Antradienį Lietuvoje vyks pirmasis Konstitucijos egzamino etapas. Organizatorių duomenimis, jį laikyti iš anksto užsiregistravo apie 30 tūkst. gyventojų.
Egzamino užduotis dalyviai nuo 12 valandos galės atlikti miestų ir rajonų savivaldybėse. Egzaminas taip pat vyks Lietuvos mokyklose bei laisvės atėmimo įstaigose. Taip pat jį bus galima internetu laikyti naujienų portale delfi.lt.
Nors norintieji dalyvauti konkurse galėjo iš anksto registruotis, tai nėra privaloma.
„Registracija mums reikalinga, kad turėtume orientacinį skaičių, kad žinotume, kiek kur ateis, kad įsivaizduotume srautą ir galėtume patalpą parinkti“, – BNS anksčiau yra sakęs organizatorių atstovas Linas Pečiulaitis.
Iš anksto užsiregistruoti būtinai turėtų tik tie, kurie egzamino užduotis planuoja atlikti internetu.
Konstitucijos egzaminas, kurio metu piliečiai kviečiami patikrinti savo žinias apie pagrindinį šalies įstatymą, rengiamas septintą kartą.
Jis šiais metais vyks dviem etapais, spalio 1-ąją ir spalio 15-ąją. 28 geriausiai egzamino užduotis atlikę Lietuvos piliečiai spalio 29 dieną bus iškilmingai apdovanoti Prezidentūroje.
Konstitucijos egzamino dalyviai dėl geriausiai išmanančiojo pagrindinį šalies įstatymą vardo varžysis atskirose grupėse: pilnametystės sulaukę piliečiai, teisę studijuojantys ir teisinį išsilavinimą turintys asmenys, moksleiviai pagal amžiaus grupes: 1–4 klasių, 5–7 klasių, 8–10 klasių ir 11–12 klasių, taip pat išskiriama egzaminą laikančiųjų internete grupė.
1–4 klasių moksleiviams bus skirta kūrybinė užduotis – piešinių konkursas „Ką man reiškia Konstitucija?". Visi kiti dalyviai turės atlikti iš 30 klausimų sudarytą testą.
Projektą inicijuoja Teisingumo ministerija, jo globėja – prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Pernai egzamine dalyvavo iki 35 tūkst. žmonių. Tikimasi, kad šiemet dalyvių skaičius bus dar didesnis.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.