„Jūs reikalingas mūsų klientui. Dėl atlyginimo nebus jokių rūpesčių, finansinių problemų tikrai nekils“, – tokių pasiūlymų tikrai sulaukė ne vienas aukštesnio lygio įmonės vadovas ar specialistas, rašo „Lietuvos rytas“.
Tarpininkai, ieškantys jų savo klientams, visame pasaulyje vadinami „galvų medžiotojais“ („headhunters“).
Bet Lietuvoje pradėjusios dirbti vakarietiškos personalo paieškos bendrovės kratosi šio pavadinimo.
„Galvų medžiotojai“ paprastai elgiasi agresyviai, nepaiso etikos. Jiems reikalingas konkretus žmogus ir jie nori jį pervilioti klientams bet kokiais būdais. Dažniausiai – didesniu atlyginimu.
Tuo tarpu mes užsakovams ieškome tinkamo asmens iš daugelio kandidatų, atliekame tyrimus.
Taip pat pagrindinis stimulas keisti darbą yra ne pinigai, o nauji iššūkiai, savęs realizavimo galimybės“, – sakė bendrovės „Pedersen & Partners“ vadovė Lietuvai Kristina Vaivadaitė.
Lietuvoje iš vakarietiško tipo paieškos kompanijų veikia jau minėta „Pedersen & Partners“, „Frisberg & Partners“, „Amrop“ bei dar keletas.
„Mes nepuolame iš karto skambinti pirmam pasitaikiusiam kandidatui, per 5-8 savaites užsakovui surandame 3-5 potencialius darbuotojus.
Priklausomai nuo projekto sudėtingumo, į aukšto lygio vadovo poziciją iš viso svarstomos 50-100 žmonių kandidatūros“, – pasakojo K.Vaivadaitė.
Todėl paprasti „galvų medžiotojai“ dažniausiai gauna tik iš anksto sutartą sėkmės mokestį.
Tuo tarpu vakarietiškos personalo paieškos agentūros bet kuriuo atveju iš užsakovo gauna atlygį vien už nuveiktą darbą.
Lietuvos rinka bei vadovų atlyginimai nėra itin dideli. Bet tarptautinių kompanijų atstovai pripažino, kad Rytų bei Vidurio Europoje pasitaiko projektų, kurių vieno vertė siekia ir 100 tūkstančių eurų (345 tūkst. litų), rašo „Lietuvos rytas“.