Lietuvos sporto padangėje pastaruoju metu sužibo ne viena nauja žvaigždė, tad tv3.lt portalas pristato keletą jaunujų Lietuvos atletų, kurie gali nustebinti ir 2024-aisiais.
Mykolas Alekna (disko metimas, 21 m.)
Iš kokio daugiau jaunojo sportininko labiausiai galima tikėtis medalių 2024-aisiais, jei ne iš savo tėčio supertalentą paveldėjusio ir disko metimo sektoriuje žibančio Mykolo Aleknos.
Nors Mykolui vos 21-eri, jis jau turi pasaulio čempionato sidabro bei bronzos medalius, o kol kas didžiausias jo laimėjimas – Europos čempionato auksas.
Ne veltui sportininkas buvo net du metus paeiliui išrinktas geriausiu Lietuvos metų sportininku.
2023 m. balandžio pabaigoje jis diską nusviedė net 71 m, taip užfiksuodamas 18-ą rezultatą per visą šios rungties istoriją.
Ne tiek ir daug trūksta iki tėčio Virgilijaus Aleknos kadaise fiksuoto rekordo (73,88 m). Tai yra puikus įrodymas, kad kol kas M. Aleknos ribos dar tik stūkso kur nors priekyje.
Dominika Banevič (breikas, 16 m.)
Tikėtina, kad dauguma lietuvių tik ausies krašteliu iki šiol kur nors buvo girdėję apie breiką, kol jo padangėje kaip ryškiausia žvaigždė nesužibo vos 16 metų Dominika Banevič dar kitaip vadinama B-Girl Nicka.
Šešiolikmetė 2023 m. išrinkta geriausia metų sportininke ir tapo antra jauniausia metų sportininke mūsų šalies istorijoje, nusileidusi tik Rūtai Meilutytei.
D. Banevič jau yra tapusi pasaulio ir Europos čempione, Europos žaidynėse pasipuošė bronzos medaliu, o dabar ruošiasi bene didžiausiam savo karjeros iššūkiui – Paryžiaus olimpiadai.
Savaime suprantama, kad solidūs pasirodymai iškėlė ir kartelę. D. Banevič yra viena tų jaunųjų Lietuvos sportininkių iš kurių 2024-aisiais bus tikimasi be galo daug.
Aleksas Savickas (Plaukimas, 20 m.)
Jeigu kalbant apie plaukimą ir artėjančias olimpines žaidynes, tai absoliučiai nieko nenustebintų žinant tai, kad Paryžiuje Lietuvai plaukimo baseine atstovaus Rūta Meilutytė ar Danas Rapšys.
Tačiau tarp Lietuvos plaukikų, kurie ruošiasi startuoti olimpiniame baseine yra ir visiems lietuviams beveik negirdėta pavardė. Tai – 20-ies jaunuolis Aleksas Savickas, kuris pelnytai išsikovojo teisę Paryžiaus olimpines žaidynėse startuoti 200 m plaukimo krūtine rungtyje.
Lietuvis savo plaukimo įgūdžius tobulina gyvendamas ir studijuodamas JAV. Galbūt dėl to iki šiol mažai kam ir buvo girdėtas.
Bet olimpinėse žaidynėse dalyvauja tik patys geriausi atletai, taigi šio jaunuolio pavardę tikrai verta įsidėmėti.
Matas Buzelis (krepšinis, 19 m.)
Kadangi Lietuva yra krepšinio šalis, ko gero ne tiek ir daug yra sportu besidominčių asmenų, kurie nebūtų girdėję šio vardo ir pavardės.
19-metis krepšinio talentas užaugęs Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), tačiau turintis Lietuvos pilietybę jau nebe pirmi metai traktuojamas kaip vienas talentingiausių savo kartos krepšininkų.
Kurį laiką jaunuoliui netgi buvo prognozuojamas pirmasis 2024 m. NBA naujokų biržos šaukimas.
Nors jo akcijos dabar kiek pakrito, tačiau gebėjimu atakuoti lanką, dinamišku metimu, žaidimo pojūčiu, perdavimais ir gynybiniais instinktais išsiskiriantis M. Buzelis vis tiek palieka be galo daug intrigos ir išlieka tarp potencialių pirmųjų dešimt NBA naujokų biržos šaukimų.
NBA naujokų birža jau ne už kalnų, tad bus be galo įdomu stebėti, kaip šiam krepšininkui pavyks įsitivrtinti stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje. O taip pat, ar Lietuva ateityje galės pasigirti turinti vieną talentingiausių pasaulyje krepšinio žaidėjų.
Justė Jocytė (krepšinis, 18 m.)
Debiutas Lietuvos moterų krepšinio rinktinėje vos 13-os, o debiutas moterų Eurolygoje sulaukus vos 14-os metų.
Tai yra faktas, kuris pasako labai daug apie šią jauną mūsų šalies krepšininkę.
Kuomet krepšininkei buvo septyniolika, 2022-aisiais tapo geriausia Lietuvos krepšininke. Ji buvo jauniausia žaidėja, kada nors pripažinta geriausia Lietuvos krepšininke. Iki tol šioje kategorijoje pirmavo Jonas Valančiūnas. Kai 2011 m. pelnė geriausio šalies krepšininko vardą, jam buvo 19 metų.
Jaunoji krepšininkė gana solidžiai atrodo tiek padėdama Lietuvos moterų krepšinio rinktinei, tiek ir kovodama klubiniame krepšinyje Vilerbano ASVEL klube.
Dar ne taip seniai J.Jocytės dėka Lietuvos aštuoniolikmetės krepšininkės tapo Europos čempionėmis. Tai buvo vos antras kartais, kai Lietuvos merginų aštuoniolikmečių rinktinė laimi aukso medalius. Praėjusį kartą lietuvės Europos čempionėmis tapo 2008 m.
Nors J. Jocytė praėjusių praėjusiais metais net daugmaž penkis mėnesius nežaidė dėl traumos, bet pastaruoju metu, atrodo, grįžta į įprastą savo ritmą ir yra pasirengusi naujiems šių metų iššūkiams.
Gvidas Gineitis (Futbolas, 19 m.)
Kadangi Lietuvos futbolas jau daugelį metų labiau liūdina nei džiugina, tai ir apie didesnius talentus čia garsių kalbų išvysti galima nedažnai.
Tačiau vieną iš Lietuvos futbolo talentų tikrai verta paminėti.
Tai – nuo 2020 m. Italijoje žaidžiantis 19-metis jaunuolis iš Mažeikių Gvidas Gineitis, kuriam Italijos spauda, bent jau kol kas, prognozuoja gana neblogą karjerą Italijos aukščiausiame „Serie A“ divizione.
Penkerių metų sutartį su „Torino“ ekipa pasirašęs, saugo pozicijoje rungtyniaujantis Lietuvos futbolo talentas sulaukia vis dažnesnio komandos trenerių pasitikėjimo, kaip ir pagyrų.
Kol kas atkakliai dirbančiam G.Gineičiui piešiama šviesi ateitis, tad ir 2024-aisiais galima tikėtis, kad apie jį ne kartą išgirsime.
Greta Kariniauskaitė (lengvoji atletika, 22 m.)
Nors G. Kariniauskaitė ir nėra toks supertalentas lengvosios atletikos pasaulyje kaip M. Alekna, kalbant apie jaunuosius Lietuvos sporto talentus ją paminėti tikrai verta.
22-ejų lietuvės rungtis – 3000 m kliūtinis bėgimas.
Ji Europos iki 23 metų čempionate, kuris vyko Suomijoje pasidabino sidabro medaliu, Europos žaidynėse pasidabino bronza.
Neprastai bėgikei pavyko pasirodyti ir pasaulio čempionate tarp pačių geriausių planetos atletų, kur bendroje įskaitoje ji užėmė 21-ą vietą.
Ainė Raupelytė (paplūdimio tinklinis, 23 m.)
Jaunoji tinklininkė tikru Lietuvos sporto atradimu tapo stojusi į porą su patyrusia, 29-erių tinklininke Monika Paulikiene.
Tinklininkės atrado tvirtą tarpusavio chemiją bei tapo Lietuvos čempionėmis, Europos čempionate užėmė 5 vietą (aukščiausia vieta Lietuvos tinklinio istorijoje), o pasaulio čempionate lietuvių duetas finišavo septynioliktoje pozicijoje.
Ši vieta reiškia, kad A. Raupelytė ir M. Paulikienė yra per plauką nuo patekimo į Paryžiaus olimpines žaidynes.
Tinklininkių pora neslepia turinti didelių ambicijų, o tai reiškia viena – apie A. Raupelytę 2024-aisiais dar teks išgirsti ne vieną kartą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!