• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime gimsta siūlymas bausti už kraujomaišą laisvės atėmimu. Parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė siūlo skirti iki 6 metų laisvės atėmimą, jei asmuo santykiavo su artimu giminaičiu: vaiku, tėvu, motina, seserimi, broliu ar pusbroliu.

Seime gimsta siūlymas bausti už kraujomaišą laisvės atėmimu. Parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė siūlo skirti iki 6 metų laisvės atėmimą, jei asmuo santykiavo su artimu giminaičiu: vaiku, tėvu, motina, seserimi, broliu ar pusbroliu.

REKLAMA

Apie tokius parlamentarų siūlymus išgirdę žmonės vieningos nuomonės neturi – kai kurie rėžia, kad net ir patys susidorotų su tokiais asmenimis. O kiti skundžiasi, tikina, kad Lietuvoje ir taip per daug bausmių.

Dar šių metų pavasarį Panevėžio rajone pagimdė trylikametė. Jau tada teisėsauga įtarė, kad negalią turinti mergaitė buvo išprievartauta artimo giminaičio. Šiuo metu teisėsaugą šį atvejį tiria.

Apie artimų giminaičių tarpusavio seksualinius santykius viešoje erdvėje pasigirsta nuolat. Tai atsispindi ir statistikoje, mat pastaruoju metu daugėja ir seksualinio smurto atvejų prieš vaikus. Pernai – 300 atvejų. O šiemet vien per pusę metų jau 200 atvejų.

REKLAMA
REKLAMA

„Visgi, 75–80 proc. vaikų yra nukentėję savo artimoje aplinkoje, nuo jiems gerai pažįstamų žmonių, kuriais jie pasitiki“, – tikino Vaiko teisių tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

REKLAMA

Tiesa, kiek tiksliai vaikų seksualinį smurtą patyrė iš brolių, tėvų, dėdžių, statistikos niekas neveda. Seimo narė R. Šalaševičiūtė įsitikinusi, kad dažnai apie tokius įvykius nekalbama, nes tai didelė šeimos gėda. 

„Kalbėti apie tai, kad artimas – tėvas, brolis, pusbroliai, senelis lytiškai santykiavo su savo giminaičiu, pas mus yra nepriimtina“, – kalbėjo valstietė R. Šalaševičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo narė siūlo bausti už santykiavimą su artimu giminaičiu – kraujomaišą. Taip pat, bausti net už savanoriškus lytinius santykius su vaiku, tėvu, motina, broliu, pusbroliu ar seserimi. 

„Numatant atsakomybę: baudą ar laisvės atėmimą iki trejų metų. O tada, kai gimsta neįgalūs kūdikiai, numatyti laisvės atėmimą iki 6 metų“, – siūlymą patikslino R. Šalaševičiūtė.

Štai ką apie tokį siūlymą mano kalbinti praeiviai:

„Teisingai sako, mes žmonės esame tikintieji, tikime į Dievą, o čia yra didelis nusikaltėlis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš čia, laisvės aikštėje, paimčiau juos visus ir nežinau ką padaryčiau... Na, tiesiog aš už tų daiktų juos pakabinčiau.“

„Na, čia gal jau per daug griežta. Laisvės atėmimas tas. Lietuvoje tik bausti ir bausti, visur tik baudžia.“

Pasak R. Šalaševičiūtės, tokios valstybės kaip Jungtinės Valstijos, Kanada ar Australija už santykius su giminaičiais baudžia griežtai – laisvės atėmimu.  O Lietuva, pasak Seimo narės, viena iš 9 valstybių, kuri už tai pagal atskirą straipsnį nebaudžia. 

REKLAMA

„Atsakomybė yra iki 25 metų. Kai kuriose situacijose atsakomybė numatoma iki gyvos galvos“, – užsienio pavyzdžius pateikė parlamentarė.  

Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė aiškino, kad kraujomaišos atvejų jos darbo praktikoje pasitaiko, tačiau ypač retai. 

„Tokių atvejų, kai vaikai, nukentėję nuo seksualinio smurto, gali pastoti, gali prasidėti nėštumas, nėra daug“, – teigė I. Skuodienė.

REKLAMA

R. Šalaševičiūtė atkirto, kad valstybės institucijos tikrai nežino, kiek kraujomaišos atvejų gali būti Lietuvoje. Todėl sakyti, kad tai tik mažuma – neteisinga. 

„Lietuvoje visiškai neatliekami kraujomaišą nustatantys genetiniai tyrimai. Mes neturime statistikos ir tas pasakymas, kad tokių atvejų yra mažuma – neapibrėžtas“, – tikino Seimo narė.

Pasak psichiatro Martyno Marcinkevičiaus, santykiavimą su artimu giminaičiu, broliu ar seserimi, gali paskatinti ir seksualinės brandos neturėjimas, psichologinės problemos, ar net alkoholis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai gali būti protinis atsilikimas. Be abejo, labai dažnai mums nusiima moraliniai tabu, kai esame veikiami alkoholio ar kitų psichotropinių medžiagų. Žmonės pridaro tokių dalykų, kurių niekada blaivi nepridarytų. O kitiems žmonėms moralės klausimas, kaip ir žmogžudystės atveju, tiesiog nėra toks aktualus“, – sakė psichiatras.

Baudžiamoji atsakomybė už santykiavimą su artimu giminaičiu iki šiol netaikoma Latvijoje, Liuksemburge, Ispanijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Prancūzijoje ir Slovėnijoje. 

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Pyderus taip pat kabyt
Kraujomaiša tai nenatūralūs lytinis aktas ir nereikia sakyti, kad tai ne normalu, nes normalus lytinis aktas yra kai tai atlieka subrendę žmonės susituokę vyras ir moteris ir nori pratęsti savo giminę. Tad klausimas. Kodėl mes tada laikome normą lytinius santykius tos pačios lyties atstovų, jei jų lytinis pasitenkinimas nepriveda prie vienų iš jų apvaisinimo? Tad galbūt reikėtu ir tai uždrausti ir bausti, kaip falsifikatą (FAKE), to ko jie negalį atlikti?
Blinkevičiūtės "parapijoj" visiškas sveiko proto badas. Iškelti "problemą", kuri problemų Lietuvoje sudaro 0,0000001% nuo kitų. Oho, čia tai išmintis, surasti tokią bėdą, čia jau ir mikroskopo neužtenka! Maladec, socialistai, "tak deržatj"!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų