Balsingų šalies talentų paieškų šou pasiilgusių televizijos žiūrovų ateinančiais metais laukia tikra atgaiva. Sausio 29 d. LNK eteryje startuos projektas „Lietuvos balsas“, parengtas pagal jau 40 pasaulio šalių sudrebinusį „The Voice of ...“ formatą. Kaip pirmadienį, gruodžio 19 d. vykusioje spaudos konferencijoje pažymėjo organizatoriai, naujo renginio mąstai bus neeiliniai, tačiau jis bus išskirtinis tuo, kad talentai bus renkami vengiant blizgučių ir dirbtinio šou.
Pirmasis etapas – aklosios perklausos
Pirmoji fazė, kuri prasideda sausio 4‒11 d. ‒ aklosios perklausos su gyvos muzikos grupe. „Iš viso bus surengta dešimt koncertų. Keturi mokytojai rinksis sau į komandą balsus‒žmones. Kadangi jie bus nusisukę, komandos narius jie rinksis pagal balsus. Šiame etape bus didžiulė intriga, kadangi publika, žiūrovai, dalyvį mato, o mokytojai nepamatys, kol nepaspaus mygtuko. Ši muzikinė drama truks penkias dienas“, ‒ projektą pristatė prodiuseris Gediminas Jaunius, pridurdamas, kad tiems, kurių mokytojai nepasirinks, patekti į tolimesnį etapą neliks šansų.
Pirminėse perklausose dalyvavo apie penki šimtai žmonių. Tarp atrinktų dalyvių yra ir žinomų atlikėjų, tačiau projekto organizatoriai pavardžių neatskleis iki pirmųjų pasirodymų publikai. Kitas etapas – muzikinės dvikovos. „Dalyviai bus suskirstyti poromis ir atliks tą pačią dainą, o toliau pateks tiks vienas iš jų“, ‒ sakė G. Jaunius, pridurdamas, kad galutinis etapas bus projekto transliacijos LNK televizijoje.
Martii Vuorinen (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)
„Universal Music“ atstovas Martti Vuorinen tvirtino, kad Suomijoje šio projekto analogas buvo didžiulė sensacija. „Tikiuosi, kad Lietuvoje rasime puikių balsų. Mes ieškome atlikėjų, kurie galėtų tapti žvaigždėmis tarptautiniu mastu. Aišku, daug kas priklausys nuo to, kaip dirbs mokytojai, patys atlikėjai“, ‒ kalbėjo jis.
M. Vuoirinen teigimu, sutartis su „Universal Music“ dar negarantuoja, kad laimėtojas taps tarptautine žvaigžde. „Sutartis suteiks jam didžiules galimybes, tačiau jis pats turės daug dirbti tam, kad pelnytų populiarumą. Viskas priklausys nuo talento“, ‒ pabrėžė įrašų kompanijos atstovas.
Koncertuos su gyvos muzikos grupe
Projekto kūrybos prodiuserio Šarūno Kirdeikio teigimu, kol kas didžiausia problema yra dalyvių jaudulys. „Kai jie pamato, kokie yra projekto mastai ir kaip viskas čia rimta, daugumos jaudulys pakyla iki maksimumo. Taip pat kai kuriems problemų sukelia repeticijos su gyva grupe, kadangi tai Lietuvoje šiais laikais nėra dažnai naudojama“, ‒ komentavo jis taip pat pasidžiaugdamas tuo, kad publika nebus pritraukiama blizgančiais kostiumais.
Šarūnas Kirdeikis (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)
Anot projekto prodiuserės, vokalo mokytojos Rositos Čivilytės, tai projektas, kuriame bus išaukštinamas balsas. „Aš labai noriu, kad mes išmoktume girdėti balsus, o ne tik matyti blizgučius. Labai paprasta daryti tai, ką visi sugeba daryti ir smagu, kad prisidedame prie įvairaus amžiaus žmonių, kurie nori nustebinti publiką balsu“, ‒ džiaugėsi ji.
Repertuarą sudarys žinomi kūriniai
Projekto organizatoriai repertuarui pasirinko žinomas dainas, taip pat pabrėžė, kad dauguma kūrinių skambės originalo kalba. „Viena iš svarbiausių taisyklių, kuri rodo projekto prigimtį – dalyviai galės rinktis 1 iš 60 dainų organizatorių patvirtinto dainų sąrašo. Vėliau repertuaras bus derinamas su mokytojais“, ‒ sakė G. Jaunius.
Gediminas Jaunius (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)
Didžioji intriga yra tai, kas „telpa“ į patį projektą – kaip ir ką pasirinks mokytojai, kas išliks po muzikinių dvikovų ir galiausiai, kaip išlikusius iki gyvų koncertų dalyvius vertins publika. „Komisijos čia nebus, tik mokytojai, kurie juos rinksis ir vertins, o galutiniuose koncertuose galutinį rezultatą lygiomis dalimis jie įtakos kartu su komisija“, ‒ pabrėžė G. Jaunius.
Muzikos profesionalai tikisi permainų
Mokytojo vietą užimsiančio Merūno Vitulskio teigimu, norisi parodyti dalyviams klasikinio dainavimo galimybes. „Manau, kad pedagogas turi būti draugas. Mūsų užduotis yra atitikti savo mokinį, kiek tai įmanoma, todėl manau, kad tai yra didelis darbas – tiek kaip vokalo mokytojo, tiek kaip psichologo“, ‒ kalbėjo jis.
Violeta Tarasovienė (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)
Po pertraukos į televiziją sugrįžtanti Violeta Tarasovienė tikisi, kad „Lietuvos balsas“ padės taisyti ankstesnių muzikinių šou padarytą žalą. „Į šį projektą žiūrėjau truputėlį skeptiškai, kaip ir į visus projektus, kol manęs neįtikino du mano draugai. Jie man ilgai ir nuobodžiai aiškino, kas ir kaip bus daroma, aš jų ilgai klausinėjau, nes žinau, kaip tokie projektai daromi Lietuvoje, kaip jie gadina publikos skonį ir klausą“, ‒ konstatavo ji.
„Grojimas ne pagal fonogramą, o su gyvą muziką atliekančia grupe yra ta pramoga, kurios Lietuvoje pastaruoju metu trūko. Džiaugiuosi, kad bus žmonės, kurie rūpinsis ne tik tuo, kaip atrodys vienos ar kitos atlikėjos užpakaliukas. Jeigu sugebėsime laužyti žmonių suvokimą, kas tai yra menas muzikoje, tai jau bus daug“, ‒ kalbėjo „šeimyninį“ mokytojų duetą kartu su Erica Jennings sudarysiantis Jurgis Didžiulis.