• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausias Lietuvos ryšių kompanijas "Lietuvos telekomas" ir "Omnitel" valdanti Skandinavijos ryšio operatorė "TeliaSonera" suinteresuota stiprinti savo pozicijas Lietuvos augančioje ir perspektyvioje telekomunikacijų rinkoje.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai ketvirtadienį (04.03) Vilniuje premjerą Algirdą Brazauską informavo "TeliaSonera" viceprezidentas Kennethas Karlbergas (Kenetas Karlbergas), atsakingas už kompanijos veiklą Danijoje, Norvegijoje ir Baltijos šalyse. Tačiau po susitikimo konkrečių planų žurnalistams svečias neatskleidė.

REKLAMA

"Vyriausybė, premjeras labai teigiamai žiūri į "TeliaSonera" susidomėjimą Lietuvos telekomunikacijų rinka ir sveikintų bet kokius "TeliaSonera" tolesnius žingsnius didinant Lietuvos telekomunikacijų įmonėse visomis įmanomomis formomis", - apie susitikimą žurnalistams sakė ministro pirmininko patarėjas Saulius Spėčius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis neatskleidė, kokios galimos tos formos, teigdamas, kad tai "ateities klausimas". Pasak premjero patarėjo, "išsakytas bendras Vyriausybės teigiamas požiūris į "TeliaSonera" investicijas".

"Mes visada esame suinteresuoti stiprinti savo pozicijas šioje rinkoje", - žurnalistams tvirtino K. Karlbergas, kartu pažymėdamas, kad tos pozicijos yra stiprios, nes "TeliaSonera" turi daugiau kaip po 50 proc. akcijų "Lietuvos telekomo" ir "Omnitel" bendrovėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė, kad su premjeru ta tema "turėjome labai atvirą, malonų pokalbį apie tai, kad tam netgi nėra kliūčių, išreiškėme tarpusavio pasitikėjimą". Svečias taip pat nurodė, kad "TeliaSonera" įvertina jos įmonių dominuojančią poziciją Lietuvoje, "todėl dar kartą patikinome, kad iš tikrųjų gerbiame esančias konkurencijos taisykles, šios sferos reguliavimo institucijas".

REKLAMA

Paklaustas, ar per pokalbį Vyriausybės rūmuose "TeliaSonera" nepateikė Vyriausybės siūlymo parduoti jos valdomą dešimtadalį "Lietuvos telekomo" akcijų paketą, K. Karlbergas atsakė, kad "diskusija vyko bendrais bruožais, jog, tarkim, rinkoje būtų mūsų suinteresuotumas įsigyti turto, apie konkrečius skaičius nekalbėta".

REKLAMA

Paklaustas, ar "TeliaSonera" nesidera su viena "Omnitel" savininkių "Motorola" kompanija, kad padidintų savo dalį didžiausioje Lietuvos mobiliojo ryšio kompanijoje, K. Karlbergas atsakė, kad apie jokias derybas pirkimo ar pardavimo informacija niekada neteikiama, tačiau "visada yra galimybė didinti savo rinkos dalį ir stiprinti savo pozicijas". Maždaug taip pat aptakiai jis atsakė ir į kolegų klausimą, ar nenumatoma keisti bendrovių vadovų Lietuvoje. "Kai yra ką pranešti, tai ir pranešame", - sakė "TeliaSonera" viceprezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žurnalistų papildomai paklaustas, kaip vertina "Lietuvos telekomo"veiklos rezultatus, K. Karlbergas teigė, kad "iš tikro mes esame patenkinti ir raida rinkoje buvo teigiama". Jis ramiai vertino pasikeitusią nuo šių metų situaciją, kai buvo demonopolizuota fiksuoto telefono ryšio rinka Lietuvoje, apibūdinęs tai kaip "ėjimą į naują erą", kai laukia nauji uždaviniai. "Tai mes matėme ir kitose rinkose ir nieko labai ko nors naujo nesitikime. Suprantame, kad telekomunikacijų raida rinkoje iš tikro bus labai sparti, labai augs mobiliojo ryšio vartotojų skaičius, bus susidomėjimas internetu, kitomis sritimis. Bet mes nebijome nei reguliavimo taisyklių, nei kitų dalykų, nes jūsų valstybė eina į Europos Sąjungą", - sakė K. Karlbergas.

REKLAMA

"Lietuvos telekomo" privatizavimo konkursą 1998 metų pernai birželio pabaigoje laimėjęs "Telia" ir "Sonera" kompanijų susivienijimas "Amber Teleholding AS" už 60 proc. didžiausios šalyje ryšių bendrovės akcijų valstybei sumokėjo 510 milijonų JAV dolerių (2,04 mlrd. Lt). 2000 m. birželio mėnesį Vyriausybė Vakarų Europos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos investuotojams pardavė 25 proc. iš numatytų 35 proc. akcijų paketo. Už tai gauta 641,65 mln. Lt. Šiek tiek savo paketą padidino ir pagrindinis akcininkas. Per antrąjį akcijų pardavimo paketą "Amber Teleholding AS" šiek tiek padidino savo dalį. 5 proc. "Lietuvos telekomo" akcijų buvo parduota tos bendrovės buvusiems darbuotojams.

REKLAMA

Įstatinis "Lietuvos telekomo" kapitalas yra 814,913 mln. litų. "Amber Teleholding" dabar turi 62,9 proc., o Valstybės turto fondas - 10,5 proc. Vyriausybė yra pažadėjusi jos turimą akcijų paketą išdalyti žmonėms kaip kompensaciją už nekilnojamąjį turtą. Antros pagal dydį mobiliojo ryšio kompanijos "Bitė GSM" vertinimais, 2001-aisiais pagal pajamas "Lietuvos telekomas" turėjo 58 proc. šalies telekomunikacijų rinkos, "Omnitel" - 27 proc., "Bitė GSM" - 12 proc., "Tele2" - 3 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Lietuvos telekomo" grupė pernai gavo 67,032 mln. litų grynojo pelno pagal tarptautinius standartus, o jos pajamos sudarė 968,212 mln. litų. Pernykštis telekomo grynasis pelnas yra 63 proc. mažesnis negu užpernai. Pajamos, palyginti su 2001 m., yra mažesnės 8,5 proc.

Didžiausia mobiliojo ryšio bendrovė "Omnitel" praėjusiais metais apyvartą padidino 43 proc. iki 702 mln. litų.

Didžiausią Skandinavijos telekomunikacijų grupę "TeliaSonera" 2002 metais sukūrė susiliejusios Suomijos ir Švedijos didžiausios ryšio operatorės. Beveik pusė "TeliaSonera" akcijų priklauso Švedijos Vyriausybei, o Suomija valdo maždaug penktadalio akcijų paketą.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų