Balandžio 24 d. Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK), kaip papildomas komitetas, pritarė Prezidentės pateiktam Užsieniečių teisinės padėties įstatymo projektui (Nr. XIIP-2733), kuriuo siekiama nuo 2015 m. liepos 1 d. užtikrinti, kad leidimai gyventi Lietuvos Respublikoje būtų išduoti tik visais atvejais Migracijos departamentui įsitikinus, kad norintys Lietuvoje gyventi asmenys nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, viešajai tvarkai ar visuomenei. Siekiama atsisakyti ilgos leidimų panaikinimo tvarkos, pagal kurią leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje, pabėgėlio statusas ar papildoma ar laikina apsauga dėl grėsmės valstybės saugumui, viešajai tvarkai ar visuomenei panaikinami tik teismine tvarka, t. y. šią funkciją visais atvejais atiduodant Migracijos departamentui. Kadangi užsieniečių keliama grėsmė valstybės saugumui, tiek grėsmė viešajai tvarkai ar visuomenei daro didžiausią žalą Lietuvos valstybei ir visuomenei, todėl leidimų gyventi panaikinimo klausimas turėtų būti sprendžiamas operatyviai, užtikrinant greitą atsiradusios grėsmės pašalinimą. Prezidentės Vyriausiasis patarėjas Valdemaras Sarapinas taip pat pabrėžė, kad įstatymo projektu siekiama įstatymo lygmeniu reglamentuoti leidimų gyventi Lietuvoje išdavimą skubos tvarka.
Komitetas, pritaręs pateiktam įstatymo projektui, taip pat pasiūlė pagrindiniam komitetui– Nacionalinio saugumo ir gynybos – atlikti keletą projekto pataisymų, atsižvelgiant į URK pasiūlymus.
Posėdyje komitetas išklausė vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio informaciją apie Vyriausybės vykdomą migracijos sistemos institucinę reformą. Kaip teigė ministras, nuo 2016 m. sausio 1 d. siūloma likviduoti Migracijos departamentą, funkcijas perduodant Policijos departamentui, teritorinių policijos įstaigų migracijos padaliniams ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT). Numatoma panaikinti 80 Migracijos departamento pareigybių, apie 43 pareigybes perskirstant policijai ir VSAT. Policija būtų atsakinga už imigracijos politikos įgyvendinimą ir Lietuvos Respublikos pilietybės procedūrų vykdymą. VSAT visa apimtimi vykdytų funkcijas, susijusias su užsieniečių grąžinimu, išsiuntimu, taptų atsakinga už prieglobsčio procedūrų vykdymą, taip pat vykdytų centrinės institucijos, atsakingos už konsultacijas dėl vizų, funkcijas. Prieglobsčio procedūroms vykdyti būtų steigiamos karjeros valstybės tarnautojų pareigybės. Ministras pabrėžė, kad įgyvendinus šią reformą būtų užtikrintas efektyvesnis migracijos politikos įgyvendinimo organizavimas, koordinavimas ir kontrolė, būtų optimizuotas migracijos procesų valdymas, sukurta vientisa organizacinė sistema, pagrįsta aiškiais pavaldumo, atsakomybės, koordinavimo ryšiais, būtų panaikinta perteklinė, nepagrįsta sprendimų priėmimo grandis, todėl sprendimai būtų priimami greičiau. Ministras pabrėžė, kad būtų efektyviau vykdomos prieglobsčio procedūros, užsieniečių išsiuntimas, grąžinimas, tai reiškia, kad sutrumpėtų prieglobsčio prašymo nagrinėjimo terminai, užsieniečių buvimo Užsieniečių registracijos centre laikas ir išlaikymo lėšos. Įvykdžius reformą būtų sutaupyta lėšų (pareigybėms, dokumentų siuntimui), sukurtos palankios sąlygos sistemos skaidrumui ir korupcijos prevencijai.