• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisingumo ministerija rengia bandomąjį projektą dėl privačių atvirų kolonijų Plungėje ir Rukloje. Pagal jį verslininkai prisiimtų įsipareigojimus apmokyti ir įdarbinti nuo 200 iki 300 nuteistųjų. Apie tai buvo kalbėta Tarptautinėje konferencijoje, skirtoje Lietuvos pataisos įstaigų sistemos reformai.

REKLAMA
REKLAMA

Dviejų dienų tarptautinė mokslinė konferencija susilaukė išskirtinio Lietuvos valdžios bei užsienio valstybių dėmesio. Renginyje dalyvavusių užsienio ekspertų pastabos turėtų padėti reformuojant Lietuvos įkalinimo įstaigas, pranešė Teisingumo ministerija.

REKLAMA

Minėtą konferenciją surengė Lietuvos teisės universiteto (LTU) Penitencinės teisės katedra ir to paties universiteto ELSA LTU (studentų organizacija).

Atsižvelgdamas į vykstančios konferencijos svarbą ir galimybes pasinaudoti kitų valstybių patirtimi, Teisingumo ministras Vytautas Markevičius paprašė Lietuvos teisės universiteto vadovus atlikti keletą tyrimų, kurie padėtų efektyviau reformuoti bausmių vykdymo sistemą Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Anot V.Markevičiaus, įsigaliojus naujiesiems kodeksams, atsiras nauja bausmių sistema, pasiteisinusi ne vienoje šalyje.

Pavyzdžiui, viešieji darbai, laisvės apribojimas ir areštas turėtų tapti veiksmingomis priemonėmis asmenims, padariusiems neatsargius nusikaltimus ar baudžiamuosius nusižengimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Toks bausmių vykdymas mažiau kainuoja nei laisvės atėmimas, nes vien nuteistųjų išlaikymui valstybė kasmet išleidžia per 50 milijonų litų. Tuo pačiu turės stiprėti pataisos inspekcijų veikla. Vietoje laisvės atėmimo paskyrus viešuosius darbus reikės parūpinti darbo vietų. Todėl, anot ministro, Kalėjimų departamentas turi užmegzti kuo glaudesnius ryšius su savivaldybėmis ir kitomis institucijomis sprendžiant šį klausimą.

REKLAMA

Viena iš opiausių problemų - įkalinimo įstaigų perpildymas. Taip yra ir dėl to, kad šiuo metu dar galiojantys baudžiamieji įstatymai koncentruojasi vien į laisvės atėmimo bausmes. Šiuo metu Lietuvoje 100 tūkstančių gyventojų tenka apie 360 kalinių.

Gegužę Lietuvoje turėtų įsigalioti naujieji Baudžiamasis, Baudžiamojo proceso ir Bausmių vykdymo kodeksai, kurie turėtų iš esmės pakeisti bausmių vykdymo sistemą.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų