• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kroatijoje viešėjęs lietuvis buvo priblokštas, kai išvydo, kaip atrodo šioje šalyje esantis Lietuvos garbės konsulato pastatas.

REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt redakciją pasiekė skaitytojo darytos nuotraukos. Vienoje iš jų užfiksuota tiesiogine to žodžio prasme purvina trispalvė, kuri, maža to, buvo dar ir netvarkingai susisukusi.

REKLAMA

Kitoje nuotraukoje matyti konsulato durų fragmentai, kurie yra išpaišyti grafičiu. Lyg to būtų maža, ant iškabos, kurioje parašyta „Lietuvos Respublikos garbės konsulas“, adresas nurodytas su klaida: „Amruševa 1/II. akštas“.

„Kaip lietuviui gėda matyti tokį vaizdą. Todėl tikiuosi, kad šios nuotraukos privers susirūpinti atsakingas institucijas“, – pabrėžė Balsas.lt skaitytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Susisiekus su užsienio reikalų ministerijos atstovais, šie paprašė klausimus atsiųsti raštu. Buvo pažadėta, kad atsakymai bus pateikti dar šiandien.

(papildyta 17:37 val.) Lietuvos URM teigimu,  Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Kroatijoje, šalyje veikia du Lietuvos garbės konsulatai. Lietuvos interesams Kroatijoje atstovauja LR ambasada Austrijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LR diplomatinė atstovybė  atkreipė garbės konsulo dėmesį, kad būtina užtikrinti, jog valstybės simbolis  būtų reprezentatyvios išvaizdos.

URM pažymi, kad Konsulatas yra lankytojams patogioje centrinėje Zagrebo dalyje, tačiau dėl pastato būklės lieka tik apgailestauti, nes  daugeliui pastatų Zagrebe reikia remonto.  Lietuvos garbės konsulatas veikia teisinių paslaugų įmonės patalpose, trečiajame pastato aukšte. Pats pastatas garbės konsulatui nepriklauso. Garbės konsulas ne kartą kreipėsi į Zagrebo miesto savivaldybę, kad būtų nuvalytas pastato fasadas, tačiau tai nebuvo padaryta.

REKLAMA

Garbės konsulatui vadovauja Lietuvos garbės konsulas, kurio veikla nėra finansuojama Lietuvos valstybės lėšomis. Garbės konsulai už savo veiklą negauna piniginio atlygio, konsulinės įstaigos būstinės išlaikymą jie turi finansuoti savo lėšomis. Garbės konsulai yra skiriami trejų metų laikotarpiui.  Dėl garbės konsulinio pareigūno skyrimo naujai kadencijai sprendžiama įvertinus jo veiklos rezultatus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų