• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešųjų pirkimų konkursai rengiami proteguojamoms įmonėms, o konkursų laimėtojai aiškūs iš anksto, parodė beveik 100 Lietuvos įmonių apklausa.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas, kurio rezultatus pirmadienį paskelbė Tarptautinio viešųjų pirkimų portalo www.opic.lt administratoriai UAB "Interaktyvios verslo sistemos" ir "Transparency International" Lietuvos skyrius (TILS), parodė daugiau nei pusė respondentų viešųjų pirkimų sąlygas mano esant pritaikomas proteguojamoms įmonėms. 30 proc. respondentų šį teiginį vadina faktu, 25 - greičiau faktu nei mitu.

REKLAMA

Anot apklausos, 16 proc. respondentų faktu laiko teiginį, kad dažnai viešųjų pirkimų konkursų laimėtojai būna aiškūs dar nepaskelbus pirkimo konkurso. Greičiau faktu nei mitu šį teiginį laiko 40 proc. respondentų.

Tačiau 39 proc. apklaustųjų pripažįsta, kad jiems trūksta žinių ir įgūdžių dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose. Dar trečdalis apklaustųjų įgūdžių trūkumą vertino kaip greičiau faktą nei mitą.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip faktus ir greičiau faktus nei mitus apklaustieji taip pat vertino teiginius, kad sudėtinga operatyviai gauti informaciją apie Lietuvoje vykstančius viešųjų pirkimų konkursus (atitinkamai 34 ir 27 proc. respondentų), kad dalyvavimo viešuosiuose pirkimuose sąlygos ir kvalifikaciniai kriterijai dažnai būna apibrėžti neaiškiai (22 ir 37proc.), kad dalyvavimo sąlygos ir kvalifikaciniai kriterijai, nurodyti pirkimo dokumentuose, dažnai būna nepagrįsti ir iš anksto eliminuojantys daugumą potencialių tiekėjų (34 ir 33 proc.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teiginiui, kad Viešųjų pirkimų tarnyba nekontroliuoja, kaip yra vykdomi viešieji pirkimai pritarė 34 proc., vertino kaip greičiau faktą nei mitą - 33 proc. apklaustųjų.

Tyrimo iniciatoriai, vertindami jo rezultatus, ragina Vyriausybę kuo skubiau priimti viešųjų pirkimų politiką, strategiją bei sistemos reformos viziją reglamentuojantį dokumentą. Vyriausybė raginama neapsiriboti ketinimu centralizuoti dalį viešųjų pirkimų, bet paskelbti viešųjų pirkimų reformos metmenis.

"Viešųjų pirkimų centralizavimas anaiptol nėra svarbiausia priemonė korupcijai viešuosiuose pirkimuose pažaboti", - teigiama TILS išplatintame pranešime.

Apklausa vyko 2006 m. lapkričio pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų