Tai pirmas kartas, kai bendrovė pasirašė dujų pardavimo sutartis su kaimyninės valstybės įmonėmis. Tačiau LDT neskelbia nei bendrovių skaičiaus, nei jų pavadinimų.
„Susidomėjimas „Lietuvos dujų tiekimu“ Latvijoje yra didelis. Tą jutome dar prieš oficialų rinkos atvėrimą. Džiaugiamės galėdami įžengti į Latvijos rinką ir pasiūlyti diversifikuotą tiekimą palankiausiomis sąlygomis šios šalies įmonėms. Tikime, kad rinkos atvėrimas jiems padės gauti geriausias kainas“, – teigė „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.
Sutartys buvo pasirašytos su įmonėmis, vartojančiomis dujas ir jomis prekiaujančiomis. Pirmuosius gamtinių dujų kiekius į Latviją numatoma patiekti netrukus.
Didžiausios dujų vartotojos Latvijoje „Latvenergo“ atstovas Andris Siksnis BNS teigė, kad bendrovė su „Lietuvos dujų tiekimu“ jokių sutarčių nėra pasirašiusi.
LDT atstovas Paulius Jakutavičius BNS teigė, kad tai yra bendros prekybos sutartys, kuriose konkretūs dujų kiekiai nėra numatyti - dėl jų kas kartą pirkėjai spręs, atsižvelgdami į situaciją rinkoje.
Sutartys buvo pasirašytos su įmonėmis, vartojančiomis dujas ir jomis prekiaujančiomis.
Nepriklausomos elektros tiekėjos „Enefit“, kuri nuo liepos Latvijoje pradės prekiauti ir dujomis, vadovas Janis Bethersas BNS teigė, kad įmonė yra sudariusi sutarčių su keliais dujų prekybos didmenininkais, tačiau teigė konkrečių susitarimų nekomentuosiantis.
Balandžio 3 dieną Latvijoje oficialiai baigėsi dujų importo ir tiekimo monopolis.
LDT perka gamtines dujas iš Rusijos „Gazprom“, o SGD - iš JAV bendrovės „Koch Supply & Trading“ - pastarosios įmonės dujos importuojamos per Klaipėdos SGD terminalą.