Atvykusieji turės galimybę stebėti pratybose dalyvaujančių NATO sąjungininkų karinę operaciją. Jos metu, pratybų stebėjimo lauke bus išdėstytos kiekvienos pratybose dalyvaujančios šalies antžeminės oro gynybos sistemos. Kartu bus imituojama oro erdvės gynyba praskrendant orlaiviams.
Taip pat bus pristatytos Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos antžeminės oro gynybos sistemos bei JAV ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot“. Ši sistema pratybų metu veikia vienoje oro gynybos santalkoje su Lietuvos ir kitų NATO šalių oro gynybos sistemomis.
Ilgojo nuotolio oro gynybos sistemos „Patriot“ dislokavimas demonstruoja stiprią Lietuvos ir JAV strateginę partnerystę ir tvirtus JAV įsipareigojimus stiprinti saugumą Lietuvoje.
Pratybos „Tobruq Legacy 2017“ vyksta liepos 11-22 d. Šiaulių apskrityje. Iš viso mokymuose Lietuvoje dalyvauja apie 500 karių ir apie 30 oro gynybos sistemų iš Lietuvos ir keturių NATO šalių – Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos ir Lenkijos.
Tuo pačiu metu Lietuvoje, Čekijoje ir Rumunijoje vyksiančioms pratyboms „Tobruq Legacy“ vadovauja Rumunijoje įsteigta Jungtinių pajėgų oro komponento vadavietė (NATO JFAC), kurioje dalyvauja ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kariai. Lietuvos padaliniai taip pat dalyvauja ir Čekijoje vykstančių pratybų „Tobruq Legacy“ dalyje, kur tobulina oro gynybos operacijų vykdymo įgūdžius nakties metu.
Iš viso Lietuvoje, Čekijoje ir Rumunijoje surengtose pratybose „Tobruq Legacy“ dalyvauja apie 1,8 tūkst. karių iš 22 NATO šalių.
Lietuvoje pratybų „Tobruq Legacy 2017“ integrali dalis yra nacionalinės pratybos „Budrus Sakalas 2017“, kurių metu Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vienetai treniruojasi sąveikos, vykdo vadovavimo ir kontrolės procedūras.
Pratybų „Tobruq Legacy 2017“ pagrindinis organizatorius – Jungtinės Amerikos Valstijos. Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos jose dalyvauja jau trečią kartą: 2015 m. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kariai pirmą kartą treniravosi vykdyti NATO Oro gynybos operacijas būrio dydžio vienetu (Čekijoje), 2016 m. – baterijos dydžio vienetu (Slovakijoje), o šiais metais Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kariai treniruojasi veikti kartu su sąjungininkais ir vadovauti tarptautiniam antžeminės Oro gynybos bataliono lygmens vienetui.