• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkosaugininkams nepritarus milžiniško „Vičiūnų“ grupės paukštyno statybai Telšiuose, 80 mln. litų vertės investicijų nelaukia ir kitos šalies savivaldybės. Tikėtina, kad toks projektas nebus įgyvendintas nei Kelmės, nei Plungės rajonuose.

REKLAMA
REKLAMA

Plungėje didelį maisto gamybos kompleksą turintys „Vičiūnai“ šalia jo vištidžių komplekso nestatys – tuo neabejoja savivaldybės vadovai. Jie teigia, kad toks kompleksas, kuriam dėl pernelyg didelės rizikos priešinosi „Žemaitijos pienas“, gali kelti grėsmę ir pačių „Vičiūnų“ duonos, žuvies bei kitų maisto produktų verslams Plungėje.

REKLAMA

Kelmės rajono meras sako negalintis pasiūlyti grupės norimo sklypo šalia automobilių kelių ar gyvenviečių.

„Nutrūkęs tas mūsų pokalbis. „Vičiūnai“ norėjo didelio žemės sklypo, infrastruktūros, gerų kelių ir jų netenkina tai, ką mes galime pasiūlyti. Tokių sklypų galėtų būti arti gyvenvietės, arti miesto, tačiau gyventojai iškart būtų prieš“, – BNS sakė Vaclovas Andrulis.

REKLAMA
REKLAMA

Derinant investicijas Telšiuose, buvo kalbama, kad „Vičiūnai“ galėtų plėstis Plungėje. Tačiau rajono meras Audrius Klišonis BNS sakė, jog „Vičiūnai“ dėl žemės sklypo nesikreipė.

„Prie Plungės paukštynas šiuo metu yra, jis nepriklauso „Vičiūnams“. O savivaldybė yra patvirtinusi rajono bendrąjį planą, kuriame nurodė, kokiose teritorijoje ir kokius veiksmus galima atlikti. Jeigu tai neprieštaraus šiam planui – gali daryti, jei prieštaraus – ne. Tačiau iš „Vičiūnų“ kol kas nesame gavę jokių prašymų“, – BNS sakė Plungės meras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Plungės vicemeras Mindaugas Jurčius BNS teigė abejojantis, kad „Vičiūnai“ papildomai investuos Plungėje.

„Informacijos apie šio komplekso statybą aš neturiu, bet tokiu atveju irgi reikėtų poveikio aplinkai vertinimo. Jeigu jie ir ieškosi vietos, žiūrisi, mums jie tokios informacijos nesuteikia. Į mus jie kreipsis tik jau su prašymu dėl vertinimo“, – BNS sakė Plungės vicemeras.

REKLAMA

„Vičiūnai“ Plungėje turi didelį maisto pramonės kompleksą, kurį sudaro duonos kepykla, žuvies perdirbimo, salotų gamyklos, statomi dar du kiaušinių perdirbimo fabrikai.

„Jie šalia savęs tikriausiai irgi to nedarys, kad neužsikirstų kelio savo produkcijos gamybai, – aš taip mąstau. O jeigu kur nors šalia Plungės ir nebus prieštaravimų, poveikio aplinkai vertinimas bus palankus, būtų papildomų darbo vietų. Pas mus investicijoms teritorijos yra numatytos ir tai ruošiame, bet su „Vičiūnais“ tie pokalbiai neturi nieko bendro“, – sakė M. Jurčius.

REKLAMA

Aplinkos apsaugos agentūra spalio 16 dieną nepritarė „Vičiūnų“ komplekso Telšiuose poveikio aplinkai ataskaitai, o jos sprendimo grupė kol kas neapskundė teismui, nors tai galėjo padaryti per mėnesį. Vilniaus apygardos administracinio teismo atstovė spaudai Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė BNS patvirtino, kad teismas skundo nėra gavęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš keturių institucijų, su kuriomis buvo derinama paukštyno komplekso poveikio aplinkai ataskaita, jai nepritarė trys – Telšių rajono savivaldybės taryba, Telšių visuomenės sveikatos centras, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Su „Vičiūnų“ grupės pagrindiniu akcininku ir vadovu Visvaldu Matijošaičiu BNS susisiekti nepavyko – jis informavo, kad yra išvykęs. Grupės atstovai situaciją pakomentuoti žadėjo vėliau.

REKLAMA

Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos ir leidimų departamento direktorius Vytautas Krušinskas BNS sakė, kad neigiamą sprendimą agentūra priėmė įvertinusi visus veiksnius.

„Žinoma, „Vičiūnai“ turi teisę mūsų sprendimą skųsti teismui, kol kas nesame informuoti, ar jie tai padarė. Ar jie norėtų investuoti kitoje vietoje, duomenų neturiu. Bet kokiu atveju jiems vėl tektų atlikti poveikio aplinkai vertinimą“, – BNS sakė V. Krušinskas.

REKLAMA

Šalia įmonių „Žemaitijos pienas“ ir „Baltijos mineraliniai vandenys“ „Vičiūnai“ planavo statyti didelį kompleksą su keturiomis paukštidėmis, mėšlidėmis, o šalia plėtoti kitus verslus: perdirbimo, pašarų gamybos. Komplekse ketinta sukurti apie 80 darbo vietų, o nauda, kurią jis atneštų per metus, vertinta 21–27 mln. litų.

„Žemaitijos pienas“ bijojo, kad dėl vištidžių kaimynystės eksporto partneriai gali atsisakyti bendradarbiavimo, o vištoms nustačius ligą – tektų stabdyti gamybą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aplinkos apsaugos agentūra motyvavo, kad „Vičiūnų“ verslo projektas neatitinka Telšių rajono savivaldybės bendrojo plano sprendinių. Sklypas patenka į perspektyvių gyvenamųjų vietovių zoną, o joje leidžiama kurti tik nedidelius ūkius.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba motyvavo, kad „Vičiūnų“ planuose numatytos vištų dedeklių laikymo sąlygos neatitinka minimalių standartų ir apsaugos reikalavimų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų