„Įsipareigotume plėtoti prekybos santykius ir žemės ūkio inovacijų bei technologijų plėtros srityse, tiek kitose srityse, kad bendradarbiautų mūsų maisto ir veterinarijos tarnybos. Tokie susitarimai yra įprasti, mes kol kas tokio neturėjome“, – BNS telefonu iš Dubajaus sakė G. Surplys, antradienį si JAE susitikęs klimato kaitos ir aplinkos ministru Thani bin Ahmendu Al Zeyoudi.
„Artimiausiu metu turėtume pasirašyti, dabar pradėsime jį rengti“, – pridūrė jis.
Anot ministro, Dubajuje taip pat aptarta galimybė plėsti prekybos ryšius, iš Lietuvos eksportuojant ne tik maisto žaliavas, bet ir produktus. Anot jo, JAE labiausiai domina grūdų, mėsos ir ekologinė produkcija.
„Ministras davė tiesioginį kontaktą žmogaus, kuris mūsų grūdų, mėsos ir ekologinės produkcijos augintojus (...) tiesiog suvestų į tiesioginį kontaktą su JAE distributoriais, importuotojais ir ministras davė pažadą, kad bandysime prekiauti“, – sakė G. Surplys.
Lietuva turi šių produktų sertifikatus, tačiau, pasak ministro, trūksta įdirbio kalbant su vietos investuotojais, kurie galėtų užtikrinti pardavimus. Anot jo, Lietuva galėtų pasiūlyti ekologiškų užkandžių, javainių, kepinių, pieno, išrūgų miltelių, sūrio.
Pasak ministro, Dubajuje vykusios tarptautinės parodos lankytojus ypač sudomino lietuviškas šakotis.
Antradienį jis taip pat susitiko su Dubajaus Prekybos rūmų vadovu, su juo aptarė galimybes investuoti Lietuvoje steigiant Halal mėsos skerdyklas.
„Mes mėsos turime, ir turime susidomėjimą iš įvairių šalių, ne tik iš JAE, tačiau pasiruošti gauti sertifikatą kainuoja pakankamai brangiai, tuo tikslu paraginau jų investuotojus pagalvoti apie galimybę įsteigti skerdyklą Lietuvoje ir tuo būdu užsitikrinus gerą, kokybiškos mėsos tiekimą apsirūpinti mėsa“, – sakė G. Surplys.
Šiuo metu 16 Lietuvos pieno perdirbimo įmonių eksportuoja Halal pieno produktus į JAE.