„Mes turime šiemet rūšį, kurią specialiai palikom lauke, kai spaudė dvidešimties laipsnių šaltukas. Po to mes ją įnešėm į šiltnamį, ir kol kas sėkmingai gyvas ir laukiame, kol atsprogs. Tai yra japoninis bananas“, - aiškina VDU Botanikos sodo kolekcijų sk. Vadovas Arūnas Balsevičius.
Jeigu speigas žalumą ir apkandžios, botanikai garantuoti, kad bananas atžels iš šaknų. Pakeliantis Lietuvos žiemas toks egzotiškas augalas, spėjama, greitai sulauks susidomėjimo ir tarp lietuvių sodininkų.
„Banano vaisius botaniškai vadinamas uoga ir tas bananas, kuriuos mes valgom. Ir kartais žmonės sako, noriu pasisėti bananą, parodyk, kur ten tos sėklos randasi, ir krapšto banano uogos vidų ir ieško tų sėklų. Iš tikro ir šie bananai turi tokias pailgas uogas ir jie su sėklom, o sėklos pakankamai stambios, kaip žirnis, juodos ir iš tų sėklų, be abejo, išdygsta augalai“, - specifiką pristato A. Balsevičius.
Šalčius pakeliantys bananai botanikams patinka ir dėl to, kad visą vasarą gausiai žydi, tiesa būtent dėl šalčių žiedai vėliau sunyksta ir uogų užmezga labai mažai.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.