• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Egidijus MEČIONIS

Briuselyje surengtoje Baltijos šalių protesto akcijoje dėl Baltijos šalių žemdirbiams mokamų mažesnių tiesioginių išmokų dalyvavo ir pora kelmiškių. Jie dalijasi įspūdžiais iš Briuselio.

REKLAMA
REKLAMA

Išvyko pilnas autobusas jaunų ūkininkų

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) Tarptautinių ryšių komiteto, kurį sudaro Rūmų organizacijų, vykdančių tarptautinę veiklą, atstovai, posėdyje nuspręsta vasario mėnesį ES Vadovų tarybos susitikimo metu organizuoti ketvirtąją Baltijos šalių žemdirbių protesto akciją prieš neteisingas tiesiogines išmokas Baltijos šalių žemdirbiams.

REKLAMA

Komiteto nariai nutarė į šią akciją telkti Lietuvos kaimo jaunimą, taip pabrėžiant ES paramos svarbą žemės ūkiui, socialiniam gyvenimui kaime bei jaunimo emigracijos iš kaimiškų regionų ir iš Tėvynės stabdymui.

Dalyvius į šią akciją delegavo Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatoriai rajonuose, apsvarstę kandidatūras su Lietuvos ūkininkų sąjungos rajoniniais skyriais, rajonų žemės ūkio skyriais ir kitomis rajonuose veikiančiomis žemės ūkio organizacijomis.

REKLAMA
REKLAMA

Koordinuojant Žemės ūkio rūmams, vasario 4 dieną į Briuselį išvyko pilnas autobusas jaunų ūkininkų, ryžtingai nusiteikusių kovoti už savo bei Lietuvos kaimo ateitį.

Kelmės rajonui atstovavo Egidijus Mečionis ir Tadas Butkus.

Reikalavo nemažinti išmokų žemės ūkiui

Vasario 6-ąją ES Vadovų Tarybos susitikimo išvakarėse, įvyko išplėstinis COPA-COGECA prezidiumo posėdis, kuriame susirinkę Europos Sąjungos žemdirbiškų organizacijų vadovai, vartotojų, perdirbėjų atstovai vienbalsiai pareiškė, jog ES vadovai privalo priimti sprendimą naujoje daugiametėje finansinėje perspektyvoje nemažinti žemės ūkiui skiriamos biudžeto dalies.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su Žemės ūkio rūmų pirmininku Andriejum Stančiku priešakyje gausi Lietuvos jaunųjų ūkininkų bei žemdirbiškų specialybių studentų delegacija garsiai ir aiškiai išsakė savo poziciją: mes nebenorime emigruoti iš Tėvynės. Reikalaujame Europos Sąjungos vadovų priimti sprendimą, palankų Baltijos valstybėms, kad jauni žmonės, turėtų perspektyvą dirbti protėvių žemę bei užsitikrinti savo, kaip ūkininkų, ateitį Lietuvoje.

REKLAMA

Nebenorim savo vaikų pasmerkti emigranto daliai

ŽŪR pirmininkas A. Stančikas gausiai Prezidiumo posėdyje susirinkusiems dalyviams kalbėjo: „Esu ne tik Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų pirmininkas. Esu ne tik ūkininkas. Aš esu 11 vaikų tėvas. Trys jų dirba mano ūkyje. Tikiu, kad mano vietoje bet kuris kitas tėvas taip pat reikalautų vienodų sąlygų, tokių, kokias turi kitų ES šalių žemdirbiai.

REKLAMA

Nebenorime aukoti savo vaikų emigracijai. Noriu matyti šiuos jaunus, Briuselin atvykusius Lietuvos vaikus, dirbančius lietuvišką žemę bei užtikrinančius sočią ateitį Lietuvos piliečiams. Todėl garsiai sakau: šiandien negali būti jokių kalbų apie tai, kad žemės ūkiui skiriama ES biudžeto dalis būtų mažinama. Jei biudžetas nebus padidintas, jis bent jau turi išlikti toks, koks yra dabar. Tuo pačiu raginu ES vadovus suprasti išskirtinę Baltijos šalių situaciją ir užtikrinti sąžiningą bei teisingą paramą Baltijos šalių žemdirbiams“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Posėdžio pabaigoje COPA-COGECA vienbalsiai priėmė bendrą deklaraciją, kuria kreipiamasi į ES valstybių vadovus. Deklaracijoje reikalaujama nemažinti žemės ūkiui skiriamos ES biudžeto dalies.

Problemos išsakytos Lietuvos atstovams

Po COPA-COGECA prezidiumo posėdžio Lietuvos delegacija dalyvavo susitikime su Europos Sąjungos komisaro, atsakingo už mokesčius, muitų sąjungą, auditą ir kovą su sukčiavimu Algirdo Šemetos biuro vadovu Kęstučiu Sadausku ir atstove žiniasklaidai Karolina Štelmokaite.

REKLAMA

Susitikimo metu jaunieji delegacijos dalyviai išsakė savo lūkesčius bei problemas, su kuriomis susiduria jaunieji ūkininkai Lietuvoje. Diskutuota apie derybas dėl Bendrosios žemės ūkio politikos bei apie Lietuvos prioritetus šiose derybose.

Vasario 7 -ąją, prieš prasidedant įtemptoms deryboms dėl ateinančio laikotarpio Daugiametės finansinės perspektyvos, gausią Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir studentų delegaciją sutiko Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje.

REKLAMA

Su Žemės ūkio rūmų pirmininku A. Stančiku, vicepirmininku S. Dimaičiu bei gausiu Lietuvos žemdirbių būriu susitiko Ambasadorius ypatingiems pavedimams Arūnas Vinciūnas, žemės ūkio atašė Rolandas Taraškevičius.

Norime dirbti Lietuvos žemę

Tą pačią dieną gausus Baltijos šalių piketuotojų būrys sugužėjo į Briuselio Šumano žiedą, prie pat Europos Tarybos pastato, kuriame ES valstybių vadovai susirinko nulemti Europos Sąjungos ateitį 2014 -2020 metų laikotarpiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors oras nelepino, ryžtingai nusiteikęs Lietuvos jaunimas išsiuntė visai Europos Sąjungai aiškią žinią: „Mes esame verti ūkininkauti savo Tėvynėje”.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas kalbėjo: „Šie jauni perspektyvūs žmonės – tai mūsų kaimo, mūsų žemės ūkio sektoriaus ateitis. Šiandien jie nereikalauja nieko išskirtinio. Mes tiesiog norime atkreipti Europos Sąjungos vadovų dėmesį į tai, kokį kritinį poveikį mūsų valstybei turi žemas tiesioginių išmokų lygis. Jei mūsų teisėti reikalavimai pakelti tiesioginių išmokų lygį iki ES vidurkio bus išgirsti, jaunimas turės galimybę perspektyviai ūkininkauti Tėvynėje, perimti tėvų ūkius, jiems nebereikės emigruoti į svečias, turtingesnes ES senbuves.

REKLAMA

Šiandien savo piketu siekiame atkreipti dėmesį į nykstantį, tuštėjantį savo kaimą, į uždarinėjamas mokyklas ir kultūros namus, į jaunimą, kuris masiškai bėga iš kaimo.

Europos Sąjungos senbuvės sako, kad tiesioginėms išmokoms suvienodinti reikalingas laikas. Tačiau būtent laiko mes šiandien nebeturime. Jei nenorime aukoti šių jaunų žmonių emigracijai, jei nenorime galutinai pasmerkti Lietuvos kaimo sunykimui, sprendimai reikalingi jau šiandien. Tikime, kad mūsų Prezidentė, kuri savo paramą ir palaikymą mums pažadėjo dar lapkritį įvykusio piketo metu, šiandieninėse derybose padarys dėl mūsų ateities visa, kas bus jos galioje“.

REKLAMA

Mažiau nei reikalauta, bet daugiau

Derybos dėl ES biudžeto sekančiam finansiniam laikotarpiui baigėsi. Jų rezultatai nėra tokie, kokių tikėtasi. Tačiau nuo pirminių 2011 metais rudenį paviešintų Europos Komisijos teisinių pasiūlymų dėl Bendrosios žemės ūkio politikos ateities Lietuvos žemės ūkiui numatyta parama padidėjo. Šis pasiekimas – bendras Lietuvos derybininkų ir į protesto akcijas gausiai susirinkusių bei už savo interesus kovojusių žemdirbių nuopelnas.

Akcijas organizavę Žemės ūkio rūmai džiaugiasi, jog Lietuvos žemdirbiai ir juos vienijančios organizacijos neliko abejingi ir aktyviai dalyvavo protestuose. Tik veikdami drauge galime pasiekti savo tikslų ir užtikrinti Lietuvos kaimo ateitį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų