• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiais metais Lietuvoje pirmą kartą bus įgyvendinamas pasyviojo namo projektas, sakoma pranešime spaudai. Projekto bendraautoriai tikisi, kad tokios sąrangos individualiam 2 aukštų namui metinėms šildymo reikmėms turėtų užtekti mažiau nei 15 kWh/m2. Be to, namo, kurio plotas bus 214 m2, šildymo sąnaudos bus ne didesnės nei 2250 kWh, tad šildymo kaštai per metus sudarytų ne daugiau nei 1000 Lt.

REKLAMA
REKLAMA

Planuojama, kas šis unikalus energiją taupantis namas Gulbinų gyvenvietėje šalia Vilniaus naujakurius priims dar šių metų rudenį.

REKLAMA

Pagrindinis šio jungtinio Lietuvos įmonių pavyzdinio projekto uždavinys – realiai įvertinti tokio būsto statybos, komforto ir rentabilumo rodiklius bei kaštus Lietuvos sąlygomis. Pasyvaus namo projekto Gulbinų gyvenvietėje įgyvendina UAB „Veikmės projektai“, stato UAB „Veikmė“, UAB „Balterma ir ko“ užsiima vėdinimo ir šildymo projektavimu, UAB „Hronas“ – tiekia langus, UAB „Paroc“ pateikia akmens vatos gaminius atitvarų šiltinimui, konsultuoja šiltinimo klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniai pasyviojo namo kriterijai:

1) Energiškai efektyvios pastato atitvaros: atitvarų – sienų, stogo, grindų šilumos perdavimo koeficientas U yra ne didesnis nei 0,10 W/K(m²).

2) Teisinga pastato orientacija: pasyvaus namo orientacija parenkama taip, kad dauguma skaidrių atitvarų būtų orientuota į pietų, pietvakarių ir pietryčių pusę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3) Energiją taupantys langai: langų (stiklai ir rėmai kartu) šilumos perdavimo koeficientas yra ne didesnis nei 0.80 W/K(m²)

4) Pastato sandarumas: užtikrinamas nepriekaištingas pastato sandarumas (n50< 0,6 1/h).

5) Pasyvus namo tiekiamo oro pašildymas: patiekiamas oras pašildomas iki nustatytos temperatūros, tam panaudojant išmetamo oro šilumą

REKLAMA

Realiai pastatytas ir apgyvendintas individualusis namas bus nuolatos stebimas, vykdomas šilumos sunaudojimo monitoringas: matuojamos vidaus ir išorės temperatūros, sunaudotas šiluminės ir elektros energijos kiekis. Matavimus atliks Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos institutas, bendradarbiaudamas su „Statybos produkcijos sertifikavimo centru“.

REKLAMA

Šiltinimo sprendimai

Šilumos izoliacijos įrengimo ir pastato sandarumo užtikrinimo darbų kokybė yra vienas iš svarbiausių veiksnių. Todėl namas projektuojamas taip, kad šilumos nuostoliai būtų minimalūs –šilumos perdavimo koeficientas ne didesnis nei 0,1 W/m2K (atitinka šiluminę varžą apie 10 m2K/W).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šilumos nuostolių mažinimas pasyviuose namuose yra pasiekiamas:

1) įrengiant energetiškai efektyvias atitvaras (U ~ 0,1 W/m2K);

2) užtikrinant nepriekaištingą pastato sandarumą (n50< 0,6 1/h);

3) naudojant langus su dvikameriniais selektyvinio stiklo paketais ir specialiais rėmais (U ≤ 0,8 W/m2K);

REKLAMA

4) aukštą vidaus oro kokybę palaikant mechanine vėdinimo sistema su didelio efektyvumo šilumokaičiu (75-80%).



Pasyvaus namo idėja

Pasyvaus namo idėja gimė Austrijoje. Pasyvūs pastatai – ne tik vienbučiai gyvenamieji namai. Populiaru statyti daugiabučius pasyvius namus, parodų sales, mokyklas, parduotuves ir kitus komercinės bei visuomeninės paskirties pastatus. Pastaruoju metu pasyvaus namo pavyzdžiu vyksta ir daugiabučių pastatų renovacija. Nuo 2010 metų Austrijoje planuojama statyti tik pasyvius individualius gyvenamuosius namus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų