Ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su trečiuoju, šalies ekonomika pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką padidėjo 1 proc., antrąjį įvertį paskelbė Statistikos departamentas, įvertinęs BVP komponentus gamybos, išlaidų ir pajamų metodais.
Anksčiau skelbta, kad Lietuvos BVP ketvirtąjį ketvirtį, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, per metus padidėjo 3,7 proc., o per ketvirtį – 1,3 procento.
Vertinant gamybos metodu, ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su trečiuoju, teigiamam BVP pokyčiui didžiausią įtaką darė apdirbamosios gamybos, kasybos ir karjerų eksploatavimo bei kitos pramonės, didmeninės ir mažmeninės prekybos, transporto ir saugojimo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonių veiklos rezultatai.
Vertinant BVP išlaidų metodu, ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su 2019 metų liepos-rugsėjo mėnesiais, namų ūkių galutinio vartojimo išlaidos padidėjo 1 proc., valdžios sektoriaus išlaidos – 0,6 procento. Bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas sumažėjo 0,5 proc., o prekių ir paslaugų eksportas bei importas sumenko atitinkamai 1,4 proc. ir 0,7 procento.