Anot „Ignitis“ tvarumo sprendimų vadovo Eugenijaus Šegurovo, tai lėmė aplinkybė, kad šalyje nėra išvystytos iškastinio kuro energetikos.
„Šiuo metu jau beveik 70 proc. elektros generacijos pajėgumų Lietuvoje sudaro atsinaujinanti energetika ir pagal šį rodiklį esame lyderiai. (...) Palyginimui, Lenkijoje ir Estijoje daugiau nei pusė elektrinių vis dar naudoja iškastinį kurą“, – pranešime teigė E. Šegurovas.
Lietuvoje daugiausia energijos generuoja vėjas, saulė ir hidroenergija.
„Tai pirmi metai, kai įvyko rokiruotė šiame trejetuke. Jeigu dar prieš metus hidroakumuliacinė elektrinė buvo galingiausias elektros generatorius, dabar ją aplenkė vėjo ir saulės elektrinės, kurių abiejų įrengtoji galia pernai praktiškai padvigubėjo“, – pažymėjo E. Šegurovas.
Bendra Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos ir Švedijos šių pajėgumų įrengtoji galia per metus augo 17 proc. ir pasiekė 82 gigavatus (GW). 57 proc. visų gamybos pajėgumų čia sudaro atsinaujinanti energetika, o su atominėmis ir aplinkai draugiškomis elektrinėmis – 65 proc.
Didžiausi pajėgumai įrengti Švedijoje ir Lenkijoje (atitinkamai 36 GW ir 27 GW), toliau rikiuojasi Suomija, Lietuva, Latvija ir Estija.