Tarptautinio tyrimo duomenimis, lietuvių jaunuoliai beveik 5 kartus verslesni už lenkus: net 30 proc. lietuvių studentų įgauna darbo patirties įkurdami savo įmonę, o Lenkijoje tam pasiryžta tik 6,4 proc. jaunuolių.
Lenkijoje 75,5 proc. studentų ar absolventų pradėdami karjerą renkasi darbą ar praktiką, susijusius su jų studijų specializacija, kai tuo tarpu Lietuvoje šį kelią renkasi vos 24,4 proc. jaunimo.Tokius tarptautinė audito ir verslo konsultacijų bendrovės „Deloitte“ ataskaitos „Pirmieji žingsniai darbo rinkoje. Tarptautinis studentų ir absolventų tyrimas“ duomenis paskelbė Lenkijos dienraščio „Rzeczpospolita“ interneto svetainė rp.pl.
Lietuviai labiau linkę rizikuoti ir kurti savo verslą, o lenkai mieliau renkasi samdomą darbą, tad Lietuvoje greičiau auga ir santykinis vienam gyventojui tenkantis įmonių skaičius. Tokią situaciją lemia keletas veiksnių: Lietuvoje yra palankesnės sąlygos įkurti įmonę su ribota atsakomybe, tam reikia perpus mažesnio įstatinio kapitalo, nei kaimynėje šalyje, o vidutinis atlyginimas vis dar palyginti mažas ir neretai netenkina daugelio ambicingų jaunų specialistų.
Nemenką vaidmenį atlieka ir verslo inkubatoriai ir inovacijų centrai, tokie kaip , Vilniaus verslo inkubatorius ar Klaipėdoje įsikūręs Mokslo ir technologijų parkas.
Vis dėlto rp.pl pažymi, kad verslumo išsivystymui labai svarbu ne tik biurokratinės kliūtys (ar palengvinimai) ir ekonominė šalies padėtis, bet ir jaunuolių ryžtas, jų mentalitetas