• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiais laikas tatuiruotės ant kūno jau yra įprastas reiškinysLietuvos tatuiruotojų asociacijos prezidentas Tomas Olšauskas sako, kad stigma tatuiruotėms po truputį nyksta, vis rečiau jos trukdo susirasti darbus ar užimti aukštas pareigas.  O kiek gi kainuoja Lietuvoje tatuiruotės? 

Šiais laikas tatuiruotės ant kūno jau yra įprastas reiškinysLietuvos tatuiruotojų asociacijos prezidentas Tomas Olšauskas sako, kad stigma tatuiruotėms po truputį nyksta, vis rečiau jos trukdo susirasti darbus ar užimti aukštas pareigas.  O kiek gi kainuoja Lietuvoje tatuiruotės? 

REKLAMA

T. Olšauskas sako, kad anksčiau tatuiruotė buvo tarsi išskirtinumo žymė, kurią norėjo turėti genties vadai, geriausi medžiotojai, kariai, giminės vyriausieji ir žyniai. O dabar tatuiruotės atspindi žmogaus pasaulėžiūrą, mąstymo būdą ar gyvenimo stilių. 

Paprastai tatuiruotės kaina priklauso nuo meistro jai skiriamo laiko.

„Jeigu meistras ruošiasi darbo turėti, piešti projektą dvi, tris dienas, paskui daro tattoo (tatuiruotę, aut. p.) kažkiek tai valandų – tas irgi kainuoja. Negali būti taip, kad paišai savaitę, paskui dieną darai ir gauni minimaliai. Aš manau, kad meistras įsivertina, kiek jis laiko sugaišo. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasakyčiau taip – už tattoo yra mokama ne už dydį, o už sugaištą laiką. Gali būti maža, degtukų dėžutės dydžio, bet ją padaryti galėjo trukti penkias, šešias valandas, jei tai hiper realistika kažkokia, tai reiškia, kad ji kainuos daugiau, nei paprastas paukštelis“, – sako T. Olšauskas.

REKLAMA

Tatuiruočių meistras sako, kad tatuiruotės kaina gali būti išdalinta į sesijas arba priklausyti nuo meistro populiarumo. Vieni moka po truputį ir įgyvendina svajonę per laiką, kiti negaili pinigų ir sumoka apvalias sumas iškart. 

„Priklauso nuo kliento ir pas kokį meistrą pakliūni. Jeigu tas meistras yra pasaulinė žvaigždė, labai geras, – pas jį ir kaina yra kita. Ne visada taip atsitinka, kad vienu kartu sumoki 1 000 eurų, galbūt išdalina į kažkiek sesijų. Bet gali tiek kainuoti. Yra užsienyje meistrų, kur diena kainuoja tūkstantį“, – pasakoja jis.  

REKLAMA
REKLAMA

T. Olšauskas sako, kad tatuiruočių smerkimo laikas Lietuvoje jau praįjo. Šiandien pamatyti žmogų, turintį tatuiruočių visiškai normalu, o dažnai gali būti ir gražu. 

„Prieš dvidešimt metų tikrai buvo tokių problemų, kad turėsi tattoo matomoje vietoje – negausi darbo. Bet šiandien nebėra kažkokių problemų ar tabu, čia žmogaus reikalas, ar tu apgamą turi, ar tatuiruotę. Nematau skirtumo, tiesa sakant. <...> Galbūt tai labiau yra hobis, rinkti tatuiruotes ant savęs. Aišku, kainuoja. Tikiu, kad yra tokia grupė žmonių, kurie pasidaro tattoo ir nebeskaičiuoja labai ten stipriai“, – teigia jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar brangiai kainuoja pasidaryti tatuiruotę? 

Vilniuje pradinė tatuiruotės kaina kyla nuo 50 eurų, sako „Super 7 Tattoo“ salone dirbantis meistras Vaigirdas, o kai kur gali būti ir truputį daugiau. Kaina priklauso nuo tatuiruotės kompleksiškumo, darbas gali būti atliekamas palaipsniui.

„Spalvos labai daug kainos nekeičia, tiesiog, vieni meistrai daro spalvotas, kiti nespalvotas. <...> Kiekvienos studijos yra nusistačiusios minimalią sumą, nuo kurios prasideda tattoo kaina. Dažniausiai Vilniuje yra 50 eurų, kai kurios pradeda nuo 70 eurų. Bet atsirastų, manau, koks individualus meistras, kuris sakytų, kad „aš tik nuo šimto pradedu“, bet čia galbūt tam kas nekonkuruoja ar neturi konkurencijos.

REKLAMA

Yra sesijos, jei darai didelę tattoo – ta viena sesija Vilniuje yra maždaug apie 150-300 eurų, jeigu labai didelę darai.  Vėlgi, gali atsirasti meistras, kuris sakys „ne, aš imu tik 500 eurų, visą dieną prasėdžiu, kitą dieną pabaigiu“. Tai individualu“, – pasakoja tatuiruočių meistras.

„Super 7 Tattoo“ salone dirbantis meistras sako, kad minimali kaina gali būti nuo 50 iki 200 eurų už delno dydžio tatuiruotę. 

REKLAMA

Tatuiruočių meistras sako, kad žmonės ruošiasi, galvoja, o kiti taupo. Tačiau pinigų šiam hobiu ir gyvenimo stiliui – negaili. Kokia gi geros tatuiruotės paslaptis? 

„Žmonės tikrai negaili, daug kas tauposi, aišku, yra tokių, kurie gaili, kur ieško, kas pigiau padarys – tokių žmonių visą laiką yra, bet yra tokia auksinė taisyklė: „pigi tatuiruotė niekada nebus gera, o gera niekada nebus pigi“, – teigia jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaigirdas sako, kad tatuiruočių klausimu lietuviai išdrąsėjo, mat jaunuoliai dabar į saloną ateina ne vieni, o su tėvais, seneliais, antromis pusėmis –  tatuiruotėms amžiaus ir ribų neliko. 

„Lietuviai drąsėja, žiūrint kokį laikotarpį paimsim, jeigu čia grįžti prieš 10 metų, tai darydavosi jaunimas, dabar tas pats jaunimas atsiveda ir tėvus, būna senelius net atsiveda, žmonės pradeda laisviau žiūrėti, ne tai, kad pradeda, bet jau seniai laisvai žiūri. 

Bet, aišku, visada yra tų žmonių, kurie konservatyviau žiūri, tarkim, vyresnė karta. Kitiems nepatinka, pasidaro vieną, mažą tattoo ir daugiau nebenori daug metų darytis, ateina poros, vienas darosi, kitam labai nepatinka, bet ateina kartu“, – sako Vaigirdas.  

Šlykštu. Net nuoga mergina praranda potraukį... Juk tai nusikaltėlių atributika...
Pamiršote parašyti "plūsta" darytis tatuiruotes. Kai realiai šita mada jau praeina. Dabar ieškoma kas jas panaikintų
Debilizmui nėra ribų !
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų