• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tyrimai atskleidė – lietuviai išgeria kritiškai per mažai vandens. Net kas trečias lietuvis per parą vandens suvartoja mažiau nei litrą. Specialistai teigia, kad vanduo turi įtakos kiekvienam kūno organui ir ląstelei, todėl geriant nepakankamai, gali sutrikti visų organų veikla, kyla ir infarktų bei insultų rizika. 

Tyrimai atskleidė – lietuviai išgeria kritiškai per mažai vandens. Net kas trečias lietuvis per parą vandens suvartoja mažiau nei litrą. Specialistai teigia, kad vanduo turi įtakos kiekvienam kūno organui ir ląstelei, todėl geriant nepakankamai, gali sutrikti visų organų veikla, kyla ir infarktų bei insultų rizika. 

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.

Vanduo ne tik būtinas, bet ir gyvybiškai svarbus mūsų sveikatai. Visgi, statistika negailestinga – net kas trečias lietuvis per dieną išgeria mažiau negu litrą vandens.

Remiantis naujausiais Lietuvos gyventojų vandens vartojimo tyrimo duomenimis, tik kas penktas gyventojas per parą išgeria nuo 1,5 iki 2 litrų vandens. Daugiau nei 2 litrus išgeria viso labo kas 20-tas.

Nežino, kad dehidratuoja

Visgi „Vilmorus“ atlikta apklausa parodė, kad mažiau nei litrą vandens per dieną suvartoja kas trečias gyventojas. O ypatingai mažai – vos pusę litro per dieną – suvartoja kas 20-tas lietuvis.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojai pastebi, kad dažnai žmonės nežino, kad jų organizmas dehidratuoja, o jaučiamus simptomus palaiko kitų ligų priežastimi. Tiesa ta, kad vandens trūkumas gali pasireikšti kiekvienam skirtingai.

REKLAMA

„Galvos skausmas, galvos svaigimas, bendras silpnumas, nuovargio jausmas nuolatinis. Galvos svaigimai įvairūs, net ir neurologiniai“, – vardijo šeimos gydytoja Elena Šukė.

Jei žmogus nekreipia dėmesio į pirmuosius simptomus, pasak gydytojų, gali išsivystyti kur kas rimtesni sveikatos sutrikimai. 

„Gali atsirasti spaudimo padidėjimas, galvos skausmai, gali išsivystyti įvairios arterosklerozės, išeminės širdies ligos, visokie infarktai, insultai“, – perspėjo gydytojas urologas Vakaris Varyginas.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat vandens trūkumas turi ir labai didelį poveikį organizmą valančiam organui – inkstams.

„Trūkstant vandens gali išsivystyti inkstų akmenligė. Kenčia mūsų inkstai, koncentruojasi mūsų šlapimas. Tai yra labai gera terpė veistis visom bakterijom“, – dėstė V. Varyginas.

Pasak gydytojų, dažnai lietuviai mano, kad jei žmogus geria skysčių, to pakanka gerai organizmo veiklai. Visgi specialistai sako, kad pats vertingiausias gėrimas yra grynas vanduo. Kiti gėrimai gali turėti netgi priešingą poveikį – greičiau skysčius iš organizmo šalinti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai taip vadinami diuretikai – tai yra skysčiai, kurie išvaro vandenį iš mūsų organizmo. Tai tikrai patys dažniausiai vartojami yra kava, visi saldūs gėrimai, sultys, limonadai. Medumi saldintas kažkoks gėrimas lygiai taip pat. Alkoholis irgi yra vienas vienas stipriausių diuretikų“, – vardijo E. Šukė.

Svarbu – mineralai

Vandens someljė pasakoja, kad renkantis vandenį reikia atkreipti dėmesį į jo mineralinę sudėtį.  

REKLAMA

„Tai yra mineralai, kurie mums suteikia labai daug energijos, gyvybingumo. Tai yra kaip trąšos mūsų organizmui, trąšos kiekvienai ląstelei. Natūralus mineralinis vanduo – tai yra stebuklas, kurio žmogus negali sukurti, nei jo filtruodamas, nei kažkaip“, – pabrėžė vandens someljė Aistė Miliūtė.

O mineralinio vandens, pasak someljė, toli ieškoti nereikia. Puikiausiai tinka gerti vandenį iš krano.

„Mes gana laimingi esam Lietuvoj, kadangi mes turime mineralus krano vandeny. Nedaug šalių turi mineralų krano vandeny“, – pridėjo A. Miliūtė.

REKLAMA

Tiesa, yra ir viena dažnai lietuvių daroma klaida – vandens filtravimas. Filtrai, pasak specialistų, iš vandens pašalina mineralus. 

„Vienintelio dalyko, ko tikrai nepatarčiau daryti. Nes, kas yra filtravimas, tai yra išėmimas tų mineralų, kurių mums ir taip reikia“, – paaiškino A. Miliūtė.

Gerdami per daug filtruoto vandens, iš organizmo išplauname jame jau esančius mineralus. Dėl to rezultatas būna toks pats, kaip ir vandens negeriant. Vanduo turi įtakos kiekvienam kūno organui ir ląstelei, todėl pirmas dalykas, ką reikėtų daryti sunegalavus, tai gerti vandenį.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Didesnio vandens kiekio suvartojimas turėtų būti bene pirmoji pagalba sau praktiškai visais atvejais. Ar tai yra virusinė kažkokia infekcija, dėl kurios blogai jaučiamės, ar yra galvos skausmas, ar galvos svaigimas“, – patarė šeimos gydytoja E. Šukė.

Gydytojai sako, kad du litrai vandens per dieną turėtų būti kiekvieno žmogaus siekiamybė. O trūkstant vandens organizmas pats siunčia signalą, kurio nereikėtų ignoruoti – juntame troškulį.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Pats ir gerk tą alkoholį.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų