. past.), pataikydavo savo metimus iš toli ir puikiai dirbo gynyboje su varžovų mažiukais. Negana to, gynėjas buvo itin atsargus su kamuoliu ir puikiai žaidimo įrankį skirstydavo komandos draugams. Vilnietis demonstravo elitinę formą LKL finale.

M. Normantas vos vieną kartą serijoje su „Lietkabeliu“ nepelnė dviženklio taškų skaičiaus. Tai įvyko trečiajame mače, kai „Ryto“ atstovas pelnė 7 taškus.

REKLAMA

Šios serijos M. Normanto statistika – 12 taškų, 3,2 atkovoto kamuolio ir 12 naudingumo balų skaičius.

Nors ir „Ryto“ gynėjas atsilieka pagal naudingumo balų vidurkį – jis taip pat yra tarp kandidatų laimėti finalo MVP apdovanojimą.

Visgi skaičiai nemeluoja – finalo serijos MVP turėtų tapti A. Butkevičius, tačiau M. Normantas taip pat nusipelno būti tarp kandidatuojančių į šį titulą.

Finalo serijos „X“ faktoriai

„Ryto“ komandoje „X“ faktoriumi galima vadinti Luką Ulecką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš Marijampolės kilęs krepšininkas pusfinalyje su Šiauliais praktiškai nežaidė (neskaitant vienerių rungtynių – aut. past.), o serijoje su „Lietkabeliu“ išgyveno tikrą renesansą ir tiek „Rytui“, tiek kitiems žiūrovams parodė, ko jis iš tikrųjų yra vertas.

Krepšininkas LKL finale ne vieneriose rungtynėse vaidino svarbų vaidmenį – antrajame mače L. Uleckas susmeigė 6 iš 7 tolimų metimų. Visi tikslūs metimai buvo puikiai paruošti, o atletas savo progomis pasinaudojo ir sužaidė vieną geriausių savo karjeros mačų.

REKLAMA

Taip pat reikėtų pabrėžti, kad krepšininkas ne kartą puolime atakavo varžovų lyderį Gediminą Oreliką. Būtent atlikęs kelis prasiveržimus „Ryto“ žaidėjas parodė savo universalumą.

Pasiaukojimas – L. Uleckas ne kartą svarbiausiais momentais išprovokavo puolime pražangą bei suteikė „Rytui“ šansą laimėti arba grįžti į rungtynes.

Negana to, snaiperis šioje serijoje pataikė ne vieną svarbų tolimą metimą, tad, nors ir atrodė, kad „Ryto“ viltys išsigelbėti skęsta, L. Uleckas pasirodydavo lemiamu metu ir pataikydavo tolimus metimus.

REKLAMA

Sostinės krepšininkas šioje serijoje rinko po 11,8 taško ir sukaupdavo po 12,2 naudingumo balo.

Panevėžio ekipoje „X“ faktoriumi galima vadinti Gabrielių Maldūną.

„Lietkabelio“ veidas šioje serijoje tiek puolime, tiek gynyboje vaidino itin svarbų vaidmenį ir buvo didelė dalis to, kad Aukštaitijos klubas laikėsi rungtynėse.

Atletas šioje serijoje ne kartą grūdo kamuolį iš viršaus, kuomet atkovodavo kamuolį puolime, o gynyboje, susikeitimo situacijose, atstovėdavo pakankamai neblogai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panevėžietis šioje finalo serijoje rinko po 10,2 taško, 5,6 atšokusio kamuolio ir 12 naudingumo balų.

Geriausi žaidėjai gynyboje

„Ryto“ ekipoje galima vėl durti pirštu į A. Butkevičių.

Krepšininkas be abejonių buvo jungiamoji grandis gynyboje tarp gynėjų ir puolėjų.

Sostinės kapitonas ne kartą ištaisydavo komandos draugų padarytas klaidas, puikiai eidavo į pagalbą bei puikiai atstovėdavo susikeitimo situacijose tiek prieš varžovų gynėjus, tiek prieš aukštaūgius.

REKLAMA

„Lietkabelio“ komandoje galima išskirti Dovydą Giedraitį.

Jaunojo Aukštaitijos klubo gynėjo elitinė gynyba labiausiai matėsi lemiamame penktajame mače Vilniuje.

D. Giedraitis visą mačą dirbo su „Ryto“ lyderiu K. Smithu ir neleido jam lengvai persivaryti kamuolio, organizuoti derinio bei išvis lengvai kvėpuoti.

Geriausiai „Lietkabelio“ gynėjo pasirodymą iliustravo tai, kad penktajame mače K. Smithas vieną kartą neperžengė vidurio linijos per 8 sekundes ir suklydo bei ne kartą buvo it ant adatų ir arti kamuolio pametimo ribos.

REKLAMA

Būtent tokią presiją pasiūlė „Ryto“ legionieriui D. Giedraitis.

Dingęs lyderis ir labiausiai nuvylęs krepšininkas

Panagiotis Kalaitzakis serijoje su Vilniaus „Rytu“ buvo neatpažįstamas.

Iki tol aikštelėje ramus, nepanikuojantis, savimi pasitikintis ir drąsių sprendimų priimti nevengęs graikas stojo į savo šešėlį. Ypač lemiamame mače.

Pirmose rungtynėse, atrodė, kad P. Kalaitzakio prakeiksmas prieš „Rytą“ dingo – jis yra serijoje ir yra pasiruošęs pademonstruoti tai, dėl ko jis yra viliojamas Graikijos grandų Pirėjo „Olympiakos“ ir Atėnų „Panathinaikos“.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi finalas graikui nenusisekė.

P. Kalaitzakis penktajame mače prametė visus 7 metimus iš žaidimo, o buvo momentų, kai jis buvo visiškai laisvas prie tritaškio linijos ir pasirinko nemesti bei perduoti kamuolį komandos draugui, nors proga išsimesti buvo labai gera.

Liekant prie tų pačių tolimų metimų – šioje serijoje graikas jų pataikė vos vieną iš 14. Labai prastas pataikymas.

Negana to, keliose rungtynėse P. Kalaitzakis puolime bandė forsuoti ir tai leido „Rytui“ bėgti į jų mėgstamas greitas kontratakas.

Baudų metimai. Taip pat ir su jais problemų turėjo graikas. Ketvirtajame mače, kai „Lietkabelis“ dalį mačo pirmavo ir turėjo progą padidinti pranašumą, puolėjas pramėtė baudą ir suteikė „Rytui“ vilčių pagalvoti apie pergalę.

Būtent ketvirtajame susitikime P. Kalaitzakis paliko 4 taškus prie baudų metimų linijos, o visoje serijoje – 10. Nemažai, tiesa?

Serijoje universalusis puolėjas rinko po 10 taškų ir 8 naudingumo balus.

Tritaškius graikas metė 7 procentų tikslumų (1/14), baudas 65 proc. (19/29) ir dvitaškius beveik 42 procentais (13/31).

Didžiausias laimėjimas – sirgaliai

Prieš didįjį finalą buvo nuogąstaujama, kad nesant „Žalgiriui“, nebus tokio didelio susidomėjimo finalu.

Visgi teisybė buvo ta, kad dėmesys televizijoje buvo nemenkas, o „Jeep“ ir „Cido“ arenos buvo praktiškai užpildytos.

REKLAMA

Galima drąsiai sakyti, kad vieni iš finalo nugalėtojų yra sirgaliai, kurie stebėjo rungtynes ir buvo arenose.

Sostinės ekipos rungtynėse Vilniuje vidutiniškai rinkosi 3757 sirgalius (Pirmajame mače „Avia Solutions Group“ (ASG) arenoje buvo užfiksuotas 6016 sirgalius, o per kitas dvejas rungtynes „Jeep“ arenoje – 2614 ir 2643).

„Cido“ arenoje skaičiai irgi gražūs – 6130 ir 6180. Panevėžio krepšinio sirgaliai atsigavo ir pradėjo lankytis arenoje. Apie tai konferencijoje buvo užsiminęs ir N. Čanakas.

„Kai atvykau į Panevėžį, negalėjau įsivaizduoti, kad vieną dieną arena bus pilna. Tačiau tai pasiekėme. Tai dar viena priežastis, kodėl didžiuojuosi“, – kalbėjo treneris.

Būtent tie sirgaliai, kurie buvo arenose, kūrė nerealią atmosferą – tik to paties norėtųsi ateityje. Gausaus būrio sirgalių ir aktyvaus, saugaus ir gero palaikymo.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų