• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas teigia, kad jo vadovaujama žinyba sieks artimiausiu metu užmegzti kontaktus su naujai išrinkto JAV prezidento administracija, jis taip pat pažymi, kad kitais metais bus siekiama oficialaus Lietuvos ir Rusijos atstovų susitikimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes sieksime artimiausiu metu užmegzti kontaktus su nauja JAV administracija, kuri formuojama šiuo metu ir pradės savo veiklą sausio pabaigoje. JAV yra strateginė Lietuvos partnerė ir mes manome, kad išlaikysime šiuos ryšius ir ateityje“, - antradienį žurnalistams sakė V. Ušackas.

REKLAMA

Naujasis JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ir jo vadovaujama administracija darbą pradės nuo sausio 20 dienos, kuomet prezidento postą paliks George W. Bushas (Džordžas Bušas).

Jis taip pat pažymėjo, kad yra 2009 metų pirmojoje pusėje numatyta siekti aukšto lygio Lietuvos ir Rusijos pareigūnų susitikimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Kas dėl dvišalių vizitų, visų pirma mes svarstome, kad kitų metų pirmoje pusėje įvyks tarpvyriausybinė komisija. Dabar yra eilė ją organizuoti Lietuvoje. Apie tai mes išsamiau pakalbėsime kitų metų pradžioje“, - kalbėjo Užsienio reikalų ministerijos vadovas.

Pastarąjį kartą tarpvyriausybinės Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo komisijos posėdis įvyko Kaliningrado srities Svetlogorsko mieste 2008 metų gruodžio 3-4 dienomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras taip pat sakė, jog kitą savaitę įvyks pirmieji jo dvišalio formato vizitai į Ukrainą, Gruziją ir Baltarusiją.

„Tarp Kalėdų ir Naujųjų metų aš vykstu savo pirmo oficialaus vizito į Ukrainą, po to į Gruziją bei Baltarusiją su tikslu aptarti šių šalių atsaką į ištiestą Europos Sąjungos ranką ir kvietimą intensyvinti santykius tarp ES ir minėtų šalių, bei aptarti mūsų visų pirma ekonominius, verslo interesus, glaudžius mūsų politinius ryšius su Kijevu ir Tbilisiu“, - sakė V. Ušackas.

Ministras sakė nesutinkantis su apibūdinimu, kad Lietuva dėl savo politikos ES rytuose yra laikoma pajuokos objektu Vakarų Europoje.

REKLAMA

„Manau, kad Lietuva turi išsikovojusi autoritetą, kalbant apie Ukrainą, Gruziją, Moldovą, nes mus sieja bendra karti patirtis Sovietų Sąjungos sudėtyje. Mes suprantame jų mentalitetą geriau negu Vakarų europiečiai ir tai yra vienas iš mūsų privalumų diskutuojant bei įtakojant ES sprendimus. (...) Todėl mes ir toliau išliksime, drįsčiau teigti, vieni iš šio ES darbotvarkės punktų ekspertų“, - aiškino URM vadovas.

Pasak jo, bus siekiama daryti įtaką formuojant palankesnį požiūrį į Lietuvos interesus bei mąstyseną ES rytų kaimynių ir santykių su Rusiją atžvilgiu Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų