Švenčiančios spalio 4-ąją minimą Pasaulinę gyvūnijos globos dieną, Lietuvos šunimis besirūpinančios organizacijos susivienijo bendram projektui. Lietuvos kinologų draugija kartu su socialiniais partneriais bei keturkojais draugais lanko Lietuvos mokyklas, kur pradinukus moko tinkamai elgtis su šunimis ir rūpintis jais. Kinologai jau aplankė šešias Vilniaus ir Kauno mokyklas. Ekspertų vedamas pamokas išmoko apie beveik 500 mokinių. „Šiuo metu Lietuvos gyvūnų prieglaudose yra labai daug beglobių gyvūnų. Viena iš geriausių priemonių jų mažinimui - šviesti vaikus jauname amžiuje. Reikia vaikams priminti, kad gyvūnams reikia skirti daug dėmesio, o žmonės yra atsakingi už gyvūną nuo tada, kai jis atsiranda namuose iki pat jo gyvenimo galo”, - sakė Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro vadovė Jonaistė Jusionytė.
Pamokos Lietuvos mokyklose prasideda nuo Lietuvos kinologų draugijos ir projekto iniciatorių „Royal Canin” ekspertų pažinties su vaikais. Pradinukai mielai pasakoja apie savo namuose turimus gyvūnus, o kinologai - apie savo kaniterapinius šunis ir jų priežiūrą. Vaikai iš kinologų sužino, kaip gyvūnai bendrauja naudodami savo kūno kalbą, ir išmoksta taisyklingai pasisveikinti su šunimis. Ekspertai taip pat moko, kaip išvengti nelaimingų atsitikimų ir patirti mažiausiai žalos nutinkus nelaimei.
Šunų mitybos ir priežiūros specialistai vaikams primena apie šunims reikalingus daiktus ir apie būtinybę susirinkti šuniukų paliktas „dovanėles”. Papasakoti apie gyvūnų fiziologinius poreikius ir mitybą Lietuvos kinologų draugijai pamokose padeda „Royal Canin” ekspertai. „Mūsų pagrindinis prioritetas yra kačių ir šunų gerovė. O tai gali būti pasiekta tik per gyvūnų savininkų edukavimą. O kur geriau šviesti būsimuosius šeimininkus, jei ne mokyklose?”, - sakė Džiulijenas Lavijalė (Julien Laviale), „Royal Canin” direktorius. Projektui vadovaujantis „Royal Canin” mitybos ekspertas ir veterinarijos gydytojas Sauliaus Jackevičius sakė, kad kompanija kartu su Lietuvos kinologų draugija pamokų ciklą sukūrė matydami liūdną situaciją prieglaudose.
„Jau daug metų bendradarbiaujame su gyvūnų prieglaudomis teikdami jiems šunų maistą ir savo akimis matome šią situaciją. Manau, iš dalies dėl to kalta visuomenės žinių stoka apie teisingą bendravimą su gyvūnais ir jų poreikius. Kai žmonės to nežino, jiems nepavyksta „sugyventi” su šunimis ir šie atsiduria prieglaudose”, - sakė jis. Pamokose įgytas žinias pradinukai užtvirtina dalyvaudami viktorinose ir laimėdami rėmėjų įsteigtus prizus. Pasibaigus pamokoms vaikai fotografuojasi su keturkojais ir juos glosto pritaikydami savo įgytas žinias: pirma pasiteirauja šunų šeimininkų, ar šie leidžia tai padaryti. Vaikų ir mokytojų mokyklos kieme visada laukia dar viena dovana - daug gerų emocijų sukeliantis dresuoto šuns pasirodymas.