Praeiviai Šventojoje po poliais radę įstrigusį ruoniuką nedelsdami apie tai pranešė gyvūnų globėjams – šie ir atskubėjo gelbėti jauniklio. Neabejingi piliečiai pranešė, kad gyvūnas keletą valandų guli ant smėlio ir nejuda. Išties gyvybės ženklus jis pradeda rodyti tik ėmus jį keltį į narvą – ruoniukas ėmė spyriotis.
„Palindusį po pakyla tokia, na galvojome, kad bus labai sudėtinga operacija, nes niekas tiksliai nepasakė, kokia ta pakyla, nes ir taip ruonis puola, o dar lįsti kažkur, po kažkuo traukti jį yra pavojinga, nors atrodo, ruoniukas mažiukas, jauniklis, gal dar galima sakyti tik neseniai baigiantis nusišerti, dar iki galo nenusišėręs, bet tai yra pavojinga, dantis turi neblogus, jau ir mažiukai“, – teigė gyvūnų priežiūros specialistė Eglė Mulevičiūtė.
Gyvūnų globėjų asociacijai įvertinus ruoniuko būklę paaiškėjo, kad jis nusilpęs.
„Mūsų specialistų ir veterinarijos specialistų akimis yra ganėtinai silpnas, ruoniukas nebūtų šiai dienai išgyvenęs“, – pridūrė E.Mulevičiūtė.
Jauniklis bus vežamas ten, kur jo jau laukia draugas – antras šiemet bangų į krantą išmestas ruonių jauniklis – į Lietuvos jūrų muziejų. Pašnekovė juokauja, kad išmestų ruonių sezonas prasidėjo kaip ir kasmet: sulig balandžio pradžia.
Pirmas ruonis rastas Klaipėdoje, prie šiaurinio molo. Tiesa, jis buvo kur kas stipresnis, nei rastas Šventojoje, bet į vandenį neskubėjo dėl didelio žiūrovų dėmesio, kurie skambino visais varpais kviesdami pagalbą.
„Greičiausiai jisai net nebandė eiti atgal vien dėl to, kad labai jau didelis susidomėjimas juo, tikrai didelė grupė žmonių stovėjo šalia, aišku, čia man, kaip specialistui, norėtųsi paprašyti žmonių taip arti nesiartinti, taip drąsiai neiti fotografuotis su juo, nes tai yra tikrai ganėtinai pavojingas gyvūnėlis ir jūs galit net nesitikėti, kada jis sugalvos, pavyzdžiui, įkasti, o įkandimas vienas dalykas, tai yra žaizdos, kitas dalykas – tai yra tikrai nemaža infekcija“, – pridūrė pašnekovė.
Abu ruoniukus priglaus Lietuvos jūrų muziejus, kaip ir kasmet, čia slaugomi nusilpę, sužaloti, į krantą išmesti Baltijos pilkųjų ruonių jaunikliai.
Specialistai prašo pamačius ruonius krante, neskubėti kelti panikos: gali būti, kad gyvūnas sveikas ir tiesiog ilsisi, esą reikia atsitraukus atokiau truputį jį pastebėti, jei akivaizdžiai ruonis sužalotas, kviesti pagalbą. Mat ne kartą yra pasitaikę, kai nuvykus į paplūdimį ir nuklampojus smėliu ne vieną kilometrą, nelaimėlio būna likusi tik žymė smėlyje, o jis jau nuplaukęs toli.