Pakruojo dvaro atstovai sutiko, kad pernykštis bilietų kainų panašumas sukėlė atgarsių susilaukusią diskusiją. Tačiau, anot jų, situacija nuo šio mėnesio kardinaliai pasikeitė – Luvras paskelbė ženkliai didinantis bilietų kainas.
Luvro muziejaus internetinėje svetainėje nurodoma, kad standartinis bilietas kainuoja 22 eurus.
„Esame pamaloninti tokiu palyginimu Europos mastu“, – sakė Pakruojo dvaro valdytojas Giedrius Klimkevičius.
Anot jo, palyginimas su vienu didžiausių ir populiariausių muziejų pasaulyje – tarsi patvirtinimas, kad dvaras žengia teisingu keliu ir yra pastebimas.
„Kalbant apie apsilankymo bilietų kainas, tiesa, vienu metu jos buvo panašios su Luvro: suaugusiam asmeniui patekti į tam tikrą dalį muziejaus ekspozicijos Luvre kainavo 17 eurų, o pas mus į festivalį praleisti visą dieną – 16 eurų. Tačiau pasiekė žinia, kad Luvro standartinis apsilankymo bilietas nuo šiol kainuos jau 22 eurus. Tad jau nebesame brangiausia vieta Europoje apsilankyti“, – džiaugėsi muziejaus valdytojas.
Palygino kainas Lietuvoje ir užsienyje
Portalo tv3.lt primena, kad pernai skaitytoja Monika grįžusi iš atostogų Paryžiuje, palygino kainas ir tikino, kad muziejų bilietai ten pigesni nei Lietuvoje.
„Paryžiuje lankėmės su šeima ir norėjome ne tik leisti laiką mieste, ragauti prancūzišką maistą, bet ir apsilankyti muziejuose. Taigi aplankėme Triumfo arką, iš kurios atsiveria vaizdas į miestą. Bilietas suaugusiam kainavo 13 eurų, o vaikams – nemokamai.
Taip pat aplankėme ir Luvrą, ten bilietas suaugusiam perkant vietoje kainavo 15 eurų, o perkant internetu jau 17 eurų. Užtat vaikai Luvre lankosi nemokamai. Taip pat Luvrą nemokamai gali aplankyti ir jaunuoliai iki 26 metų“, – kainas vardijo moteris.
Ji pasakojo, kad grįžusi ėmė ieškoti ir pramogų Lietuvos miestuose.
„Draugai patarė aplankyti Pakruojo dvarą, ten kiekvienu metų laiku organizuojami skirtingi renginiai, tarsi skirtinga paroda. Lapkričio pabaigoje vyks žiemos festivalis „Kalėdų kosminė stotis“. Patikrinau bilietus ir nustebau, kad jie brangesni negu Paryžiuje. Suaugusiam bilietas kainuoja 18 eurų renginio vietoje, o internetu – 16 eurų. Vaikiškas bilietas kainuoja 14 eurų vietoje ir 12 eurų perkant internetu.
Šokiravo, kad kainos didesnės nei Paryžiuje“, – tikino moteris.
Anot Monikos, Lietuvos verslininkai užkelia kainas, kur tik gali.
„Lietuvoje maistas, paslaugos, net ir pramogos brangesnės nei svetur. O vaikų bilietų kainos beveik tokios pat, kaip ir suaugusiųjų. Kodėl užsienyje vaikai gali nemokamai lankyti renginiuose ir muziejuose, o Lietuvoje ne?
Todėl žmonės ir vyksta atostogauti svetur, nes ten paprasčiausiai pigiau. Dažnai ten paslaugos ar pramogos ne tik pigesnės, bet ir kokybiškesnės“, – atkreipė dėmesį moteris.
Jos įsitikinimu, absurdas, kad lietuviai sau gali leisti aplankyti Luvrą, o Pakruojo dvaras jau tampa prabanga.
Festivalio didelės investicijos, todėl ir kaina aukšta
Tuo metu Pakruojo dvaro atstovė sakė, kad žiemos šviesų festivalis yra didžiausias Baltijos šalyse renginys su aktorių pasirodymais, sukurtais profesionalių režisierių, šviesos ir lazerių šou, šviesos instaliacijomis ir keliais šimtais šviečiančių šilko skulptūrų, sukurtų patyrusių inžinierių ir dizainerių.
„Šviečiančios šilko skulptūros, planetos įspūdingo dydžio siekia 10 m aukščio ir daugiau. Festivalis padalintas į tris dalis, vienoje žavi nepaprastas kosmoso, visatos pasaulis, kitoje – vandenynų gelmių paslaptys, trečioje – Kalėdų rezidencija kosminė stotis su milijonais lempučių, šimtais eglučių, Kalėdų muge, amatininkais, gastronominiais atradimais, atrakcionais, karuselėmis ir daugiau. Šio didžiausio apimtimi ir plotu kalėdinio renginio biudžetas siekia 1,5 mln. eurų“, – komentavo dvaro atstovė.
Anot jos, renginio bilieto kaina apskaičiuojama atsižvelgiant į itin platų renginio turinį ir investicijas.
„Svarbu akcentuoti, kad bilietas perkamas ne į muziejų, o į didžiulį žiemos festivalį, kur galima praleisti visą dieną.
Jei kalbėtume apie Pakruojo dvarą tik kaip apie muziejų (dvaro rūmus), ekskursija su gidu čia kainuoja nuo 5 eurų, o patekimas į dvaro teritoriją, ne festivalių, renginių metu nuo 6 eurų“, – skaičiavo dvaro atstovė.
Kainas lygina ne pirmą kartą
Portalas tv3.lt primena, kad skaitytojai jau ne pirmą kartą lygina pramogų kainas Lietuvoje ir užsienyje.
Pernai Palangoje pradėjo veikti, kaip teigiama, didžiausias apžvalgos ratas Baltijos šalyse. Tačiau, kaip netruko įsitikinti gyventojai, tuo pačiu – ir bene brangiausias.
Žmonės piktinosi, kad už 10 minučių rate tenka mokėti 10 eurų asmeniui.
Socialiniuose tinklų lankytojai ėmė gausiai komentuoti pasirodžiusią žinią apie naują atrakciją kurorte.
„10 eurų žmogui, tai šeimai išeitų 30–40 eurų, o jei šeima didesnė, tada geriau atrakcionų parką pasirinkti. Truputį per stipriai čia užlenkė su kaina“, – piktinosi internautai.
Pasak „Facebook“ komentatorių, apsilankymo apžvalgos rate kaina Palangoje yra didesnė nei Hamburge, Paryžiuje, Barselonoje ar Anglijoje: „Brangiau, negu Anglijoj. Well done, Lithuania (Puiku, Lietuva, – red. past.)“.
Tiesa, panašiems pastebėjimams buvo ir gana šmaikščių atsakymų: „Labai prašau, likite Anglijoje, Lietuvoje mums jūsų netrūksta“.
Dar kitas internautas įsitikinęs, kad Palangoje vaizdai gražesni nei Londone:
„Na Londone bilietėlis žmogui kainuoja tiek kiek pas mus visai šeimai tik ten ilgiau sukasi. Juolab gi ne kasdien čia lankysitės. Ir vaizdas bent jau man mūsų pajūrio daug gražesnis, nei stebėti modernius pastatus.“
Tačiau ar iš tikrųjų visur pigiau nei Palangoje? Pavyzdžiui, žymioji „Londono akis“, esanti pačiame Londono centre, yra daugiau nei tris kart aukštesnė ir sutalpina 800 žmonių.
Perkant bilietus gyvai, Londono apžvalgos ratas svarus perskaičiavus į eurus asmeniui kainuoja apie 42 eurus, perkant internetu – 35 eurus, tačiau pramoga trunka triskart ilgiau. 10 minučių „Londono akyje“ atitinkamai kainuotų apie 14 arba 11 eurų.