• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trumpas prisistatymas. Apibūdinkite save.

Jaunasis verslininkas / studentas. Esu ryžtingas, tiksliai žinantis savo tikslus ir svajones. Žinau, kad tai varikliukas, kuris mane stumia į priekį. Gyvenime noriu eiti tik į priekį, tobulėti ir siekti! Tikiu, kad turiu savybių būdingų geram vadovui, tikiu, kad galiu suburti žmones, suteikti jiems pasitikėjimo manimi, paskatinti juos sekti jų svajonėmis...

Trumpas prisistatymas. Apibūdinkite save.

Jaunasis verslininkas / studentas. Esu ryžtingas, tiksliai žinantis savo tikslus ir svajones. Žinau, kad tai varikliukas, kuris mane stumia į priekį. Gyvenime noriu eiti tik į priekį, tobulėti ir siekti! Tikiu, kad turiu savybių būdingų geram vadovui, tikiu, kad galiu suburti žmones, suteikti jiems pasitikėjimo manimi, paskatinti juos sekti jų svajonėmis...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Frazė, kuri Jus motyvuoja?

„Niekada niekada niekada nepasiduok", V. Čerčilis. Gyvenime būna daug situacijų, kuomet atrodo, jog viskas tiesiog slysta iš rankų, nesiseka, norisi viską mesti, pasiduoti - pralaimėti prieš patį save, tuomet privalai surasti jėgų, stiprybės ir atsilaikyti prieš šiuos negatyvius jausmus. Žinau, kad net tuomet, kai man atrodo, jog padariau viską, ką tik galėjau, tai bus tik pusė to, ką galiu iš tikrųjų.

REKLAMA

Žmogus autoritetas?

Man žmogus autoritetas yra Richard Branson. Žmogus, pradėjęs nuo nulio, visus stebinęs savo keistomis idėjomis ir užsidegimu. Labiausiai versle vertinu inovacijas, idėjų unikalumą, kryptingą ir aiškų savo tikslo siekimą, nesiblaškymą.

Jūsų įmonės pavadinimas?

Galvodamas savo įmonės pavadinimą, nusprendžiau vienu šūviu nušauti du zuikius. Iš pat pradžių žinojau, kad įmonė užsiims dviem pagrindinėm veiklom: IT ir renginių organizavimu. Pavadinimas „Creme de la Creme" (iš pranc. k. visuomenės grietinėlė, aukštuomenė) skirta renginių organizavimo sferai, o pavadinimo trumpinys CDLC su informacinėmis technologijomis bei šioje srityje teikiamomis paslaugomis.

REKLAMA
REKLAMA

Kokio amžiaus įkūrėte savo įmonę

20 m.

Kuo ji užsiima? Papasakokite apie savo verslą.

Kaip jau minėjau pagrindinės veiklos sritys tai - IT (internetiniai verslo projektai, taikomosios programos, konsultacijos) ir renginių organizavimas. Tiesa, pastarajai veiklai skiriu mažiau dėmesio, bet jau radau tinkamą partnerį, kuris manau atgaivins ir šią mano puoselėjamą verslo sritį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip gimė idėja imtis šios veiklos? Kodėl būtent ši verslo sritis?

Informacinės technologijos yra ateities verslas. Tai, į ką žmonės skeptiškai žiūrėjo prieš 20 metų šiandien milžinišku greičiu įsiveržia į jų gyvenimus, priverčia keisti požiūrį bei įpročius. Didėjant įtakai, didėja priklausomybė nuo vienos ar kitos technologijos, tiek verslas, tiek paprasti žmonės turės eiti su jomis žingsnis į žingsnį, norėdami neatsilikti, norėdami būti sėkmingais. Apie tai galvojau dar būdamas vidurinėje. Kuomet pradėjau studijuoti Vilniaus Universitete, informacines technologijas, pajutau, kad žinios, kurias gaunu, gali virsti paslaugomis, verslu, pagaliau nebijokime to žodžio - pinigais. Manau būtent toks aiškus supratimas bei visiems juntamos tendencijos ir įkvėpė mane žengti į verslo pasaulį.

REKLAMA

Kiek laiko gyvuojate?

Gyvuojame dar nepilnus metus, bet rezultatais skųstis negaliu. Ne viskas ir ne visada pavyksta taip, kaip suplanuota, iš daug ko tenka pasimokyti, pajusti viską savo kailiu. Svarbiausia, kad pasiekiu sau išsikeltus tikslus, esu patenkintas ir motyvuotas siekti dar daugiau. Turiu idėjų ir nekantrauju jas įgyvendinti.

REKLAMA

Kas Jus motyvavo imtis nuosavo verslo?

Kaip jau minėjau - gerai juntamos tendencijos ir supratimas, kad galiu pasinaudoti įgytomis žiniomis. Atėjo etapas, kuomet tiesiog paprastų darbelių nebeužteko, norėjosi įgyvendinti kur kas didesnes idėjas, pajausti visiška atsakomybę už tai, ką sugalvojai, kaip tai atlikai ir kaip tau pasisekė. Būtent tos idėjos, su kuriomis siejau savo ateitį neišvengiamai vedė mane link nuosavo verslo kūrimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar sulaukėte palaikymo, pritarimo iš šeimos narių, draugų?

Vieningo atsakymo čia nėra. Iš daugelio draugų susilaukiau palaikymo. Iš šeimos narių pastarojo nebuvo. Buvau skatinamas verčiau susitelkti į mokslus, šiek tiek palaukti. Viduje jaučiau, kad su laukimu gali dingti ir motyvacija. Nors gyvenime esu linkęs viską pasverti, pamatuoti, o tik tada imtis sprendimo, šį kartą kažkas viduje kuždėjo, kad turiu pamėginti, kad atsiradę sunkumai tik užgrūdins mane, didelė atsakomybė, daug sunkaus ir įtempto darbo - visa tai tobulėjimo link! Savo svajonių siekiantis žmogus nuolat turi tobulėti, nestovėti vietoje, visada tik į priekį!

REKLAMA

Ar turite verslo partnerių? Ar sulaukėte investitorių paramos?

Be abejo! Verslo partnerių ir draugų turėjau dar tada, kai oficialiai mano įmonė dar neegzistavo. Neįsivaizduoju sėkmingo verslo, kuris nėra paremtas bendradarbiavimu, partneryste ir investicijomis. Pasitaisysiu - įsivaizduoju, tik nežinau, kaip ilgai jis gyvuos. Nors mano veikla yra viena iš tų, kuri sąlyginai nereikalauja daug investicijų, nes daug kas paremta protiniu darbu, savo esamų žinių panaudojimu, dėl naujausios savo idėjos įgyvendinimo tariuosi su užsienio partneriais ir matau, kad dabartiniu metu, kol paslaugų kainos, bei uždarbiai dar nepasiekė ES kartelės, Lietuva jiems yra labai patraukli investicijų atžvilgiu. Manau daugelis jaunų verslininkų ar dar tik besiruošiančių tokiais tapti turėtų į tai atkreipti dėmesį.

REKLAMA

Kiek darbuotojų dirba pas Jus? Kokie santykiai su samdomais darbuotojais, ar dažnai kyla konfliktų, dėl skirtingai suvokiamos Jūsų verslo vizijos?

Oficialiai turiu vos keletą darbuotojų, su kitais dirbu autorinių sutarčių pagrindu. Beveik visi mano darbuotojai ar partneriai, visų pirma, yra mano draugai, o jau paskui - darbuotojai. Norinčių užsidirbti, gabių žmonių radau savo bendramokslių tarpe. Stengiamės, kad konfliktų nekiltų, nes tai tik gadina tarpusavio santykius ir dažniausiai neduoda jokio teigiamo ar apčiuopiamo rezultato, sukuria atmosferą, kurioje darbuotojas jaučiasi blogai, atitinkamai kenčia jo emocinė būsena. Vadovo vaidmuo yra nukreipti darbuotojus reikiama linkme, suteikti reikiamą mąstymą ir motyvaciją, skatinti savarankišką mažesnių problemų sprendimą. Esu įsitikinęs, kad šioje srityje turiu daug tobulėti, bet žinau, kad turiu vadovo savybių, kurios gali uždegti žmones!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su verslo partneriais irgi akcentuoju ne sandėrių sumas, naudą, bet draugiškus santykius, pagalbos suteikimą vietoje ir laiku, tada, kada to daugiausiai reikia. Dauguma mano partnerių taip pat jaunieji verslininkai, kuriems nuo 21 iki 25 metų. Puikiai suprantu jų dabartines finansines galimybes, nes stebiu situacija iš tos pačios varpinės, žinau, kad vieną dieną visi pasieksime tai, apie ką svajojame, bet norėčiau, kad tai nė kiek nepakeistų mūsų vertybių, kurios yra pamatinės žmonių santykiuose!

REKLAMA

Ar sunku pradėti nuosavą verslą? Su kokiais sunkumais teko susidurti? Jei anksčiau būtumėte žinoję su kokiais sunkumais susidursite, ar būtumėte kūręs įmonę?

Nežinau ar tai galima vadinti sunkumais ar tiesiog komplikuotu biurokratiniu aparatu. Bet buvau pozityviai nusiteikęs ir daugmaž žinojau, kas laukia, todėl tikrai kurčiau ir antrą ir dešimtą įmonę, nes didelis popierizmas manęs tikrai nesustabdys siekti savo tikslų! Tikiu, kad su laiku Lietuvoje jauniesiems verslininkams bus sukurtos tokios galimybės kaip užsienyje, kur starto pozicija yra kur kas palankesnė.

REKLAMA

Koks buvo smagiausias nuotykis darbe?

Sunku būtų išskirti ką nors konkretaus. Smagiausios akimirkos darbe būna tada, kai baigiamas kažkoks etapas, darbas, paleidžiamas projektas ar panašiai. Jaučiamas palengvėjimas, tiek man, tiek darbuotojams. Žmonės pasikeičia, nes dingsta buvęs susikaupimas ir laiko įtampa, tada ir nutinka daug įdomių ir kurioziškų situacijų.

REKLAMA
REKLAMA

Ar sunku būti jaunuoju verslininku? Kokia yra sėkmingo verslininko taisyklė kuria Jūs vadovaujatės?

Jaunuoju verslininku, ko gero, kad ne. Jaunuoju verslininku ir studentu - sunku, o jaunuoju verslininku ir geru studentu - labai sunku. Sunku suderinti dvi veiklas, nors jų tematika ta pati. Džiaugiuosi, kad kol kas sekasi normaliai suderinti teorinę ir praktinę dalis.

Nėra vienos teisingos verslininko taisyklės, būtų per daug paprasta, tereiktų ją žinoti ir kiekvienas būtų sėkmingas verslininkas. Savo versle aš vadovaujuosi principu ne kiekybė, o kokybė. Manau, kad dabartinė situacija Lietuvoje yra palanki daugeliui skirtingų verslo sričių. Net jeigu negalite pasiūlyti kažkam, ko dar nebūtų, tikslingai ir aiškiai bei kokybiškai atlikdami paslaugas, susilauksite sėkmės.

Kaip į Jus žiūri kiti verslininkai, klientai?

Deja, negaliu atsakyti už verslininkus ir klientus. Apie tai, ką apie mane mąsto žino tik jie. Jeigu kalbėtume apie atsiliepimus dėl mano atliekamų paslaugų ar santykių su verslo partneriais, tai tikrai susilaukiu teigiamų atsiliepimų, tiek dėl paslaugų, tiek dėl mano būdų pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Iš kur semiatės idėjų?

Nuolat seku informacinių technologijų pasaulį, stengiuosi pastebėti mažiausias smulkmenas, kabliukus, sugalvoti kažką naujo. Dirbant šioje srityje tai labai svarbu, nesekdamas naujienų nepastebėsi, kaip baigi sukonstruoti kokį dviratuką J. Konkrečiai įvardinti, kaip gimsta tos idėjos negalėčiau, vienos ateina lyg perkūnas iš giedro dangaus, kitos ateina pamažu, reikalauja daug apmąstymų, nuomonių.

REKLAMA

Kokios asmenybės savybės reikalingos norint turėti savo verslą?

Ryžtingumas ir aiškaus tikslo žinojimas bei siekimas. Dar žiupsnelį pozityvaus mąstymo ir vualia! Čia mažytė sėkmės formulė, tinkanti bendruoju atveju. Kokių savybių reikės vėliau - tai jau priklauso nuo konkrečios srities, kurioje mėginsite pasiekti savo tikslų ir svajonių. Svarbiausia žinoti, kad kiekvienas galime tobulėti, galime keisti ir keistis, pasitikėjimas ateina po didelių ir užtikrintų pergalių, ryžtingumas po aiškaus klaidų pamąstymo ir noro padaryti vis geriau ir geriau!

Žmogaus gyvenimas arba stiprina arba silpnina vieną iš žmogaus bruožų. Versle ypač svarbu užtikrinti, kad sėkmė neužmigdytų ant laurų, o nuosmukiai užgrūdintų ir paskatintų eiti toliau.

Nuo ko reikia pradėti, norint turėti savo versliuką?

Norint pradėti „versliuką" galbūt užtenka ir mobiliais telefonais ar mašinomis spekuliuoti, perki pigiai, parduodi brangiai. Jeigu kalbame apie verslą, reikės kur kas daugiau, juk kuriame ne darbo vietą sau pačiam, bet funkcionuojančią sistemą, kurios sudėtinės dalys turi veikti kaip laikrodukas, tu jį palieki, o jis tiksi savaime, galbūt reikės pareguliuoti, gal užskubės ar vėluos, bet tiksės. Savo atveju aš pradėjau nuo konkrečios idėjos. Vėliau mąsčiau, kiek aktualios bus mano paslaugos bėgant laikui - po 10, 20 metų. Nereikia būti ekonomikos specialistu, kad suprasti pasiūlos ir paklausos dėsnius, bet svarbu nusistatyti klientų ratą ir jų sluoksnį visuomenėje, kuriam ruošiatės teikti paslaugas.

REKLAMA

Kaip atrodo Jūsų diena?

Žiūrint kurią turit omenyje: mano darbo diena ar poilsio. Pastarųjų, tiesa, vis mažėja. Darbo dienoje pas mane turi tilpti dvi veiklos - darbas ir mokslas. Po to dar prisideda sportas arba šokiai, kitas turiningas laisvalaikio praleidimas. Be abejo, daugiausiai dėmesio stengiuosi skirti darbui, dienos pradžioje susidarau „To do" planą, kuris būna tikrai ilgas, tad susikaupi ir pirmyn! Matai kaip punktas po punkto nyksta, jeigu vakare galiu pasigirti, kad viskas padaryta - tai buvo gera diena, jeigu jų liko - du atvejai:

a) arba dirbau neefektyviai, turiu ieškoti silpnųjų vietų ir tobulėti (puiku).

b) arba kėliau sau didelius tikslus - kas yra vėlgi - puiku.

Kaip įsivaizduojate save po 10 metų?

Tikiuosi, kad po dešimties metų koks mano verslas bebūtų, kiek jų bebūtų, viskas veiks pakankamai autonomiškai, sistemiškai, kuomet tereiks smulkių įsikišimų ir lemiamų sprendimų. Tai reikš, kad aš iš tiesų sukūriau sistemą, tokią, kokios norėjau, tokią, kokia ji ir turėtų būti. Taip pat tikiuosi, kad galėsiu būt sėkmingas investuotojas į kitas perspektyvias verslo sritis, padėti savo draugams arba jauniesiems verslininkams, lygiai tokiems pat, koks būsiu buvęs prieš 10 metų. Praeitis ateityje, baigiu susipainioti.

REKLAMA

Ką patartumėte jaunimui, kuris nori imtis savo verslo, turi idėjų, bet yra nedrąsūs?

Nedrąsiems patarčiau būti drąsiems. Jeigu kalbėtumėm rimtai, norėdami imtis savo verslo, Jūs tikriausiai jau puikiai žinote, kuo norėsite užsiimti, ką veiksite. Pasistenkite lokalizuoti savo baimės šaknis. Dėl ko Jūs pergyvenate: kad nepasiseks, kad Jūsų paslaugos niekam nereikalingos, pasverkite, kuo rizikuojate. Svarbu suvokti, kad drąsą ar baimę turi pakeisti racionalus protas, vadovautis juo bus žymiai tikslingiau. Verslo pasaulyje baimei vietos ne per daugiausiai. Pradėk bijoti ir atsiras milijonai priežasčių, kodėl vienas ar kitas dalykas gali nepasisekti, viskas žlugti ir pan. ir t.t. Suraskite stipriąsias savo idėjų puses, patikėkite jomis ir vadovaukitės jomis, eikite su jomis!

Ką manote apie Jaunimo verslo klubą?

Manau, kad tai puiki organizacija, vienijanti jaunuosius verslininkus, atstovaujanti jų interesams, padedanti perprasti verslo kūrimo principus bei aktualijas.

Ar Jaunimo verslo klubas padarė įtakos Jūsų asmenybei? Jūsų mąstymui?

Kūriau savo verslą nežinodamas apie Jaunimo verslo klubą, vadovavausi savo turimomis žiniomis, draugų ir verslininkų patarimais. Dabar domiuosi šiuo klubu ir jo gyvenimu, įdomu stebėti kaip mąsto jauni ir iniciatyvūs žmonės, kokias perspektyvas mato šiandieniniame verslo pasaulyje, kokiais principais vadovaujasi.

REKLAMA

Ar Jaunimo Verslo klubas yra reikalingas jaunimo tarpe?

Organizacija, vienijanti vienodo mąstymo žmones, negali būti nereikalinga. Tikiuosi, kad ryšys tarp klubo narių stiprės, jie dalinsis savo neįkainuojama patirtimi, taip suteikdami geras starto pozicijas savo jauniesiems kolegoms.

Ką palinkėtumėte skaitytojui?

Kiekvienas žmogus turi svajonių, kad ir kokios nežemiškos jos būtų - siekite jų, kad ir ką sakytų visi kiti - siekite jų! Svajonės tai gyvenimo varikliukas, kurio užgesinti nevalia!

Sėkmės, Linas Balkė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų