Tokiu būdu Britanija tęsi svarbų su „Brexit“ susijusį pažadą.
Šis susitarimas buvo pasiektas dar prieš Britanijos narystę Europos Sąjungoje ir būtų galiojęs ir po šalies išstojimo iš ES, numatomo 2019 metų kovą.
Britanija pirmadienį ketina inicijuoti dvejų metų pasitraukimo iš Londono žuvininkystės konvencijos laikotarpį. Ši konvencija leidžia penkios Europos šalims – Belgijai, Prancūzijai, Vokietijai Airijai ir Nyderlandams – žvejoti teritorijoje, esančioje už šešių mylių nuo JK pakrantės.
„Pasitraukimas iš Londono žuvininkystės konvencijos yra svarbus žingsnis mums susigrąžinant savo žvejybos politikos kontrolę“, – sakė M. Gove‘as.
Minėtas susitarimas galioja kartu su ES bendrąja žuvininkystės politika, kuri leidžia ES valstybėms narėms žvejoti teritorijoje, esančioje tarp 12 ir 200 jūrmylių nuo JK krantų.
„Šis sprendimas yra pirmasis istorinis, leisiantis sukurti naują šalies žuvininkystės politika, mums paliekant Europos Sąjungą, – sakė Didžiosios Britanijos aplinkosaugos sekretoriaus. – Vadinasi, pirmą kartą per daugiau nei 50 metų galėsime spręsti, kas pateks į mūsų vandenis.“
Britų vyriausybės duomenys rodo, kad britų laivai 2015 metais sugavo 708 tūkst. tonų žuvų, kurių vertė siekė 894 mln. eurų. O kitos ES šalys pagal Londono žuvininkystės konvenciją Britanijos vandenyse sugavo 10 tūkst. tonų žuvų.