• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda, sirgaliai ir klubo vadovai išgyvena tikrą pragarą, bet prastas žaidimas ir pralaimėjimai labiausiai klibina trenerio Marcelo Nicolos kėdę. tv3.lt kalbintų ekspertų nuomonė išsiskiria – siūloma argentiniečiui atsistatydinti pačiam arba nepanikuoti, palaukti ir priimti sprendimus tuomet, kai to labiausiai reikės.

9

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda, sirgaliai ir klubo vadovai išgyvena tikrą pragarą, bet prastas žaidimas ir pralaimėjimai labiausiai klibina trenerio Marcelo Nicolos kėdę. tv3.lt kalbintų ekspertų nuomonė išsiskiria – siūloma argentiniečiui atsistatydinti pačiam arba nepanikuoti, palaukti ir priimti sprendimus tuomet, kai to labiausiai reikės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

Po trečio pralaimėjimo Europos taurės rungtynėse trečiadienį Vilniuje niekuo neišsiskiriančiai „Zenit“ ekipai M. Nicola pažėrė kritiką savo auklėtiniams – neturi savigarbos ir noro įveikti varžovus. Anot krepšinio eksperto Rūtenio Paulausko, tai – visiška trenerio agonija.

„Jo darbo rezultatai patys kalba už save. Komentarai čia nereikalingi. Apgailėtina situacija komandoje. Gaila ir sirgalių, ir vadovų, kad jie krito į tokią duobę. Dėl to kaltą matau vieną žmogų, kuris atsakingas už tokius rezultatus“, - teigė pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA

Sostinės klubo direktorius Martynas Purlys teigė, kad kol kas apie M. Nicola galimybę būti atleistam nieko nežino ir tokios informacijos neturi. Klubo istorijoje treneriai buvo atleidžiami gana greitai, ar su M. Nicola taip ilgai delsiama dėl galimai didelių kompensacijų sutartyje? „Visąlaik yra tam tikros sąlygos sutartyje, bet jų komentuoti negaliu, nes tai yra konfidencialu“, - atsakė direktorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Paulauskas neabejoja, kad treneris nepakeistas anksčiau tik dėl vienos priežasties – rinkoje nėra jo kuo pakeisti: „Lietuvos rytas“ tiek yra išbandęs trenerių... O tie patys treneriai juk negrįžta. Jei atsirastų, ką jie matytų tinkamu specialistu, būtų pakeitę anksčiau.“

REKLAMA

Krepšinio specialistas rėžė tiesiai šviesiai – argentinietis pasielgtų vyriškai, jei imtų ir atsistatydintų. „Vyriška būtų padaryti kitaip, pasakyti: „Chebra, man nesigauna, matau. Pernai nesigavo, šiemet neišeina. Nepykit, pats keistis negaliu, nes nesuprantu, kaip reikia tai daryti, atsiprašau ir išeinu. Taip bus geriau komandai, vadovams ir man pačiam“, - teigė jis.

REKLAMA

Kitas krepšinio ekspertas Tomas Pačėsas nėra toks kategoriškas ir teigia, kad panika ir skuboti sprendimai komandos neišgelbės. Krepšininko ir trenerio duonos ragavęs pašnekovas kitaip pažvelgė į sostinės klube susidariusią situaciją.

– Jau kelios savaitės sirgaliai ir žiniasklaida linksniuoja M. Nicolos pavardę ir kalba apie trenerio atleidimą. Ar situacija tam jau pribrendo?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Reikia suformuluoti, koks būtiniausias veiksmas. Ar atleidimas duos tą postūmį ilgalaikiame kontekste. Gal sužibės kažkas vienose ar kitose rungtynėse pasikeitus treneriui, bet tai nei „Lietuvos ryto“ fanų, nei komandos vadovų netenkintų. Reikia galvoti, ką daryti, kad žaistų komanda gražiai ne mėnesį, o visą sezoną ir ilgiau.

REKLAMA

Klubo vadovas Gedvydas Vainauskas nepanikuoja, nes panika padarytų daug daugiau žalos. Tai būtų procesas, kuris padarytų tik blogiau. Valdantys klubą žmonės analizuoja, kalba, nustatys diagnozę ir priims sprendimą. Tai gerai. Panika šiuo atveju ir skuboti veiksmai neduoda rezultato.

REKLAMA

– Tačiau pralaimėjimai Europos taurėje ir pats žaidimas teigiamų ženklų nerodo?

– Kad kažkas nefunkcionuoja, kalbėjome jau prieš dvi tris savaites. Ar būtų funkcionavę, jei trečiadienį rungtynėse su „Zenit“ būtų kitas treneris, sunku pasakyti. Nelaikau „Zenit“ komandos favoritais. Išskyrus pora žaidėjų, kiti jauni ir nepatyrę, tie, kurie negalėjo rasti vietos geresnėse komandose. Vieno agento surinkta komanda. Žinau apie tą klubą daug daugiau. Nemalonus jausmas, kai žiūri rungtynes ir matai bejėgiškumą. Nėra ko lyginti komandas, nes Vilniaus ekipa visais aspektais stipresnė. Tai matome visi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Ir automatiškai visų akys krypsta į trenerį – juk jis ir atsakingas už komandos žaidimą?

– Rodyti į trenerį pirštais negerai. Vilniečių titulų badas tęsiasi ne pirmi metai ir ne tik esant šiam treneriui. Kai buvau žaidėjas, man treneriai buvo įvairūs. Nurašyti viską „ant trenerio“, sau ieškoti pasiteisinimo ir leisti sau nežaisti dėl to, kad galvoji, jog treneris geresnis ar prastesnis – ne išeitis. Tai bloga žaidėjo savybė. Turi vykdyti tai, ką nusprendė treneris.

REKLAMA

– O kaip jūs vertinate tai, kad treneris į jį nutaikytą kritiką nukreipė į žaidėjus, atvirai pasakė, kad žaidėjai neturi savigarbos ir noro įveikti varžovus?

– Supratimas viso proceso sušlubavęs, bet tai pataisomi dalykai. Aišku, N. Marcelo vadovauja kaip vyr. treneris pirmą kartą. Visi kažkada buvome tokioje situacijoje. Dabar pirmas kartas jam. Aišku, treneris neturėtų taip pasakyti, nes tai parodo, kad jis nevaldo situacijos. Tai dalykai, kuriais jis negali išsireikalauti nuoširdaus žaidėjų darbo. Kodėl taip yra, sunku pasakyti. Gal žaidėjams trukdo tas bohemiškas sostinės gyvenimas, nes kaip tik atvažiuoja iš Kauno į Vilnių, baigiasi krepšinis. Gal tada reikėtų gyventi Rukloje ir vežioti tik į rungtynes?

REKLAMA

– Gal reikėtų komandai suvaldyti imtis griežtesnių priemonių. Juk matėme, kaip Rimas Kurtinaitis nevengia „Chimki“ žvaigždžių pamokyti ir pečiu stumteldamas?

– Atsimenu, R. Kurtinaitis ir „Lietuvos ryte“ tokių dalykų nevengdavo. Aš irgi esu už valdymo modelį, kuris vadinasi liberali diktatūra. Įsiklausome, bet padarome taip, kaip reikia. Klubas samdydamas trenerį užkrauna ant jo pečių rezultatų naštą, bet jam reikia padėti. Jei vadovybė visapusiškai pasitiki treneriu ir tik nuo jo priklauso, ar tas žaidėjas rungtyniaus komandoje, žaidėjai matys tą subordinaciją, trenerio įtaką ir supras, kad jo reikia klausyti. Nuo to priklauso ir jų karjera kaip žaidėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Tas ir bandoma daryti – Vilniaus klubo valdžia neskuba daryti kažkokių sprendimų. Naujo trenerio impulsas negarantuoja ilgalaikės perspektyvos, tik trumpalaikį sužibėjimą, nuotaikų pasikeitimą komandoje. Negalima per savaitę ar dvi pakeisti komandos žaidimą taktiškai, gynybos ir puolimo modelio. Visi nauji treneriai dirba su tuo pačiu bagažu, tik atleidžia psichologines vadeles vieno ar kito žaidėjo, kuris stengiasi pasirodyti, įsitvirtinti. Tie psichologiniai momentai svarbūs, bet jei esi ne tas, po dviejų mėnesių viskas bus taip pat.

– Kada galima tikėtis permainų komandoje? Kada kantrybės taurė bus perpildyta?

– Jei yra minimali galimybė išeiti į kitą Europos taurės etapą, taip ir elgčiausi, neskubėčiau. Jei jau tos galimybės nelieka, tuomet žiūrėčiau į kitus tikslus – Lietuvos taurė ir LKL čempionatas. Viskas dar arti, reikia pasidėlioti tikslus ir tuomet priimti sprendimą.

Treneris atsako už rezultatą ir vaizdą aikštėje, bet atsako iš dalies ir žaidėjai, kurie galbūt nevykdo trenerio plano. Čia lengviausia apkaltinti vieną ir vietoj jo paimti kitą, bet tai matome eilę metų. Panika nieko neduos. Reikia įsigilinti į komandos būvį, o be trenerio ir komandos vadovų to niekas geriau nepadarys. Jie bendrauja su žaidėjais kiekvieną dieną treniruotėse ir po jų, tikrai ieško sprendimų. Vadovams irgi netinka tokia situacija, juk prieš sezoną teigė, kad turi gerą sudėtį ir gali kažką daugiau nuveikti šį sezoną. Manau, priims logišką ir savalaikį sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų