Kelios minutės specialių kvėpavimo pratimų ir erdvėje pamažu sklinda juokas, tiesa, iš pradžių nedrąsus. Ir jokių juokingų anekdotų ar linksmų istorijų visai nereikia.
„Mes čia juokiamės be jokios priežasties, naudojame juoką kaip kvėpavimo pratimą, stimuliuodami savo diafragmą. Pirma lyg iš valios pastangų tarsi atrodo, po to labai greitai mes čia užsikrečiam vienas nuo kito, žiūrėdami į akis, juokdamiesi, prunkščiam, juokiamės – nebegalim susivaldyti“, – sako juoko jogos trenerė Kristina Laučienė.
Tad, kaip sako juoko jogos trenerė Kristina, juoktis gali kiekvienas, nesvarbu, kiek jam metų, kokia emocinė būsena, ar supranta humorą, ar ne: „Mes naudojame ne tik plojimą, kvėpavimą ir žaismingumą skatinančius pratimus, bet ir akių kontaktą.“
Keli persikūnijimai į išdidžius karalius, gagenančias žąsis, pingvinus ar kitus gyvūnus – ir susirinkusieji jau kvatoja iš širdies. O išbandę juoko jogą sako, kad po šių užsiėmimų plūsteli tokia energija, kad sunku apsakyti.
„Čia yra daugiau negu C vitaminas, man tai viso kūno atsipalaidavimas, kas yra mumyse užgniaužta, ką mes užsiblokuojame, tai juoko joga padeda man tai atlaisvinti“, – sako juoko jogos sesijos dalyvė Eglė Laurinaitytė.
„Suteikia pozityvumo gyvenime, nes tu keiti vidinį žvilgsnį į gyvenimo situacijas“, – kalba juoko jogos sesijos dalyvė Μilda Čiupkevičienė.
„Toks pliūpsnis energijos, ne tik emocijos, ir kūnui yra tokia iškrova, kad aš esu sukaitusi. Tai skalė didžiulė, nuo emocinio iki fizinio kūno“, – pasakoja juoko jogos sesijos dalyvė Monika Skabickaitė.
Juokas jas dažnai lydi ir gyvenime, tad atvirauja, kad ir problemos, ir įvairūs iššūkiai lengviau įveikiami.
„Mane pažįsta iš to, kad aš juokiuosi, sako, ai, va, jinai ta, kur daug juokiasi“, – sako Milda.
„Ar lengva pradėt juoktis prie svetimų žmonių? – Man ne…. Nes čia svarbiausias dalykas negalvoti, ką kiti pagalbos“, – kalba Monika.
O juokas ne tik atpalaiduoja, kelia nuotaiką, bet yra ir geriausias vaistas, ir tą jau seniai įrodė mokslininkai. Jis padeda užmiršti įvairius negalavimus – gerina miego kokybę, kraujotaką, žarnyno veiklą, stabilizuoja kraujo spaudimą.
„Naudų yra begalė, pakelia nuotaiką, vitaminas C, endorfinai gaminasi, išsiskiria medžiagos, kurios malšina skausmą, dėl to žmonės, kuri serga autoimuninėmis ligomis, kojų ar nugaros skausmus, jie sako, po sesijos neskaudėjo dvi valandas arba dvi savaites nugaros, kuri visą laiką skauda“, – tvirtina K. Laučienė.
Pastaraisiais metais pandemijos ir įtampų išvarginti lietuviai vis labiau ieško įvairiausių būdų atsipalaiduoti. Tad juoko joga labai populiarėja – užsiėmimuose iš juoko leipsta įvairių organizacijų nariai ir net labai rimti verslininkai.
„Jiems taip patinka žaisti, jie taip įsijaučia, kad fantastika. Ir jie dažnai pasako, aš taip nesijuokiau 15 metų“, – teigia K. Laučienė.
Deja, tenka pripažinti, kad jei vaikai nusikvatoja bent 400 kartų per dieną, tai suaugusieji – vos 15. O sakoma, kad juokas ilgina gyvenimą. Tik kad jis išties teiktų naudą, reikia juoktis bent 15 minučių per dieną.