• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Garsiausi Lietuvos iliuzionistai – Diana ir Arvydas Gaičiūnai iš magijos teatro "DiArchy" ryžtasi dar vienam išbandymui – sumušti pasaulio nekvėpavimo rekordą.

REKLAMA
REKLAMA

Naujas projektas "Gyvi be oro" vyks birželio 16-ąją magų gimtuosiuose Druskininkuose. Nusileidę į baseino dugną, magai bandys pasiekti trigubą pasaulio nekvėpavimo rekordą – ilgiausiai nekvėpavusio vyro, ilgiausiai nekvėpavusios moters ir ilgiausiai nekvėpavusios poros.

REKLAMA

Magai ketina pagerinti pasaulio nekvėpavimo rekordą, priklausantį Robertui Fosteriui, kuris 1959 Kanadoje nekvėpuodamas po vandeniu išbuvo 13 minučių ir 42 sekundes. Ilgiausiai nekvėpavusi moteris yra pripažinta Natalija Molčanova, kuri Rusijoje 2005 metais nekvėpavusi išbuvo 7 minutes 30 sekundžių.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai liepą Arvydas Šventojoje nekvėpavęs ištvėrė 8 minutes ir 46 sekundes ir sumušė vieno žymiausių pasaulio magų – Davido Blaine – rekordą.

"Ilgai treniravomės ir supratau, kad mes galime daugiau, - sakė Arvydas Gaičiūnas. – Manau, mes pajėgūs mesti iššūkį Robertui Fosteriui, kurio rekordo niekas nesugebėjo pasiekti jau penkiasdešimt metų".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eksperimentui ryžosi ir Diana Gaičiūnaitė. "Pabandžiau, man neblogai sekasi. Labai įdomu save išbandyti. Todėl nusprendžiau prisidėti", - sakė Diana.

Pasak Dianos, visiškai įveikti baimės prieš eksperimentą jai nepavyksta. "Visai nebijoti prieštarautų žmogaus prigimčiai. Bet kvėpavimo pratimai padeda įveikti baimę".

REKLAMA

"Reikia stengtis atsikratyti minčių iš viso. Net ketiname nežiūrėti į laikrodį", - pridūrė Arvydas.

Vanduo – 37 laipsnių temperatūros

Šis nekvėpavimo eksperimentas ypatingai pavojingas. Ilgai be oro bandantys išbūti žmonės praranda sąmonę, ir, nekontroliuodami savęs, pritraukę į plaučius vandens, uždūsta. Todėl žmonės eksperimento metu ir per treniruotes nuolat turi būti prižiūrimi. Jau kuris laikas Diana ir Arvydas naktimis treniruojasi vandens atrakcionų parke savo gimtuosiuose Druskininkuose. Magai plaukioja, treniruojasi sulaikyti kvėpavimą po vandeniu, atlieka jogos pratimus.

REKLAMA

Tiesioginė "Gyvi be oro" transliacija vyks iš Druskininkų vandens parko. Baseino vanduo, į kurį panirs magai, bus pašildytas iki 37 laipsnių, kūno temperatūros, kad eksperimento dalyviai lengviau atsipalaiduotų.

Prieš nirdami į vandenį Arvydas ir Diana atliks plaučių hiperventiliaciją grynu deguonimi – intensyviai kvėpuos ir dar papildomai praris kelis litrus oro. Hiperventiliacija padidina deguonies kiekį organizme ir leidžia maksimaliai pailginti buvimo be oro laiką. Pasaulyje nekvėpavimo rekordai skirstomi į dvi kategorijas – vieni atliekami naudojant hiperventiliaciją, kiti – ne.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Magai jau stebino pasaulį

Magai brolis ir sesuo, Diana ir Arvydas Gaičiūnai, išgarsėjo visame pasaulyje, sumušdami garsaus amerikiečių mago D. Blaine‘o rekordą. Per projektą "Užsišaldę lede" ledo luite išbuvo 63 val. 31 min. 15 sek. Be maisto ir miego buvę lediniame name, jie D. Blaine‘o rekordą viršijo viena valanda ir 51 minute. D. Blaine‘as 2000 metais Niujorko centre lede išbuvo 61 val. 40 min. ir 15 sek. Pirmą kartą pasaulyje tokį eksperimentą įveikė moteris, 28 metų magė Diana Gaičiūnaitė.

REKLAMA

Dar anksčiau Arvydas automobiliu važinėjo Vilniaus ir Palangos gatvėmis užrištomis akimis. Projektų metu jis nuvažiavo daugiau kaip 10 km.

Pasaulio nekvėpavimo rekordai

13 min 42 sek

Robert Foster, 1959 kovas, Kanada (prieš panerdamas kvėpavo deguonimi)

13 min 19 sek

Tom Sietas 2005 rugsėjis, Vokietija (prieš panerdamas kvėpavo deguonimi)

9 min 08 sek

Tom Sietas 2007 gegužė, Vokietija (be deguonies)

9 min 04 sek

Herbert Nitsch 2006, gruodis, Egiptas (be deguonies)

8 min 58 sek

Tom Sietas 2004, gruodis, Nyderlandai (be deguonies)

8 min 46 sek

Arvydas Gaičiūnas, 2006 liepa, Šventoji

7 min 30 sek

Natalija Molchanova, 2005, balandis, Rusija

7 min 08 sek

David Blaine, 2006 gegužė, JAV

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų