Teikti paraiškas individualių gyvenamųjų namų savininkams kompensacinėms išmokoms už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą gyventojai gali iki rugpjūčio 3 d.
Gauti prašymai bus vertinami konkurso būdu pagal kvietime nustatytus kriterijus. Kompensacijos skyrimui jokios įtakos neturi prašymo pateikimo greitis, todėl nesvarbu, ar prašymas pateiktas pirmąją, ar paskutinę kvietimo dieną, pranešime rašo APVA.
Dauguma pastatų – senos statybos
Skaičiuojama, kad šiandien gyvenamosios paskirties pastatai sudaro 2/3 (64 proc.) viso šalies pastatų fondo ploto, kur daugiabučiai ir individualūs namai, vertinant pagal plotą, pasiskirstę panašiomis dalimis (29 proc. ir 34 proc. bendro Pastatų fondo ploto).
Didžioji šių pastatų dalis (75 proc.) statyti iki 1993 m. ir yra žemesnės nei C energinio naudingumo klasės.
„Šie skaičiai akivaizdžiai parodo, kad gyvenamųjų pastatų atnaujinimas turi tapti vienu svarbiausių prioritetų, siekiant Lietuvai tapti klimatui neutralia šalimi.
Tad šios priemonės pagrindinis tikslas ir yra padėti sumažinti šiluminės energijos sąnaudas privatiems namams apšildyti, tokiu būdu minimalizuojant į atmosferos orą išmetamų šiltnamio dujų kiekį,“ – tvirtina APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Už 1 kv. m. – 75 eurai
Maksimali kompensacinė išmoka vienam projektui – iki 14,5 tūkst. eurų. Kompensacinės išmokos dydis apskaičiuojamas padauginus namo naudingą plotą iki modernizavimo iš fiksuoto dydžio. Fiksuotas dydis už 1 kv. m. namo naudingo ploto – 75 eurai.
Parama bus skiriama projektams, po modernizavimo pasiekusiems ne žemesnę nei B namo energinio naudingumo klasę ir sumažinusiems skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40 proc., lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo.
Dėl kompensacinių išmokų gali kreiptis fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą.