• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią naktį Lietuvos paežerės knibždėte knibždėjo maudytis susiruošusių žmonių. Vienas po kito jie nėrė į ledinį vandenį tikėdami, kad naktį į sausio 19-ąją, laikrodžiams rodant dvyliktą, vanduo bent trumpam tampa stebuklingas.

Praėjusią naktį Lietuvos paežerės knibždėte knibždėjo maudytis susiruošusių žmonių. Vienas po kito jie nėrė į ledinį vandenį tikėdami, kad naktį į sausio 19-ąją, laikrodžiams rodant dvyliktą, vanduo bent trumpam tampa stebuklingas.

REKLAMA

Išsimaudžius jame esą visus metus aplenks ligos. Į vandenį šoko ir krikščionys ortodoksai, taip minėdami vieną seniausių Viešpaties krikšto šventę.

Prieš pat vidurnaktį paplūdimys Vilniaus pašonėje, prie Žaliųjų ežerų, sausakimšas. Kas smalsauja ir šildosi prie laužo, o kas laikrodžiams rodant dvyliktą, brenda pasiturkšti. Ten ir sveikuoliai ruoniai, ir tie, kas į vandenį šoka pirmą kartą.

Ir štai pirmieji įspūdžiai:

„Labai gerai, net nepajutau, viskas taip malonu. Taip susijungi su ta gamta, kad atrodo vanduo toks lengvas.“

REKLAMA
REKLAMA

„Eik tu, čia net ne šalta.“

Kai kurie ruoniai pasigedo šaltuko, sniego, ir ledo:

Nu ką čia prie plius penkių, šilta... – Šilta iš tikrųjų? – Taip, taip.“

Žostkai šalta. – Vyrai sako, kaip tik šilta. Gal vyrams ir šilta. – O pirmą kartą nėrėt? – Taip. – Koks tas jausmas? – Ledinis vanduo, po pirties būtų idealu.“

REKLAMA

„Nereik savęs įkalbinėti, kad viens du neriam? – Ne, viskas yra smegenyse.“

„Aš šalčiui atspari.“

O į vandenį dažnas brenda ne šiaip sau – neretas tiki, esą naktį iš sausio 18-osios į 19-ąją, lygiai dvyliktą, vanduo kelioms minutėms tampa stebuklingas:

Nu žinokit, metus nesergu.“

„Būdavo išeini iš vandens ir jaučiasi, kad jėgos būna.“

„Rekomenduoju tikrai visiems. Būtent dėl proto ir dėl visokiausių kitokių dalykų.“

Šių masinių maudynių organiztatorius, sveikuolių sveikuolis Simonas sako, kad į vandenį brenda ne tik stebuklingomis vadinamomis minutėmis. Jis tęsia prieš septynerius metus sau mestą iššūkį. 

REKLAMA
REKLAMA

„Po šitos nakties atsikelsiu ir kitą dieną vėl eisiu maudytis. Ir kiekvieną dieną tęsiu taip trisdešimt dienų. Šiandien vėl pradedu trisdešimties dienų iššūkį, kviečiu visus trisdešimt dienų kiekvieną dieną nerti į eketę. Ką tai duoda? Duoda, aišku, sveikatą gerą“, – tvirtina sveikuolių sąjungos vadovas Simonas Dailidė.

Kasmet norinčiųjų taip sveikatintis, anot Simono, daugėja. Prie sumanymo nerti į vandenį, kai jis esą trumpam pakeičia savo sudėtį ir tampa ypatingas, jungėsi kone visa Lietuva. Vien prie šio ežero buriavosi keli šimtai žmonių. Ir ne tik mūsų tautiečiai. Besisvečiuojantys baltarusiai, ir kartvelai, į vandenį nėrė ne tik dėl sveikatinimosi, o ir minėdami krikščionių ortodoskų Viešpaties krikšto šventę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai krikšto šventė. Tai šeimos... kasmet visa šeima atvažiuojame ir maudomės. – Stebuklinga? – Taip, taip, mes tikime tuo. Po to, kai išsimaudau, aš labai žvaliai jaučiuosi. Ir taip man lyg metai prasideda iš naujo“, – kalba kartvelas Georgi.

„Taip jau gavosi, kad šiemet mes atvažiavome į Lietuvą, o šiaip kasmet su vaikais neriame į vandenį Baltarusijoje“, – sako baltarusis Andrej.

Tradicijos nerti į ledinį vandenį laikosi ortodoksų bažnyčios tikintieji ir kitose šalyse. Šventės išvakarėse į vandenį brido Maskvos gyventojai. Paprastai mėgdavęs prieš kameras šalia jų pasipuikuoti apsinuoginęs Putinas, šį kartą nepasirodė. Kaip, beje, ir Kalėdų išvakarėse. Dėl karo Ukrainoje viso pasaulio pasmerktas fašistinės Rusijos vadovas nuo žmonių slepiasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų