• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje sparčiai populiarėja grapplingo imtynės, kuriose gerai įvaldytos technikos dėta galima įveikti didesnius ir fiziškai stipresnius varžovus Praėjusiais metais vyko ir pirmasis Lietuvos čempionatas

REKLAMA
REKLAMA

Balandžio 4 d., Kauno sporto halėje vyks Europos grapplingo imtynių taurės varžybos – čia susirungs daugiau nei 100 sportininkų. Daugiau nei pusė dalyvių bus iš Lietuvos, kiti atvyks iš įvairių šalių – Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Airijos, Ukrainos, Vokietijos, Alžyro ir Indijos.

REKLAMA

Tai bus pirmos tokio lygio tarptautinės varžybos, vykstančios Lietuvoje. Lietuvos graplingo imtynių federacijos (LGF) įkūrėjas ir vadovas, vienas geriausių visų laikų šalies bušido kovotojų Kęstutis Smirnovas džiaugiasi, kad tarptautinė federacija pasitiki Lietuva.

„Džiugu, kad tarptautinė grapplingo federacija pasitiki mumis ir davė leidimą organizuoti tokį turnyrą. Mūsų federacija gyvuoja dar tik dvejus metus, todėl tai tik pradžia. Turnyro organizavimas susijęs su siekiu populiarinti šį sportą mūsų šalyje“, – pasakoja K. Smirnovas.

REKLAMA
REKLAMA

Neseniai kovotojo karjerą baigęs K. Smirnovas visada pasižymėjo imtynių veiksmais ir daugiausiai praktikavo dziudo kovos meną, kurio dabar moko ir vaikus. Visi gyvenimą buvęs arti imtynių sporto, jis ir dabar nori kuo labiau jį populiarinti ir vardina grapplingo privalumus.

„Dabar labai populiarėja mišrių kovos menų (MMA) kovos – čia viskas tas pats, tik nėra smūgių, dėl ko šiame sporte patiriama mažiau traumų. Čia vyksta imtynės, labai svarbi technika. Kovotojas turi turėti didelį techninių veiksmų arsenalą“, – kalba federacijos vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grappling imtynių kova trunka penkias minutes. Per jas vienas iš sportininkų turi priversti kitą pasiduoti. Teisėjas čia į kovą beveik nesikiša, o neišsiaiškinus laimėtojo, skiriamas papildomas dviejų minučių raundas. Jame jau skiriamas auksinis taškas aktyvesniam kovotojui – už gerą metimą ar užimtas kontroliuojančias pozicijas.

REKLAMA

 

Grappling imtynių varžybų dalyviai yra skirstomi pagal kelias amžiaus grupes – iki 13, 15, 17, 19 metų sulaukusius, suaugusius ir veteranus. Vėliau sportininkai išskirstomi ir pagal svorio kategorijas. Pačios imtynės nuo kitų skiriasi paprastomis taisyklėmis.

„Graplinge nėra draudžiamų veiksmų – pavyzdžiui dziudo negalima imti už kojų, sambo smaugti, laisvosiose imtynėse neleidžiami laužimai ir t.t. Čia galima viskas – negalima smūgiuoti ir atlikti gyvybei pavojingų veiksmų. Tai yra mišri imtynių sporto šaka“, – sako K. Smirnovas.

REKLAMA

Norint gerai pasirodyti graplingo imtynėse, neužtenka išmanyti vienos kovos menų disciplinos – geriausi sportininkai priklauso kelioms imtynių sporto federacijoms.

Nors LGF dar tik skaičiuoja antrus metus, 2014 m. jai buvo sėkmingi – surengtos keturios varžybos, sudarytos rinktinės, o pati federacija jau vienija 29 sporto klubus.

„Manau, kad ši sporto šaka tikrai bus populiari, nes joje slypi visa imtynių filosofija – silpnesnis, mažesnis kovotojas gali įveikti didesnį ir fiziškai stipresnį, panaudodamas techninius veiksmus. Įvaldęs techniką, gali įveikti bet ką“, – tiki K. Smirnovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors Kaune vyksiančioje Europos taurės varžybose nebus dalinami tiesiogiai bilietai į aukštesnio rango varžybas, kiekviena kova – svarbi. Pagal rezultatus yra sudaromi sportininkų reitingai, leidžiantys įvairiuose turnyruose išvengti stipresnių varžovų pirmose kovose. K. Smirnovas tikisi, kad lietuviams namų sienos bus sėkmingos.

„Manau, kad mūsų sportininkai pasirodys gerai. Lietuviai yra gimę ne su kamuolii, o kardu, jie yra kovotojai. Mūsų genai geri, užsispyrimo netrūksta ir tikiu, kad rezultatai bus geri“, – šypsosi bušido legenda.

Europos graplingo imtynių taurės varžybų įėjimas – nemokamas. Taip prisidedama prie visos federacijos misijos pritraukti kuo daugiau žmonių ir skatinti jaunimo užimtumą.

Mažvydas Laurinaitis, sportas.info

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų