• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dauguma Lietuvos gyventojų sutiktų dirbti per Tarptautinę darbo šventę - Gegužės 1-ąją, ir ilsėtis per Jonines, rodo tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

75 proc. apklaustų šalies gyventojų teigė pritariantys, kad Joninės būtų ne darbo diena. 71 proc. respondentų norėtų, kad tokį sprendimą priimtų Seimas.

REKLAMA

Seimo sprendimui Jonines paskelbti ne darbo diena pritartų 75 proc. apklaustų vyrų ir 68 proc. moterų.

Apklausa parodė, kad Lietuvos gyventojams Joninės patinka labiau nei Tarptautinė darbo diena - Gegužės 1-oji. 70 proc. respondentų teigė Gegužės 1-ąją sutiktų dirbti, jei galėtų ilsėtis per Jonines.

REKLAMA
REKLAMA

19 proc. apklaustųjų vis dėlto nori nedirbti Gegužės 1-ąją. Nuomonės šiuo klausimu neturėjo 11 proc. respondentų, dažniausiai nurodydami, jog visos šventės yra vienodai geros.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė "Spinter tyrimai" Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų apklausą atliko birželio 19-22 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje šiuo metu vyksta akcija "Laisvę Joninėms", kuria siekiama, kad Joninės būtų paskelbtos ne darbo diena. Reklaminės kampanijos metu raginama už laisvę Joninėms "balsuoti" alaus butelių kamšteliais.

Seime jau pateikta įstatymų pataisa, numatanti birželio 24-ąją paskelbti ne darbo diena. Seimas šią pataisą ketina svarstyti antradienį.

REKLAMA

Finansų ministerijos duomenimis, poilsio diena biudžetui kainuotų daugiau kaip 70 mln. litų.

Rasos, arba Joninės, švenčiamos naktį iš birželio 23-osios į 24-ąją, kai naktys būna trumpiausios.

Rasos šventė turi senas tradicijas, susijusias su žemdirbyste. Jos metu vykdytais ritualais siekta apaugoti būsimą derlių nuo gamtos negandų, pagal rytais iškritusią rasą spręsta apie būsimą derlių, tikėta, kad rasa turi gydomųjų galių.

REKLAMA

Švenčių išvakarėse taip pat einama rinkti žolynų - kupoliauti, todėl kai kur šventė buvo vadinama Kupolinėmis. Iš žolynų pinami vainikai, jais puošiami namai, o naktį vainikai su uždegtomis žvakėmis leidžiami į vandenį, spėjama ateitis.

Įsitvirtinus Lietuvoje krikščionybei, Rasas, arba Kupolines, pradėta tapatinti su švento Jono Krikštytojo švente.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų