„Dažnai kažkaip šokinėja kraujospūdis paskutiniu metu. Kartais ir atsikeliu su aukštu spaudimu nuo galvos skausmo ir iškart einu matuoti kraujospūdį, ir randu aukštą kraujo spaudimą. Kraujospūdis pastaruoju metu kažkaip šokinėja“, – teigė L. Kazlauskienė.
Pasak Petro Kazlausko, pirmuosius negalavimus, susijusius su širdimi, jis pajuto dar prieš penkiolika metų ir neatidėliodamas ėmėsi permainų.
„Dabar rytais darau minimalų pratimų kompleksėlį iš ryto atsikėlęs, stengiuosi kiekvieną rytą ir jau pastebėjau pokyčius“, – teigė P. Kazlauskas.
Apie tai, kaip Petras prisižiūri save ir savo sveikatą, Liveta sako visada pasakojanti ir kitiems bei tuo labai didžiuojasi.
„Aš visiems sakau, kad Petras mano kaip žirgas. Jis save prisižiūri, pavydėtina tikrai... Nuvykę į Vokietiją nusipirkome daug visokių vitaminų geros firmos, parsivežėme namo visą didžiausią dėžutę. Viską Petras suvartojo ir labai gerai“, – tikino L. Kazlauskienė.
Pasak gydytojos kardiologės Astos Grigaliūnienės, kiekvienas simptomas – tai organizmo siunčiamas signalas, į kurį būtina reaguoti. Kaip pavyzdį daktarė pateikia jauniausią Lietuvos pacientą, kuriam diagnozuotas miokardo infarktas. Vyrui vos 26-eri.
„Tai priklauso penkiasdešimt procentų nuo mūsų gyvenimo būdo, jį keičiant mes galime sustabdyti širdies ir kraujagyslių senatvę. Pirmiausia tai yra kraujospūdis ir net asmenys žinantys, kad jų kraujospūdis pakilęs daugiau nei (140/90 milimetrų gyvsidabrio stulpelio) nevartoja medikamentų. O kiek asmenų nežino, kad jų kraujospūdis pakilęs, nekreipia dėmesio į savo galvos, pakaušio skausmus, akių mirgėjimą, galūnių tirpimą, širdies plakimus“, – atsainiu pacientų požiūriu į širdies problemas stebisi kardiologė.
Visą laidos ištrauką rasite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Sveikatos medis“ žiūrėkite sekmadieniais 15 val. per TV8.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE: