• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo specialiajai tyrimo komisijai penktadienį liudijęs per pratęstą sesiją plenarinius posėdžius praleidęs Seimo narys Linas Karalius teigia, kad iš kai kurių kolegų juntamas spaudimas, o pats procesas, jo nuomone, yra labiau politinis negu teisinis.

REKLAMA
REKLAMA

"Iš kai kurių kolegų juntamas spaudimas. Nenorėčiau minėti pavardžių, nes nuo jų balsavimo dabar daug kas priklausys. Jaučiasi iš kalbos, kad vieni yra nusiteikę griežčiau. Tai normalu, yra toks bendras fonas viešojoje erdvėje", - penktadienį žurnalistams sakė L. Karalius.

REKLAMA

Parlamentaro nuomone, jam inicijuota apkalta yra politinis procesas. "Aš esu įsitikinęs, kad tai labiau politinis procesas", - sakė jis.

Penktadienį į "apkaltos" komisijos posėdį L. Karalius atvyko su advokatu. Jo teigimu, teisininko parama jam praverčia, nes jis susilaukia klausimų, kurie yra visai nesusiję su apkalta.

REKLAMA
REKLAMA

L. Karalius dar kartą pakartojo žurnalistams, kad savo veiksmų nepateisina. "Be abejo, nepateisinu, aš jau esu minėjęs, kad nusižengiau Seimo statutui, visiškai pripažįstu savo kaltę ir atsakomybę", - tvirtino L. Karalius.

Parlamentaras taip pat paneigė žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad už parlamentinei veiklai skirtus pinigus nuomojamu automobiliu "Mini Cooper" važinėja ne pats, o jo draugė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Pamaniau, kad tai yra balandžio 1-osios pokštas. Ta informacija neatitinka tiesos. Nagrinėjant tą klausimą Etikos ir procedūrų komisijoje jūs tai sužinosite", - sakė L. Karalius.

Seimo specialiosios tyrimo komisijos pirmininkas Kęstutis Masiulis atmeta L. Karaliaus priekaištus dėl esą kai kurių politikų daromo spaudimo.

REKLAMA

"Jis gali daug ką jausti. Komisijos nariai, suprantama, turi savo asmeninę nuomonę ir klausia", - sakė K. Masiulis.

Seimo komisija spręs, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą L. Karaliui. Ji turėtų tyrimą atlikti ir išvadą parengti iki šių metų gegužės 1 d.

L. Karalius į kolegų nemalonę pateko dėl to, kad atostogavo tuomet, kai vyko pratęstos Seimo sesijos posėdžiai. Seimo narys Aleksandras Sacharukas, kuriam irgi inicijuota apkalta, 13 kartų balsavo už išvykusį L. Karalių.

REKLAMA

Apkaltą inicijuojantys Seimo nariai mano, jog yra pagrindas daryti išvadą, kad Seimo nariai L. Karalius ir A. Sacharukas šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė duotą Seimo nario priesaiką.

Apkaltos iniciatorių nuomone, šių parlamentarų veiksmai diskredituoja ne tik jų, kaip Seimo narių, bet ir Seimo, kaip Lietuvos įstatymų leidžiamosios institucijos, autoritetą.

Apkaltos iniciatoriai mano, jog yra pagrindas įtarti, kad A. Sacharukas ir L. Karalius "veikė bendrai ir iš anksto susitarę", siekdami pridengti L. Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų