Lietuvos diplomatai ir ekspertai dalyvauja Sankt Peterburge vykstančioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje Sovietų Sąjungos valstybinio politinio teroro aukoms atminti.
Lapkričio 5-7 dienomis vykstanti konferencija "Tarp atminties ir amnezijos: Gulago pėdsakai ir vaizdiniai" skirta ne tik visuotinio teroro aukoms pagerbti, bet ir problemoms, susijusioms su jo aukų atminimo išsaugojimu nagrinėti bei politinių represijų ištakoms aptarti.
Kaip trečiadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija, renginio metu nagrinėjamas virtualaus Gulago muziejaus kūrimo klausimas bei galimybės sukurti bendrą buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje esančių politinio teroro aukų palaidojimo vietų registrą.
Konferencijoje taip pat dalyvauja atstovai iš Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Moldovos, Prancūzijos, Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir kitų šalių.
Renginį organizuoja Sankt Peterburgo mokslo ir informacijos centras "Memorial", tarptautinė švietėjiška ir žmogaus teisių gynimo organizacija "Memorial", tarptautinis Dmitrijaus Lichačiovo labdaros fondas ir Sankt Peterburgo Europos universitetas.
2007 metais sukanka 70 metų nuo didžiojo sovietinio komunistinio teroro pradžios.
1940 metų birželio 15 dieną Sovietų Sąjungos kariuomenė okupavo Lietuvą. Per sovietų okupaciją iš Lietuvos buvo ištremta apie 150 tūkst. žmonių, nemažai jų žuvo tremtyje nuo bado ir nežmoniškų gyvenimo sąlygų.
Manoma, kad dėl 50 metų trukusios sovietinės okupacijos per trėmimus, egzekucijas, kalėjimus, rezistentų žudynes, priverstinę emigraciją ir žuvusiųjų nepagimdytus vaikus Lietuva neteko beveik milijono savo piliečių.