Kaune įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas pasipildė naujais augintiniais – rugpjūčio pradžioje pasaulį išvydo šeši nykštukinių kiaulių jaunikliai, kiek anksčiau – pora lūšiukų. Pastarieji, kiek paaugę, bus paleisti į laisvę. Zoologijos sodo darbuotojai sako, kad jauniklių metai dar nesibaigė, ir kviečia lankytojus skubėti išvysti jauniklius.
„Besibaigiant vasarai Lietuvos zoologijos sodas pateikė naujienų. Mūsų jauniklių metai dar nesibaigė, dar galime džiaugtis ir vis nauji jaunikliai pradeda išvysta pasaulį. Patys šviežiausi – nauja miniatiūrinių kiaulių rūšis, išvesta selekcininkų dėka iš Vietnamo kiaulių. Turime aštuonis paršiukus, jie pasaulį išvydo rugpjūčio 8-ąją“, – Kauno zoologijos sode žurnalistams pasakojo sodo vyresnioji vadybininkė Rasa Jautakienė.
Pasak Lietuvos zoologijos sodo darbuotojos, visuomet daug įdomiau stebėti, kol gyvūnai yra dar maži ir lankytojai gali stebėti, kaip jie žaidžia. Miniatiūrinės (nykštukinės) kiaulės suaugusios sveria apie 20–30 kg.
Kiek anksčiau – gegužės 24-ąją – lūšių porelė Vori ir Eva susilaukė 2 jauniklių. Jų motina yra gimusi Estijoje, į Lietuvos zoologijos sodą atvyko 2011-aisiais. Tėvui Vori – penkeri. Iš Helsinkio zoologijos sodo į Kauną jis persikėlė 2009-aisiais.
„Jie sėkmingai auga, yra stiprūs, sveiki, jau bando ėsti ir žalią mėsą, lankytojai juos puikiai mato“, – rodydama į ant šakos tupintį lūšiuką pasakoja R. Jautakienė.
Kadangi pora dalyvauja lūšių išsaugojimo Lietuvoje projekte, šie mažyliai rudenį vyks į adaptacinį voljerą, po to bus paleisti į laisvę. Kurioje Lietuvos dalyje jie bus paleisti į laisvę – neatskleidžiama.
Šiuo metu Lietuvos zoologijos sode iš viso gyvena 7 lūšys. Į Lietuvos raudonąją knygą jos įrašytos 2000-aisiais ir yra ties išnykimo riba.
Kauno zoologijos sodas yra vienintelis valstybinis zoologijos sodas Lietuvoje. Pagal plotą ir laikomų gyvūnų skaičių jis galėtų būti prilygintas vidutiniam Europos zoologijos sodui. Čia laikoma apie tris tūkstančius gyvūnų.
Vytenis RADŽIŪNAS