„Ši rungtis, mano ir ekspertų akimis, viena sunkiausių. Nors ji ne pati ilgiausia, bet reikia varžytis dviem stiliais. Tarsi plaukimas ir bėgimas. 15 kilometrų maksimaliai atidirbus bei išnaudojus vienas raumenų grupes, labai sunku persijungti. Jei stipriai pradėsiu, gali būti nebe varžybos, o likę 15 kilometrų kančios. Tai mane šiek tiek neramina, nes esu sprinteris, galiu labai lengvai pradėti, besinaudodamas emocijomis. Startavus savo tempu, antroji dalis gali būti sunkoka“, – tv3.lt kalbėjo M. Strolia.
Slidininkai pirmuosius 15 kilometrų įveiks klasikiniu stiliumi – slidės turės šliuožti tiesiai. Antroji dalis – čiuožėjo žingsniu, tarsi su pačiūžomis.
M. Stroliai parankesnis klasikinis stilius, jis labiau tinka ir dėl kūno sudėjimo.
„Šliuoždamas klasikiniu būdu, galiu atsipalaiduoti. Kai varžausi čiuožėjo stiliumi, kažkuriame smegenų kampelyje turiu galvoti, ką darau“, – neslėpė olimpietis.
31-erių ignaliniškis Pjongčange iš viso varžysis penkiose rungtyse. Tokiam krūviui slidininkas specialiai ruošėsi fiziškai. Manto vertinimu, priaugus raumenų numesti svorio, bet išlaikyti tą pačią jėgą – savotiškas menas. Lietuvis mano, kad jam pavyko – sportininkas atsikratė penkių kilogramų, tačiau galingumas nepakito.
„Kol kas jaučiuosi puikiai, tad tikiuosi geriausių asmeninių rezultatų. Esmė ne dalyvauti, o užimti kuo aukštesnes vietas, – akcentavo M. Strolia. – Spėjau išbandyti ir olimpinę trasą, kurioje vyks 30 kilometrų varžybos. Pasirodė pakankamai lengva, lyginant su tuo, kas būna pasaulio čempionatuose ar taurės varžybų etapuose.“
Lietuvos olimpinė delegacija Pjongčange gyvena skirtingais režimais. Biatloninkai, siekdami išvengti aklimatizacijos problemų, į vietos laikrodį nežiūri, o orientuojasi į tuos skaičius, kurie rodomi Lietuvoje.
„Mes, slidininkai, gyvename Pietų Korėjos laiku. Esu saulės žmogus, tad kai ji kyla, man patinka keltis. Kai saulė leidžiasi, aš miegu. Ne fiziškai, bet mano galva jau išsijungia“, – aiškino Mantas.