Vilniuje pradėjo veikti biocheminių ir imunologinių kraujo tyrimų robotas, kuris automatiškai skirsto pacientų kraujo mėginius į automatinius analizatorius, pranešė Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija.
Pasak jos atstovų, robotą kraujo tyrimams atlikti pastatė medicininių tyrimų laboratorija „Sosdiagnostika“. Pasitelkusi robotą, laboratorija galės per dieną atlikti iki 20 000 kraujo tyrimų šalies gyventojams.
Tikimasi, kad dėl įdiegtų inovacijų išaugs sudėtingų tyrimų atlikimo operatyvumas ir kokybė. Tai leis gydytojams atlikti daugiau tyrimų ir efektyviau diagnozuoti ligas, daugiau dėmesio skirti profilaktiniams tyrimams, o pacientams – ilgai nebelaukti būtino kraujo tyrimo.
Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos valdybos pirmininkė, laboratorijos „Sosdiagnostika“ generalinė direktorė gydytoja Eglė Marciuškienė pastebi, kad laboratorinės diagnostikos srityje vyksta globalūs pokyčiai: modernėja laboratorijos, atnaujinama įranga, automatizuojami procesai, diegiami nauji tyrimai bei jų atlikimo metodai ir kitos inovacijos.
„Laboratorinė medicina pasaulyje išlieka viena sparčiausiai besivystančių ir augančių krypčių, atveriančių naujų galimybių gydymui ir profilaktikai. Dėl to laboratorijos svarba išaugo. Augame ir mes: atnaujinome ir modernizavome laboratorijos įrangą, pastatėme biocheminių ir imunologinių kraujo tyrimų robotą, keičiame laboratorijos informacinę sistemą ir automatizuojame procesus. Per praėjusius ir šiuos metus įdiegėme daug naujų laboratorinių tyrimų, kurie tapo labiau prieinami Lietuvos pacientams. Daug dirbant ir tobulinant veiklą, „Sosdiagnsotika“ laboratorija tapo viena inovatyviausių ir moderniausių Baltijos šalyse. Labai stengiamės, kad tyrimai kainuotų mažiau, didėtų atliekamų tyrimų tikslumas, greitėtų tyrimų atlikimas ir atsakymų pateikimas, būtų prieinami nauji tyrimai ir kitos laboratorinės diagnostikos naujovės. Be robotų tai pasiekti būtų daug sunkiau“, – sakė E. Marciuškienė.
Pasak gydytojos, robotai ir automatizuoti analizatoriai laboratorijose padeda išvengti dėl žmogaus darbo pasitaikančių klaidų. Anksčiau į kiekvieną analizatorių kraujo mėginius tyrimams dėliojo laboratorijos laborantai, o dabar tai daro robotas. Dėl to padidėjo kraujo tyrimų kokybė ir atlikimo greitis: vos už keliolikos minučių nuo mėginio gavimo informacinėje sistemoje gydytojas jau gauna tikslius tyrimų rezultatus, sakoma pranešime.