• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovodami dėl įtakos didžiausi šalies verslininkai žodžiais kapojasi dėl elektros, krepšinio, kiaušinių – dažniausia konfliktuoja sarkazmu ir metaforomis, nors pasitaiko ir atvirų grasinimų.

REKLAMA
REKLAMA

Pastaraisiais metais labiausiai pasižymėję verslo skandalistai – Ūkio banko, „MG Baltic“, buvusios „VP grupės“ ir „Lietuvos ryto“ savininkai.

REKLAMA

Romanovas vs. Mockus

Šviežutėliausią verslo lyderių konfliktą įžiebė savo originaliomis pažiūromis pasižymėjęs Ūkio banko ir krepšinio klubo „Žalgiris“ savininkas Vladimiras Romanovas. Po liepos 16-ąją portale „Alfa.lt“ publikuoto tyrimo apie „caraičio Vladimiro“ ryšius su teisėsaugos klanu, straipsnio herojus jau po dviejų dienų kirto atgal. Per savo valdomas žiniasklaidos priemones V. Romanovas susiejo portalą „Alfa.lt“ valdančio koncerno „MG Baltic“ savininką Darių Mockų su „keistais nelaimingais atsitikimais, kurių dauguma – fatališki“.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau D. Mockus pareiškė, kad straipsniuose pateikta informacija yra fantazijos, o „MG Baltic“ įmonės esą neturi įsipareigojimų Ūkio bankui.

Romanovas vs. Vainauskai

2009 m. klubo „Žalgiris“ kontrolę perėmęs V. Romanovas netruko susiginčyti su didžiausio konkurento krepšinio klubo ir žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ savininkais. Jis su komandos valdybos pirmininku Jonu Vainausku per nacionalinę spaudą susirašinėjo vaizdingais laiškais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių, 2010 m. gegužę, V. Romanovas pareiškė, kad J. Vainauskas šiam pasiūlė surežisuoti Lietuvos krepšinio lygos finalo baigtį. Tačiau „Lietuvos ryto“ vadovas kaltinimus pavadino šmeižtu ir viešame laiške šaipėsi iš V. Romanovo: „Jis mėgsta klausyti savęs – jam tai vienas didžiausių malonumų. Dažnai jis kalba su savimi ir taip įsigudrina, kad nebesupranta nė vieno savo žodžio.“

REKLAMA

V. Romanovas tučtuojau pats ėmėsi atsakomosios publicistikos: „Matyt, net kai „Žalgiris“ taps Eurolygos čempionu dėl per didelio intelekto, to vis tiek nepastebėsite. Toks jau pilkos vidutinybės refleksas. Mokykitės, intelektuale, nepasiduokite.“

Po savaitės vėl raštu prabilo J. Vainauskas: „Mano atsakymo virtualioje erdvėje nekantriai laukiančiam Vladimirui Romanovui šis pralaimėjimas, manau, yra pats geriausias nuosprendis ir bus daug skaudesnis nei teistumas už šmeižtą ar piniginė nuobauda.“

REKLAMA

Savo viešą susirašinėjimą verslininkai baigė jautriu V. Romanovo laišku: „Mažasis vunderkinde Jonai Vainauskai, perduokite savo tėvams: žmogaus nugalėti neįmanoma, jūs galite tik jį apgauti ar apjuodinti. Man belieka tik su gailesčiu žvelgti į jus. (...) Intelektuale stiklinėmis akimis, nesirengiu daugiau atsakinėti į jūsų pareiškimus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusiais metais V. Romanovas taip pat užsiminė, kad didžiausias „Lietuvos ryto“ akcininkas Gedvydas Vainauskas prašęs 4 mln. litų paramos krepšinio klubui, bet ši žinia liko be didesnio atgarsio.

Vainauskas vs. Mockus

Konfliktas, į kurį įsivėlė D. Mockus su kolega, vienu „MG Baltic“ savininkų Raimundu Kurlianskiu, jau šiurpesnis ir ne toks sarkastiškas kaip minėtieji. 2010 m. „Lietuvos rytas“ pranešė, kad „MG Baltic“ koncerno valdomos įmonės „Mitnija“ vadovą Antaną Gureckį nusižudyti esą pastūmėjo koncerno prezidento D. Mockaus ir viceprezidento R. Kurlianskio psichologinis smurtas. Laikraštis vadovavosi velionio priešmirtiniais laiškais.

REKLAMA

Tuomet prieš dienraščio savininką G. Vainauską dėl šmeižto bylinėtis nutaręs koncerno viceprezidentas bylą vis dėlto pralaimėjo. „MG Baltic“ tęsia teisminius ginčus su nusižudžiusio „Mitnijos“ vadovo našle Violeta Gureckiene ir reikalauja iš jos 70 mln. litų. „Garsios kalbos apie apgintą vyro garbę yra visiškai neadekvačios – teismas nustatė, kad A. Gureckis iššvaistė didelės vertės turtą, tad apie kokią apgintą garbę galima kalbėti?“ – praėjusią savaitę teigė D. Mockus.

REKLAMA

Mockus vs. Marcinkevičius

Mažne skambiausias šio amžiaus konfliktas buvo kilęs 2007 m. tarp to paties D. Mockaus ir vieno iš buvusios „VP grupės“ akcininko Žilvino Marcinkevičiaus – tuomet ši didžiausia Lietuvos privati bendrovė kartu su Gedimino Kirkilo vyriausybe gimdė atominį „trigalvį slibiną“. Tąsyk D. Mockus per nacionalinę spaudą kreipėsi netiesiogiai prašydamas stabdyti ši projektą ir Horacijaus žodžiais užsiminė, kad „viskam yra saikas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netrukus per televiziją Ž. Marcinkevičius, atseit remdamasis faktais, pareiškė, kad pats D. Mockus yra Rusijos slaptųjų tarnybų bendradarbis ir organizuoja nacionalinio elektros investuotojo griovimą.

Tuomet tiesioginėje Lietuvos televizijos laidoje D. Mockus replikavo kaltintojui: „Aš labai stebiuosi, kad jis gali taip meluoti į eterį. Čia vienas trumpas komentaras. Žilvinai, gerai esi išpudruotas?“

REKLAMA

Netrukus viešas verslininkų konfliktas persikėlė į teismus. Žlugus „trigalviui slibinui“ ir pradėjus byrėti pačiai „VP grupei“, Ž. Marcinkevičius viešai atsiprašė D. Mockaus – tai bene vienintelis atvejis, kai viena pusė kitai pripažino buvusi neteisi.

Rakauskas vs. Marcinkevičius

„Ermitažo“ prekybos tinklą valdantys tie patys verslininkai, kurie su Ž. Marcinkevičiumi priešakyje prieš 5 metus neva veržėsi statyti atominę elektrinę, sulaukė ir tiesioginio konkurento, prekybos tinklo „Senukai“ akcininko Augustino Rakausko kritikos. Tuomet jis, kaip ir D. Mockus, per nacionalinę spaudą „trigalvį slibiną“ įvardijo kaip grėsmę Lietuvos nepriklausomybei ir visuomenei pateikė dešimtis klausimų apie tariamai įteisinamą oligarchiją – pastangas „įgyvendinti komercializuotos politinės oligarchijos siekius“.

REKLAMA

„Dabartinė Ūkio ministerija ir premjero vyriausybė, beveik nepaisydamos jokių kitų visuomenės interesų, sutelkusios visas pastangas darbuojasi kone kaip VST (privatizuota antrinė buvusios „VP grupės“ įmonė – red. past.) departamentai“, – tuomet rašė savita pasaulėžiūra garsus verslininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Matijošaitis vs. Barštys

Vienas naujausių ir šiurpiausių verslininkų karų įsiplieskė dėl... kiaušinių. Nepasidaliję „Vievio paukštyno“ valdymo, įmonių grupės „Viči“ savininkas Visvaldas Matijošaitis susikirto su „Kauno grūdų“ grupės akcininku Tautvydu Barščiu. Šių metų balandį „Lietuvos rytas“ parengė interviu su V. Matijošaičiu, kuriame šis teigė: „T. Barštys net kelis kartus skambino telefonu. Jis grasino mane užkasti, sužlugdyti verslą, nepalikti ramybėje šeimos narių, jei neatsisakysiu planų investuoti į Vievio paukštyną.“

T. Barštys savo ruožtu žiniasklaidai tokius teiginius pavadino išgalvotu absurdu: „Mane įtraukė į kažkokį purvyną – didžiausią, kokį galima sugalvoti.“

Batalijos dėl „Vievio paukštyno“ kontrolės tęsiasi teismuose.

Faktai: Verslininkų konfliktai

Dauguma konfliktuojančių verslininkų valdo ir žiniasklaidos priemones, per kurias dažnai konfliktai patenka į viešumą.

Vladimirui Romanovui per susijusias įmones priklauso laikraščiai „Vilniaus diena“, „Kauno diena“, „Klaipėda“.

Dariui Mockui per susijusias įmones priklauso LNK ir „Alfa.lt“.

Gedvydas Vainauskas valdo žiniasklaidos grupę „Lietuvos rytas“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų