• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šilumos tiekimo įmonėms po 6 metų vėl įklimpus į nuostolius energetikos kainas reguliuojanti komisija prabilo apie būtinybę kelti šilumos kainas nuo ateinančio šildymo sezono, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos centralizuotos šilumos tiekimo įmonėms pernai iš šilumos ir karšto vandens verslo patyrė 26 mln. litų bendrų nuostolių. Nuostolingi buvo praeiti metai šiam sektoriui pirmą kartą po 2000-ųjų.

REKLAMA

Pasak Valstybinės kainų komisijos vadovo Vidmanto Jankausko, tokios nesėkmės priežastis yra gerokai pabrangęs kuras, ypač gamtinės dujos, kurias naudoja didžioji dalis šilumos įmonių. „Kitos išeities nėra – teks didinti šilumos kainas. Kad ir kokia valdžia ateis po savivaldybių rinkimų, šito neišvengs. Kainos didės, matyt, kitą šildymo sezoną. Pirmi metai naujai valdžiai bus nesunkūs, nes atėję nauji politikai galės visą kaltę versti valdžiusiems prieš juos. Pas mus tokia praktika populiari“, - „Lietuvos žinioms“ sakė V. Jankauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Po 5 metų sėkmingos veiklos praėję metai šilumininkams buvo kaip niekad prasti – sąnaudos viršijo pajams, nuostolinga buvo ir šilumos gamyba, ir karšto vandens tiekimas. Iš 44 šilumos įmonių 31 įmonė metus baigė su nuostoliu, tik 6 įmonės dirbo pelningai, o kitos svyravo tarp pelno ir nuostolio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai liūdnas vaizdas, kad didžiosios bendrovės patyrė tokių nuostolių. Pirmą kartą istorijoje „Vilniaus energija“ dirbo nuostolingai. Įtakos tam turėjo ir iki galo neišspręstos problemos tarp šilumos ir vandens įmonių, neaiškiai paskirstyta atsakomybė“, - teigė V. Jankauskas.

REKLAMA

Tuo tarpu Savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas „Lietuvos žinioms“ tvirtino, kad Kainų komisija visuomet priima šilumininkams naudingus sprendimus.

„Mūsų žiniomis šilumos tiekėjai ne taip jau nuostolingai dirba. Šiame sektoriuje visiška netvarka, jokio skaidrumo. Kaip gali būti, kad viena įmonė, išsinuomojusi 6 šilumos tinklus įvairiose savivaldybėse, finansines ataskaitas teikia susumavusi jų visų rezultatus, o kainos savivaldybėms skaičiuojamos kiekvienai atskirai“, - sakė R. Malinauskas.

REKLAMA

Jis tvirtino, kad savivaldybės nė nemano ginčytis dėl kuro kainų šuolio branginamos šilumos.

„Mes suprantame, kad sąnaudos didėja ir kuro dalis sudaro apie 60 proc. Šilumos kainos. Tačiau reikalaujame, kad kainų skaičiavimo metodika būtų skaidri ir aiški, o ne slepiama. Komisija nesivargina mums nieko aiškinti ir toleruoja šilumininkų savivaliavimą“, - tvirtino R. Malinauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų