Moteris šio pokalbio nepamirš niekada. Šis skambutis įsirėžė ne tik jos, bet ir visos Lietuvos atmintin. Jolanta šį pokalbį įrašė. Moteris jau norėjo padėti ragelį, kai išgirdo keistą garsą. Tas garsus buvo smurto pradžia.
„Tai yra moteris, apie kurią aš norėčiau skelbti visam pasauliui. Jeigu kiekvienas iš mūsų pasielgtų nors kartą gyvenime taip, kaip pasielgė Jolanta, mes galėtumėm vieną dieną pasakyti – Lietuva yra laimingų vaikų šalis“, - taip apie skriaudžiamą globotinę išgelbėjusią moterį kalbėjo televizijos laidų vedėja Renata Šakalytė.
Dar besimokydama mokykloje Jolanta visą laiką norėjo sieti savo gyvenimą su veikla, kuri turi prasmę. Vedama nuojautos, moteris pasirinko socialinio pedagogo studijas. Jolanta pradėjo dirbti. Vilniuje sukūrė šeimą. Jai gimė dukrytė. Jolanta padeda žmonėms, konsultuoja tuos, kuriems reikia pagalbos. Ji konsultuoja žmones telefonu.
„Tai, kas vyko skambučio fone, labai sukrėtė. Taip sujaudino, taip sukrėtė“, - prisiminimais dalijasi Jolanta. Moteris pagalvojo, kad vyksta buitinis konfliktas. Tačiau jos intuicija paskatino nepadėti iškart ragelio.
Iš telefono ragelio sklidę keiksmai buvo skirti vaikui. Tai supratusią Jolantą ištiko šokas. „Kai girdi tik garsą, kuriasi labai baisus paveikslas. Vaikas rėkia, verkia“, - sako moteris. Moteris neslepia, kad iškart po skambučio kreipėsi į vadovus, tačiau tai padaryti buvo labai sunku, nes norėjosi verkti, drebėjo rankos.
„Tą dieną abejonių jokių nebuvo. Nei man, nei kitiems žmonėms“, - pasakoja Jolantos vadovas Rimantas Germanas.
„Aš nepritariu jokios formos smurtui, o tas tylėjimas ir būtų reiškęs pritarimą tam, kas vyko. O aš nepritariu. Nemanau, kad galima taip bendrauti, galima taip auklėti, galima taip elgtis su vaikais“, - pasakoja herojiškai pasielgusi moteris.
Išsamiau žiūrėkite vaizdo įraše.