• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje įvyko 2011 metų Lietuvos tradicinio karate čempionatas. Per jį dėl medalių kovojo per 150 sportininkų iš šešių Lietuvos tradicinio karate asociacijai (LTKA) priklausančių klubų,teigiam pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Geriausiai turnyre sekėsi klubo „Lūšis“ sportininkams, komandinėje įskaitoje surinkusiems 58 taškus ir tvirtai užėmusiems pirmąją vietą. Antroji vieta atiteko „Danui“ (36 taškai), trečioji - „Sanrei“ (20). Toliau išsirikiavo „Samurajus“ (10), „Tikslas“ (5) ir „Seishin“ (3).

REKLAMA

Daugiausia susidomėjimo per Lietuvos čempionatus tradiciškai kelia suaugusiųjų vyrų kovos. Šiemet pajėgiausi šalies tradicinio karate atstovai kovojo katos, kumite ir fuku-go rungtyse. Per jas geriausiai sekėsi „Lūšies“ auklėtiniui Dominykui Žibučiui, susižėrusiam po vieną visų spalvų medalį. Jis triumfavo fuku-go rungtyje, buvo antras kumite ir trečias – katoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Sanrei“ vadovas, 2010 m. pasaulio čempionato dalyvis Vadimas Akimovas nugalėjo katos rungtyje, o fuku-go liko antras. „Dano“ įkūrėjas Norbertas Motiejūnas iškovojo 3 medalius, tačiau liko be auksinio apdovanojimo: antroji vieta – katoje ir trečiosios – kumite bei fuku-go.

„Džiaugiuosi savo pasirodymu ir iškovotais medaliais, nors norėtųsi, kad jie nebūtų tokie įvairūs. Pritrūko technikos, nepavyko akcentuoti smūgių. Manau, nepavyko geriausiai pasirengti čempionatui, pasirengimą įvertinčiau 7 balais iš 10 galimų“, – savikritiškas po čempionato išliko D. Žibutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per lemiamą fuku-go kovą „Lūšies“ sportininkas įveikė V. Akimovą, kuriam rungtis akivaizdžiai trukdė traumuota koja. „Sanrei“ vadovas galėjo atsisakyti kovoti, tačiau to nepadarė. „Norėjau parodyti savo klubo jauniesiems auklėtiniams, kad kartais gyvenime reikia įveikti skausmą, save ir siekti tikslo nepaisant jokių kliūčių. Tik tada gali kažką pasiekti“, – tvirtino V. Akimovas.

REKLAMA

Tarp dailiosios lyties atstovių meistriškumu vėl išsiskyrė 18-metė „Lūšies“ sportininkė Dovilė Aladaitytė. Ji paskutinį kartą kovojo jaunimo grupėje (1993-1995 m. gimimo sportininkės) ir tapo abiejų rungčių (kata ir kumite) čempione. Nepaisant jauno amžiaus, D. Aladaitytė neseniai sulaukė tarptautinio pripažinimo – buvo pakviesta į prestižinį pasaulio taurės turnyrą, kuriame kovoja 8 geriausios pasaulio sportininkės. Taip lietuvaitės meistriškumą įvertino Tarptautinės tradicinio karate federacijos ekspertai.

REKLAMA

„Širdyje tikėjausi sulaukti tokio kvietimo kada nors, tačiau tikrai dar ne šiais metais, – sakė D. Aladaitytė, pripažinusi, kad Lietuvoje jai jau senokai trūksta konkurencijos. – Pasaulio taurės varžybose planuoju tiesiog padaryti viską, kaip galiu geriausiai. Toks yra mano svarbiausias tikslas, nes tai bus pirmos mano tokio lygio varžybos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LTKA prezidentas, Lietuvos čempionato vyriausiasis teisėjas, 4 dano meistras Giedrius Dranevičius pasibaigusį Lietuvos čempionatą įvertino labai gerai.

„Organizacine prasme viskas pavyko, įvykdėme viską, ką planavome, nebuvo protestų, skundų, o finalinės kovos buvo labai gražios, – sakė LTKA vadovas. – Sportininkų meistriškumas ir rezultatai tikrai džiugina. Vaikai iki 14 metų amžiaus pademonstravo labai aukštą meistriškumą, turėjome kaip niekada daug sportininkų jaunimo kategorijoje (anksčiau daugeliui vis trukdydavo mokslai ir pan.), todėl ir tarp jų buvo didžiulė konkurencija. Tarp suaugusiųjų didelių siurprizų nebuvo, dėl aukščiausių vietų kovojo favoritai.“

REKLAMA

Lietuvos čempionate geriausiai pasirodę sportininkai lapkričio mėnesį dalyvaus Jeruzalėje vyksiančiame 2011 metų Europos čempionate.

„Padarysime viską, kad kovotume dėl medalių vyrų fuku-go rungtyje, apdovanojimus gali pelnyti ir D. Aladaitytė, – lietuvių galimybes vertino G. Dranevičius. – Reikia pažymėti, kad akivaizdžią pažangą padarė V. Akimovas. Jis labai patobulėjo, jei lygintume su pernykščiu Lietuvos čempionatu ir net 2010 metų pasaulio čempionatu. Tai mane šiandien labai nudžiugino. Į priekį žengė ir N. Motiejūnas. Sportininkų meistriškumas kyla, o tai ir yra svarbiausia.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų