Jų teigimu, taupyti maistui negalima – gali nukentėti sveikata.
Perka per išpardavimus
D. Gaičiūnaitė–Dirmė aiškino, kad ji pastebėjo išaugusias kainas ir stengiasi išleisti kuo mažiau.
„Už elektrą moka vyras, vis iš jo girdžiu, kad ji pabrango. O pati pastebėjau, kad tikrai pabrango maisto produktai. Tai, aišku, nėra malonu. Toks ir yra triukas – kuo daugiau uždirbti ir kuo mažiau išleisti. Ši taisyklė tikdavo visais laikais“, – pasakojo D. Gaičiūnaitė-Dirmė.
Ji kalbėjo, kad daugiausia pinigų sutaupo per sezoninius išpardavimus, per juos apsiperka visiems metams.
„Nuolaidomis parduotuvėse pasinaudoju tikrai dažnai, pati save galiu įvardinti kaip apsipirkimo ekspertę. Apranga ir avalynė yra mano sritis, aš rūpinuosi rūbais ir visada ją perku per vasaros ir žiemos išpardavimus. Juos seku ir per šiuos išpardavimus stengiuosi apsipirkti visiems metams“, – teigė ji.
D. Gaičiūnaitė-Dirmė netaupo ir maistui, jos manymu sveikata yra kur kas vertingesnė iš pinigus.
„Maisto produktams pinigų mes negailime. Perkame kokybišką, sveiką maistą, aš nematau galimybės taupyti šioje srityje, nes nuo maisto labai priklauso ir sveikata. Todėl nuolatos perkame sveikus produktus, aš einu į turgų, maistą renkamės atsakingai. Taip pat perku maisto papildus, kurie stiprina imuninę sistemą. Dėl šios priežasties nemanau, kad reikia taupyti pinigus atsisakant kai kurių maisto produktų“, – pabrėžė magė.
Nepalieka įjungtų elektros prietaisų
L. Kazlauskienė užsiminė, kad maistui ji niekada netaupė ir netaupys – mieliau renkasi pirkti mėgstamus ir reikalingus produktus.
„Maistui niekada netaupėme, nes nesame iš tų žmonių, kurie teiktų maistui didelę svarbą. Geriau jau nusipirkti gabalėlį norimo maisto nei stengtis taupyti jo atsisakius. Taupyti galima kitokiais būdais“, – atkreipė dėmesį L. Kazlauskienė.
Ji pabrėžė, kad nors namuose turi ne itin daug elektroninių prietaisų, stengiasi jų nepalikti įjungtų į elektros tinklą.
„Mes stengiamės mažinti elektros sąskaitas. Vaikščiodami vienas paskui kitą stengiamės išjungti šviesas. Nors anksčiau gyvendavome laisvai ir netaupydavome, mes neturime šildomų grindų, pirčių ar didelių elektrinių įrenginių. Išskyrus boilerį. Todėl mes už elektrą sumokame nedaug ir dabar dėl to mums nereikia žudytis.
Bet vis tiek stengiamės sutaupyti, jei kuris nors vienas užmiršta išjungti elektros įrenginį, tai primename vienas kitam. Mes esame nebe jauni, dažnai pamirštame šį bei tą, todėl mes nusprendėme, kad vienas kitą gerbdami išjungsime, pataisysime tai, kas netinka ar nepatinka“, – kalbėjo ji.
Nukentės turintys didelius namus
L. Kazlauskienė pinigų aprangai negaili, tačiau stengiasi nenaudojamus drabužius atiduoti labdarai.
„Rūbų spintą reikės peržiūrėti ir atsikratyti labai daug. Nežinau kiek jų bus, galbūt keli maišai, bet surinksim viską ir išvešime į labdaros organizaciją arba surinkimo punktus. Drabužiams pinigų taip pat nereikia taupyti, o kaip tik pasidalinti nebereikalingais daiktais. Dėl kuro taupyti taip pat negalime, nes turime nuvykti į koncertus, koks yra automobilis, toks jis yra“, – aiškino atlikėja.
L. Kazlauskienė užsiminė, kad dabar sudėtinga žmonėms turintiems didelius namus – jie šios padėties išvengė.
„Šitas laikmatis yra sunkiausias žmonėms, kurie turi itin didelius namus, mūsų namelis yra nedidelis, kuklus ir to mums visiškai užtenka. Mokesčiai paaugo, bet jie mūsų labai nespaudžia. Svarbu, kad būtų rami padangė, visa kita galima iškęsti“, – užbaigė ji.