Užsienio reikalų ministerija (URM) pagrįstai ir teisėtai atleido į Lietuvos ambasadą Belgijoje ir Liuksemburgui atvykusį dirbti, tačiau nesiakreditavusį ambasados darbuotoją.
Tai pirmadienį paskelbė Vilniaus apygardos administracinis teismas.
Minėtoje ambasadoje specialisto pareigose dirbęs Geraldas Daublys buvo atleistas iš darbo pernai liepos 11 dieną už diskredituojantį valstybės tarnybą elgesį - jis nesiakreditavo priimančioje valstybėje, tuo pažeisdamas Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių reikalavimus.
G.Daublys manė, kad tarnybinė nuobauda - atleidimas iš darbo - jam skirta nepagrįstai, pagrindo teigti, kad jis padarė tarnybinį nusižengimą, esą nebuvo, dėl jo veiksmų nebuvo sugriautas nei ministerijos, nei visos valstybės autoritetas.
Jis prašė teismo pripažinti jo atleidimą iš darbo neteisėtu ir priteisti jam vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo įvykdymo bei 4 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką.
Pasak teismo pranešimo, kadangi G.Daublys atleistas iš valstybės tarnybos už tarnybinį nusižengimą, priteisti jam išeitinę išmoką, numatytą Valstybės tarnybos įstatymo 41 straipsnyje, nėra teisinio pagrindo.
URM atstovas teismui paaiškino, kad G.Daublys, prieš pradėdamas dirbti Lietuvos ambasadoje Belgijoje, buvo supažindintas su visais reikalavimais, keliamais valstybės tarnautojui darbui užsienyje.
Pagal Belgijos teisės aktus ir nusistovėjusią praktiką Belgijoje bei Lietuvos ambasadoriaus Belgijoje nurodymus, G.Daublys privalėjo užpildyti reikalingus dokumentus ir pateikti juos Belgijos URM, tačiau to nepadarė, tuo, Lietuvos URM vertinimu, diskredituodamas Lietuvos valstybę, griaudamas pasitikėjimą ja, mažindamas jos autoritetą, prestižą ir garbę.
G.Daubliui neturint diplomatinio imuniteto kilo reali grėsmė tinkamam Lietuvos valstybės funkcijų užsienyje įgyvendinimui. URM prašė teismo atmesti skundą kaip nepagrįstą.