Šiuo metu visas pasaulis ir Europa turi apsispręsti, kokiu keliu eiti, kokias ekonomikos stabilizavimo priemones naudoti, ir kaip ilgai. Tai, kad Lietuvos veiksmai yra įdomūs kitoms šalims, yra ženklas, jog Lietuvos patirtis gali padėti ir kitiems, ieškantiems savų sprendimų, pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmą kartą dalyvaudama Davoso pasaulio ekonomikos forumo organizatorių surengtoje darbinėje sesijoje "ES 2020 strategija: tolesni žingsniai".
Antradienį Belgijos sostinėje Lietuvos vadovė su kitais Europos lyderiais diskutavo, kokių reikia imtis priemonių ES ekonomikos gaivinimui skatinti ir užtikrinti stabilų augimą.
D. Grybauskaitės teigimu, Europos Sąjunga turi imtis ryžtingesnių veiksmų, rodyti solidarumą ir atsakingumą ne tik įveikiant krizę, bet ir planuojant ateitį iki 2020 metų.
"Šis forumas koncentravosi būtent į europines problemas, bet to nepakanka. Problemos yra tarptautinės, globalios, o sprendimai, deja, tik nacionaliniai, atskirų valstybių lygmenyje. To jau nebepakanka. Europai būtina vienytis, turėti bendrą politiką, veiksmų koordinavimą ir bendrus sprendimus. Dar daugiau - ir pačioms tarptautinėms organizacijoms reikia reformų ir globalių sprendimų. Todėl paraginau Europą mažiau kalbėti apie problemas, o kuo skubiau jas spręsti, imtis konkrečių sprendimų, kurie padėtų ne tik atskiroms šalims, bet būtų naudingi visai Europai ir pasauliniu mastu", - sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.
Po pietų darbinėje sesijoje "Branduolinė energetika: gebėjimų didinimas" dalyvavusi valstybės vadovė pabrėžė, jog Europos ekonominį augimą stabdo netolygi infrastruktūros, o ypač energetikos plėtra. Todėl būtina plėtoti tiek elektros tinklų jungtis, tiek ir generavimo pajėgumus.
Pasak Prezidentės, Baltijos regione ypatingas vaidmuo tenka naujai atominei elektrinei, kuri užtikrins energijos tiekimo saugumą regione, išnaudos jau turimą patirtį ir potencialą bei tieks švarią, modernią ir patikimą energiją.