Dermatologė profesorė Matilda Bylaitė-Bučinskienė ruošiasi gydymo lazeriu procedūrai. Pasak daktarės, be šio metodo daugelio ligų gydymas jau neįsivaizduojamas.
„Šiuolaikinė dermatologija neįsivaizduojama be lazerių. Ir šiandien lazeriai, jeigu prieš daug metų buvo naudojami tik estetikai, estetinei dermatologijai, dabar yra tikrai didžiulė pasiūla lazerių, galimų taikyti kasdieninėje praktikoje dermatologijoje gydant odos ligas. Yra lazerių, kurie skirti žvynelinei gydyti, taip pat gydome ir lėtinius, tokius kaip herpliges, skleroderimiją galima gydyti“, - lazerių naudojimą aiškina prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė.
Lazeriai pašalina pigmentines dėmes, gilius randus ant veido, tarkim, likusius po bėrimų. Lazeris padeda sulyginti, sušvelninti odos paviršių.
Fizikas profesorius Juozas Vidmantis Vaitkus ką tik grįžo iš Lazerinės medicinos ir chirurgijos kongreso, kuriame buvo pristatytos šios srities pasaulinės naujovės.
„Lazeris tampa tiesiog standartiniu įrenginiu gydant ypač įvairias ligas, o ypač modernūs pasiekimai šiuo metu yra gauti gydant įvairius, susietus su nervų pažeidimais. Nes žadinant šviesa vyksta gana greitas nervų atsistatymas ir tokiu atveju labai sunkūs ligoniai tampa pagydomi ar bent jau iš dalies pagydomi“, - sako prof. habil. dr. Juozas Vidmantis Vaitkus.
Šiomis naujovėmis esą galima ne vieną ant patalo gulintį žmogų pastatyti ant kojų.
„Ir čia, matyt, ir yra ateitis, kadangi tie rentgeno įvairiausi tyrimai, tiek kraujo tyrimai, jie nepasako gydytojui, kas toj vietoj, kur jis žada operuoti. O čia mes galim toj pačioj vietoj, pridėję tą šviesolaidžio galiuką, pasakyti, kokia tos vietos būklė ir atitinkamai pasirinkti poveikį“, - aiškina mokslo darbuotoja dr. Aurelija Vaitkuvinė.
Tai, pasak pačių medikų, aukštosios sferos, kurioms būtinas specialus mediko pasiruošimas. Tačiau esą būtent lazerinės medicinos, nors ji ir viena pažangiausių, pas mus ir nemokoma. Be to, nors tai – inovatyvus ir daugeliu atvejų labai veiksmingas gydymo metodas, mūsų valstybinėje medicinoje jo nelabai rasim.
„Tie patys gydytojai nenaudoja tų aparatų valstybinėj medicinoj. Viskas priklauso nuo to, kad jų kažkas neperka, nes jie yra brangūs. Tačiau va šitos mūsų konferencijos parodė, kad iš tikrųjų įdiegus, pavyzdžiui, į poinsultinę reabilitaciją, į visokias traumas, randus, kurie trukdo darbingumui, tai tiesiog yra efektas kolosalus. Jis ne dešimčia kartų, bet 100 kartų greičiau atstato žmogų“, - sako dr. A.Vaitkuvinė.
Nervų pažeidimai, nevaisingumas, odos ligos. Visa tai esą galima gydyti lazeriu. Gal kada tą įrangą įsigis ir Lietuva.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.